Forum PCLab.pl: Urządzenie wielofunkcyjne do domu - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Otwarty

Ikona Ostatnio dodane tematy

Strona 1 z 1
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Urządzenie wielofunkcyjne do domu do max 800zł

#1 Użytkownik jest niedostępny   globione 

• Gaduła
  • PipPipPip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 26 Marzec 2020 - 16:00

Witam. Mój stary brother dokonał żywota. Nie za bardzo wiem już jak go reanimować. W związku z tym szukam urządzenia, które będzie jego następcą. Mam do wydania do max 800zł. Jeśli chodzi o użytkowanie to u mnie to wygląda mniej więcej tak.
  • 30-50 stron tygodniowo czasem więcej. Idą 3-4 ryzy rocznie.
  • głównie czerń. Acz trochę kolorowych grafik zdarza się. Pewnie jakieś 10-20 stron miesięcznie. Teraz dziecko mamy w szkole zdalnej więc pewnie będzie tego sporo więcej.
  • ok 50 zdjęc na papierze fotograficznym w róznych rozmiarach roczniej. Czasem więcej czasem mniej. Brother dawał najniższy akceptowalny poziom.

Zdecydowanie jestem zwolennikiem sprzętu atramentowego. I u nas ten sprzęt ma sens. W miarę częste wydruki. Do tego trochę ich idzie. Pewnie ok 2000 stron rocznie. W miarę przemyślałem swoje wymagania.
  • CIS, a co za tym idzie ekonomiczny wydruk
  • Rozsądny skaner
  • WIFI
  • Drukowanie na papierze fotograficznym do gramatury ok 230g
  • Foto lepsze niż brother dcp-110c

Wstępnie najciekawiej prezentują się EcoTanki od Epsona. Upatrzyłem sobie L3151. Ma wszystko czego oczekuje. Do tego rozsądnie wyceniony. Ciekawi mnie jednak jak przy naszych obciążeniach będzie sprawował się pampers. Drugą opcją jest HP 515. Równiez wydaje się ok i jest tańszy. Ale jak z łatwościa napełniania pojemników. Tak samo wygodnie? U Canona nić ciekawego chyba nie ma? Brothery wydają się delikatnie słabsze głównie w foto? Proszę o opinie użytkowników.

#2 Użytkownik jest niedostępny   Grafitaaa 

• Małomówny
  • Pip

Napisany 29 Marzec 2020 - 09:29

Witam

Posiadam Epsona L386 oraz Canona G3411. Oba na ciss, oba od ok 2 lat.
Obie polecam zdecydowanie bardziej niż Brother lub HP
EPSON drukuje ciut szybciej, jest łatwiejszy i mniej problemowy w obsłudze, zużywa mniej tuszu.
W Canonie czerń jest czarniejsza (zasługa tuszu pigmentowego), a zdjęcia zdecydowanie ładniejsze.
Jeśli potrzebuje drukować coś na szybko, "na brudno", uruchamianiam Epsona, jeśli ma być wysoka jakość, uruchomiam Canona.
Obie polecam i obie drukują bardzo ładnie, różnice widać dopiero po bezpośrednim zestawieniu ze sobą wydruków

#3 Użytkownik jest niedostępny   brzepa 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 30 Marzec 2020 - 12:11

EcoTank od Epsona jest spoko.
Dobra opcja - porównywalna i tania w utrzymaniu jest seria InkBenefit z Brother: https://www.x-kom.pl...aj?q=inkbenefit
Brother ma moim zdaniem na plus zdecydowanie możliwość wydłużenia gwarancji do 3 lat (po rejestracji zakupu na stronie producenta).

#4 Użytkownik jest niedostępny   globione 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 30 Marzec 2020 - 13:59

Dzięki za podpowiedzi. Ostatecznie dziś rano zamówiłem L3151. Wydaje mi się, że przy moim typie pracy to dosyć rozsądny wybór. Dziękuje Wam.

Strona 1 z 1