Skocz do zawartości
Sponsi

Jeszcze raz o niezdecydowaniu...

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

Mam nadzieję, że ten wątek nie zostanie skasowany przez moderatora, bo założyłem praktycznie identyczny w dziale PLEJSTEJSZYN. Dlaczego? Chcę poznać obie strony medalu, poczytać, co mają do (pod)powiedzenia użytkownicy obu konsol.

 

O co chodzi?

Nie chcę czekać na nowy gen, bo potem wyjdą poprawione wersje i wolę kupić nowy gen np. w 2023 roku... a aktualne konsole są w bardzo fajnych cenach. Nie mogę się jednak zdecydować, czy X czy PS4. Prawie tak samo nie mogę się zdecydować, czy iść w jakieś promo i brać np. XONE S czy PS4 SLIM czy brać te mocniejsze.

 

Nudzi mi się już Pecet (mam średniaka, bo głównie pracuję, ale na średnich w FHD pogram we wszystko, przynajmniej), brak mi fajnych gier, w które mógłbym sobie "popykać". Sporo gier z konsol jest też na PC. Nie bawią mnie te nowe CODy czy Apeksy itd. Ja chcę pograć trochę bardziej oldskulowo. Teraz np. w XBOXowym abo (ale na PC, jakaś promka była, to wziąłem) pograłem w takie wyjścigi na wodzie - i fajnie, chcę tego typu gier.

 

Jaki jest mój problem

Wszędzie, gdzie szukam "najlepszych gier" tego czy tamtego typu pod konkretną konsolę, dają mi połowę gier, które i tak są na PC, a połowę to gry, które mają super grafikę i ogólnie w zestawieniach "best" są jakieś Last of us czy Halo. Nie interesują mnie takie gry, albo nie do końca. Strasznie ciężko znaleźć jakiś "top 10 arcade games for PS4" czy "XBOX", bo połowa z nich to Jedi czy Wiedźmin (mimo wszystko).

 

Nie interesują mnie gry indie.

 

W co chcę grać?

Ja chcę pograć w NHL, w Tekkena czy Mortala, F1, ale nie mam problemu ze starszymi wersjami. Widziałem Spider-Mana, że na PS4 super jest, to chętnie. Hen, kiedyś miałem PSX-a i tam np. grałem w F1 (jeszcze od EA - super było), a także w ...Croca i bodaj Tekkena.

Podobają mi się gry typu Dyna Blaster z Amigi (wiem, że jest odpowiednik na konsole).

Chcę po prostu fajnej zabawy, "porżnięcia" czasem arkadowego. Nie chcę super hiper grafiki (dlatego np. zastanawiam się, czy przejdzie u mnie kupno X S albo PS Slim).

 

ALE nie bawi mnie np. ekosystem i świat gier z Nintendo. Jakieś anime/manga, dziwne gry typu latasz chomikiem i odkrywasz nowe światy, by zamordować we śnie, a za dnia podrywasz koleżanki. Takie dziwne, japońskie klimaty - nie nie nie.

 

Czy możecie mi podpowiedzieć, wylistować może jakieś tytuły fajnych gier trochę oldskulowych (że nawet taki Sonic przejdzie) na XBOKSA (w wątku o PS4 pytam o gry na PS4)?

 

Albo np. na split screen i dwa pady, jakieś wiecie - tenis jakiś, rzeczy typu odbijasz piłeczkę, czy "czołgi"... takie po prostu ciekawe, fajne rzeczy. Kojarzycie grę "Balance", że prowadzisz piłkę pośrodku ekranu? Mam na PC - super, chcę takich właśnie gier.

 

Mam nadzieję, że ze zrozumieniem przyjmiecie mój wątek i coś ciekawego tu poczytam.

Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na twoim miejscu brałbym Xboxa + Gamepass i EA Access.

 

W gamepassie masz Tekkeny ale i też gry z X360 a w EA Access masz wszystkie NHL'e i inne gry sportowe.

