Skocz do zawartości
MobsterLobster

[~4000zł] Granie i niewymagjąca dużej mocy praca biurowa

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry, w związku ze zmianą pracy jestem zmuszony przerzucić się na laptopa, mam mało czasu i musze dokonać zakupu jak najszybciej, z racji, że nie jestem na bieżąco z rynkiem mobilnych komputerów chciałem Was prosić o pomoc. Zrobiłem spory research, masa recenzje i testy na portalach i na youtubie, pełno wątków na forum i postawiłem na coś ze specyfikacją z i5-9300h i GTX 1660ti bez systemu, raczej zamierzam wybrać Y540 z matrycą 144Hz, oczywiście jestem otwarty na sugestie, cena której wolałbym nie przekroczyć to 4 tysiące złotych, najbardziej zależy mi na kulturze pracy i niskich temperaturach i przyzwoitym ekranie, proszę również o opinie, może są jakieś wady, które wychodzą dopiero po dłuższym czasie. Najbardziej zachęca mnie Y540 dużo oferuje w tej cenie i podoba mi sie minimalistyczny design, ale licze na sugestie i propozycje.

 

 

To mój wstępny wybór

Y540

 

 

Interesuje mnie opinia na temat tego modelu, niewiele można się o nim dowiedzieć

DreamMachines

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Acer Nitro 5 i7-9750H/16GB/512/1660Ti 120Hz

Ja lubię tego Nitro. Ma dość dobry system chłodzenia i niezłą wydajność. Wystarczy do nowych gier. Ma gorszą matryce niż Lenovo, ale to dużo lepsza konfiguracja.

Dziękuję za szybką odpowiedź, brałem go pod uwagę, niestety matryca go zdyskwaliwikowała, drugą rzeczą jest jego design te czerwone wstawki mi zupełnie nie leżą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej konfiguracji cena Y540 jest b.dobra, a i układ chłodzenia w tym laptopie jest przyzwoity.

Jakąś konkurencją dla Y540 może być:

ASUS ROG Strix G i5-9300H/8GB/512 za 4199zł

Co prawda cena jest wyższa o te 350zł, ale częściowo rekompensuje ją 2x większy dysk SSD. Poza tym tu też jest pełny GTX 1660Ti oraz procesor i5. Układ chłodzenia jest niezły, ale jednak pod obciążeniem może pohałasować. Matryca ma 120Hz, będzie lepsza od tej z Nitro 5, ale też szału nie ma. Do gier i pracy biurowej będzie jednak wystarczająca.

Edytowane przez przemekan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cena której wolałbym nie przekroczyć to 4 tysiące złotych, najbardziej zależy mi na kulturze pracy i niskich temperaturach i przyzwoitym ekranie

 

W takim razie Acer Nitro 5 proponowany wyżej to ostatnie co będzie temu odpowiadać. Legion tutaj dobrze pasuje ale w mojej opinii powinieneś rzucić okiem też na:

 

HP Pavilion Gaming i7-9750H/8GB/256 GTX1660Ti 144Hz - 4099 zł, z voucherem HP 3449 zł

 

O voucherze dalej, jeśli zaś chodzi o sam laptop - cóż, kolor jest jaki jest, ale masz za to 6 rdzeniowy i7, wolny slot na drugi dysk i na rozbudowę RAM.

Chłodzenie jest bardzo dobre, matryca wręcz świetna (95% sRGB, 144Hz IPS, 345 cd/m2 !!) a cena bardzo dobra już bez promocji HP.

 

Tutaj masz szczegółowy test tego laptopa: HP Gaming Pavilion 15 Laptop Review: A powerful yet pleasingly quiet gaming laptop

 

Co do vouchera - przed zakupem należy zadzwonić do HP posiadając przygotowany numer seryjny laptopa HP po gwarancji (wyłączając biznesowe) - wystarczy go znać, nie trzeba mieć fizycznie laptopa. po otrzymaniu vouchera kupujesz za normalną cenę a później zgłaszasz zakup do HP i dostajesz zwrot 650 zł na konto ;)

Edytowane przez manuelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam laptopa Lenovo Legion Y540 17" i7 / 32GB / 500SSD / GTX1660TI / 144HZ. Jestem z niego bardzo zadowolony.

 

Design laptopa jak biznesowego nie sprawia wrażenia gamingowego. Obciążenie przy pracy biurowej i włączonych ok. 5 programów oraz ok 30 kart chrome nie przekracza: RAM - 30% Procesor - 9%. praca niemal że cicha (poza pewnym wyjątkiem - patrz poniżej) czasami załącza się pierwszy bieg wentylatorów. Możliwość zamontowania dodatkowego dysku, włożyłem do niego dodatkowy dysk SSD 500GB. HDD nie polecam bo za głośny na tego laptopa (dysk HDD jest głośniejszy niż laptop). System włącza się w 8 sekund, super ergonomiczna podświetlana klawiatura, głośniki by HARMAN brzmią bardzo dobrze. Bardzo dobry pomysł z umiejscowieniem portów z tyłu laptopa. Matryca FHD 144HZ ok ale było by całkiem super gdyby była UHD (4k - ale nie można mieć wszystkiego w dobrej cenie), ramka ekranu wąska wygląda bardzo dobrze. Po włączeniu gry na najwyższych ustawieniach zmienia się w prawdziwego gamingowego laptopa. Jak sportowe auto z 350 konnym silnikiem, czyli gorące, szybkie i głośne ale zakładasz słuchawki JBL i po sprawie (polecam podkładkę chłodzącą Genesis OXID 550)

 

minusy:

-korpus i obudowa wykonana z plastiku przez co ciepło nie ucieka szybciej ale ładne wykończenie i plastik miły w dotyku. Trzeba uważać na uszkodzenia mechaniczne

-ekran / matryca moim zdaniem jest za delikatna. Przy dotykaniu ramki pojawiają się białe prześwietlenia (niektóre są widoczne na stałe) widoczne tylko na czarnym tle

-mega duży i ciężki zasilacz

-bateria przy dużym obciążeniu wytrzymuje mało czasu

-Producent z krajów wschodnich

-kamera umiejscowiona na dole

-Gdy jest podłączony do ładowarki wydaje dźwięki cichego metalicznego cykania . słychać to dobrze przy bocznych i tylnych wylotach wentylacyjnych oraz gdy jest cicho. gdy odłączę ładowarkę nic nie słychać.

 

Czy ktoś posiada Lenovo legion Y540 w jakiej kolwiek wersji? Czy występuje u kogoś taki problem jak opisany w ostatnim punkcie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...