Skocz do zawartości
Flixon

Quad chanel Amd

Rekomendowane odpowiedzi

Czy jest jakaś płyta która ma quad chanel (B450). Moim procesorem będzie albo 3600x albo 3700x .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co ktos mialby robic plyty B450 obslugujace quad channel jak procesory na AM4 nie obsluguja quad channel :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 kosci po 8gb bedą wyglądały lepiej niz 2 po 16 i nie wiem czy to zrobi jakąś róznice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak może zrobić różnice ale w drugą stron, znacznie ciężej ogarnąć 4 moduły niż 2, szczególnie na platformie amd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 kosci po 8gb bedą wyglądały lepiej niz 2 po 16 i nie wiem czy to zrobi jakąś róznice

 

Trudniej Ci będzie do podkręcić. Jak jeszcze nie kupiłeś kompa to weź 2x16GB. 4x8GB ma sens raczej tylko jeśli masz już 2x8GB i chciałbyś po prostu dołożyć kolejne 2x8GB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko w moim komputerze chce miec 32 gb i na planowanej plycie tomahawk max sa 4 sloty i aby cały build ładnie wyglądał chciałbym zapełnic wszystkie ale pod względem wydajnośći nie wiem czy się coś zmieni gdy będą 2 moduły po 16gb lub 4 po 8 gb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie taka sama wydajność, tylko 4 moduły będzie Ci ciężęj stabilnie podkręcić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 kosci po 8gb bedą wyglądały lepiej niz 2 po 16 i nie wiem czy to zrobi jakąś róznice

Nie będą. Chyba, że mowa o estetyce.

Na płycie w topologii T będą identyczne, a na płycie w układzie daisy chain będą grosze.

4 kości pamięci to dalej będzie dual channel.

 

Ogólnie niezależnie od płyty jeśli chcesz 32GB ramu to lepiej kupić 2 kości po 16 GB. Jeśli dodatkowo chcesz podkręcać to lepiej kupić płytę w topologii daisy chain.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...