Tu masz całą listę gier z Gamepassa: https://www.xbox.com/pl-PL/xbox-game-pass/games

Jak chcesz gry oldskulowe, to na One uruchomisz gierki z 360 które chodzą po 'grosze'.

 

Wyjdzie Cie to z pewnością taniej niż brać PS4 i kupować gry.

PS4 - zaraz ktoś napisze: Lepsze exy. No ale nie oszukujmy się... ile idzie grać w Uncharted czy Last of Us? :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EA Access faktycznie bombeczka na konsole...

no właśnie ja nie chcę (!) grać w Uncharted i Last of Us. Myślę, że te abo może być tu mega przewagą jednak dla X-a.

 

No i teraz tak: jak X-a i będę grał w abonamentowe giery, to brać którą wersję... S? Czy wręcz, jak się w necie za 8 stów pojawia All Digital to SAD-a?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dobrych promocjach szło kupić 'eskę' z napędem poniżej 600zł.

I raczej patrz w kierunku wersji z napędem. Nigdy nie wiesz kiedy Ci się przyda - zwłaszcza jakbyś dorwał coś taniego na płycie (np. z poprzedniej generacji).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podsumowanie.

 

Wydaje mi się, że najbezpieczniej będzie pójść w abonamenty + tania konsola, czyli pewnie jednak X S/SAD + XBOX Ultimate / EA Access.

 

PS4 droooooga, Slimki pewnie poniżej tysiaka nie wyhaczę nigdy nowej.

 

Dzięki za dyskusję.

 

EDIT:

 

A jeszcze podpytam Was:

Jak wybrać czy X czy PS4?

Jak Wy wybieraliście?

Edytowane przez Sponsi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EDIT:

 

A jeszcze podpytam Was:

Jak wybrać czy X czy PS4?

Jak Wy wybieraliście?

 

Najlepiej to mieć konsole obydwóch producentów, kup xbox one, czy nawet starego one bez s i ps4 w jakiejś starszej rewizji i git, cenowo wyjdzie Ci w miarę i będziesz miał wszystko co chcesz, byle tylko sprawne konsolki były :)

 

Ja mam pc/one x i zwykłe ps4 :) Btw. na ps4 też już jest ea access.

.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Btw. na ps4 też już jest ea access.

.

 

 

Jest jest... od niedawna.

 

Ale znacznie uboższy niż wersja na Xboxa (jakieś 30 gier mniej a jest za tą samą cenę) - bo w wersji na X'a masz jeszcze gry z poprzednich dwóch generacji.

Edytowane przez Tomz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem na początku generacji PS4, ale się pozbyłem.

Po kilku latach Kupiłem Xbox One X.

Przekonał mnie Game Pass, oraz lepsza wydajność sprzętowa.

Czy pograłbym w exy PS4? Pewnie bym pograł, ale jakoś bez tego wyżyje. Jest w co grać jeśli najdzie mnie ochota.

Bardziej brakuje mi gier towarzyskich z obsługą smartfona (Playlink), dlatego zastanawiam sie nad kupnem najtanszym kosztem nawet podstawowej wersji ps4.

 

P.S Najlepiej to mieć obydwie konsole :D Ja od jakiegoś czasu w kolekcji mam też Switcha (Lite), do szurania w indyki w podróży i w łóżku (magia) więc jak dojdzie ps4 to już komplet.

 

Jeśli miałbym wybrać ponownie - to ponownie wybrałbym X-a. Game Pass to mocny argument przewyższający moją ochotę ogrania exow PS4 (których swoją drogą nigdy specjlnie nie ubostwialem - no dobra, The Last of US jest narracyjnym sztosem)

Edytowane przez Lecter12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba faktycznie na X-a więcej można z abo wycisnąć - ale też sporo z tego jest na PC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba faktycznie na X-a więcej można z abo wycisnąć - ale też sporo z tego jest na PC.

