Skocz do zawartości
sin30

Laptop poleasingowy do 3500 PLN

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Od jakiegoś czasu przymierzam się do zakupu laptopa, a obecnie z powodu wirusa i dłuższego przesiadywania w domu, pomyślałem, że poza warunkami typu:

i5/7 hq + 16/32 GB ramu przydałaby się jakaś karta graficzna (nie musi być nie wiadomo jaka), do prostych gierek (dawno w nic nie grałem, więc na szybko to np. CS, LOL).

 

Mój wcześniejszy wybór to np. Laptop Dell Latitude E5470 z i7-6820HQ / 16GB / 480 GB SSD / 14" / FullHD w klasie A, za ok. 2 500 zł, a teraz mocno zastanawiają mnie modele DELL PRECISION 5510 np. Intel Core i7-6820HQ / 32 GB / 512 GB SDD / 15.6" / 4K z kartą NVIDIA Quadro 1000M za ok. tysiąc złotych więcej, czyli 3 500 zł.

 

Spodobał mi się ten 15 calowy model z racji cienkiej ramki, przez co można się uczyć, programować, grać wygodniej (nie mam stacjonarki z dobrym monitorem), a przy tym zachowuje dobrą mobilność jak na laptopa.

4K pewnie przy takiej wielkości matrycy nie odczuje, więc nie wiem, czy jest sens dokładać 200-300 zł ? (są też modele FHD)

 

Chętnie poznam Wasze zdanie, być może jeszcze inne propozycje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Quadro to jest układ bardziej dla grafików, a nie pod gry. Zobacz sobie tego HP, masz tutaj matryce IPS i 144hz - do filmów i do codziennego użytkowania jak znalazł. Grafika gtx 1650, bardziej przyjazna graniu. Poza tym, HP ma teraz promocję cashback, więc można tego lapka wyrwać finalnie -650 zł. Tutaj szczegóły https://www.pepper.pl/promocje/hp-out-of-warranty-voucher-program-188118

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie potrzebujesz systemu, a jednak masz zamiar pograć w nowsze tytuły to w cenie do ~3500zł jest:

HP Pavilion Gaming R7-3750H/8GB/512 GTX1660Ti 144Hz za 3499zł

Podzespoły są tu całkiem niezłe, ale karta graficzna już zdecydowanie wydajniejsza (GTX 1660Ti w wersji MAX-Q). Jest tu też dobra 144Hz matryca IPS. Co prawda nie ma 16GB pamięci, ale gdyby udało Ci się dostać voucher (o którym wspomniano wcześniej), to jego cena spadnie o te 400zł do 3099zł (zostanie więc jeszcze na ewentualną wymianę pamięci). Na uwagę zasługuje również dobry i stosunkowo cichy układ chłodzenia.

Edytowane przez przemekan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gierki traktuje bardziej przy okazji, może w przyszłości pojawi się jakiś autocad, prosty montaż filmów, czy nauczanie maszynowe (wtedy ponoć przydaje się jakaś karta graficzna).

 

Zawsze brałem nowy sprzęt z salonu, ale czytając o sprzęcie poleasingowym wydaje mi się to sensowną opcją.

Jeśli np. DELL za 3,5 tys. będzie średnim wyborem, bo można mieć przyzwoite nówki sztuki, to zapewne wrócę do poprzedniego budżetu- 2,5 tys, pewnie taki CS też zadziała ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...