 

"Ja chcę pograć w NHL, w Tekkena czy Mortala, F1", ale w to zagrasz na PC xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od kiedy NHL jest na PC?

Edytowane przez Tomz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest 09, ale próbowałem jakoś trzy dni temu i jakoś totalnie zablokowali...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko by ktoś jeszcze grał w 11 letniego NHLa skoro co roku na konsole wychodzi nowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Platformy: PlayStation 4, Xbox One, no cóż, ten nowy faktycznie nie wychodzi na pc, pozostaje przymknąć oko na nhl, a jeżeli ktoś jest fanatykiem to cóż, pozostaje zakup konsoli pod nhl, osobiście brałbym ps 4 z racji tlou, uncharted i kilka innych pozycji które są do ogrania tylko na sony, reszta co jest na xie większość tez jest na pc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej strony najtaniej pograć w NHL i jakieś tenisy czy inne badziewka kupując najtańszego X-a, może nawet używkę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej strony najtaniej pograć w NHL i jakieś tenisy czy inne badziewka kupując najtańszego X-a, może nawet używkę?

 

Jestem pewny że nie kupisz żadnej konsoli przez najbliższy czas xD

 

Pozdrawiam :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mentalista : P

 

Realista, z odrobiną duszy artystycznej :D Powodzenia w zakupie! :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem SAD-a : )

Fajnie! I w promkach abo Ultimate i EA Access.

 

NHL będzie graneeeeeeeee!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się do tematu, podobnie jak autor, nie mogę się zdecydować na którąś z konsoli. U mnie do ogrania w trasie będą assasyny, Wiesław 3, chętnie god of war, może nawet halo (Jeśli byłby x), odpadają zupełnie sieciówki, sportowe. Coś z dobra fabuła, wciągające, w ten typ celuje.

 

Niby X jest sporo tańszy, ale gdzie tu haczyk? Dodam, że jak to w trasie, net nie zawsze jest.

 

Co byście na moim miejscu wybrali? Nie będę dublowal tematu, bo po co, byłbym wdzięczny za podpowiedzi, co za którą z konsol bardziej przemawia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się do tematu, podobnie jak autor, nie mogę się zdecydować na którąś z konsoli. U mnie do ogrania w trasie będą assasyny, Wiesław 3, chętnie god of war, może nawet halo (Jeśli byłby x), odpadają zupełnie sieciówki, sportowe. Coś z dobra fabuła, wciągające, w ten typ celuje.

 

Niby X jest sporo tańszy, ale gdzie tu haczyk? Dodam, że jak to w trasie, net nie zawsze jest.

 

Co byście na moim miejscu wybrali? Nie będę dublowal tematu, bo po co, byłbym wdzięczny za podpowiedzi, co za którą z konsol bardziej przemawia.

 

"chętnie god of war, może nawet halo (Jeśli byłby x)", niestety pierwsze tylko platforma sony, drugie tylko platforma xbox, rozwiązaniem dla Ciebie może być zakup dwóch konsol w podstawowych wersjach, czyli playstation 4 oraz xbox one s.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio odpaliłem The division 2 na ps4 zwykłej i teraz na xbox one x. I te same lokacje wyglądają na x jak generacja do przodu i to w 1080p. To tak w temacie grafiki.

Z drugiej strony są też takie perełki ja Uncharted 4. I tak gra jest przepiękna po prostu. Popatrz po prostu po exach co ci lepiej pasuje i tyle, bo multiplatformy to lepsze na x. Do tego gamepass.

Ja od siebie mogę napisać, że ograłem większość exów na ps4 i jest tak średnio. Większość to takie gierki na 6-7, tylko znaczek psx dodaje im na +8. Przy takich multiplatformach jak Wiesiek 3, to żaden ex nawet nie leżał obok. Czekam jeszcze tylko na Ghost of T.. coś tam i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...