Skocz do zawartości
geffer

Obudowa 400 pln - kompromis pomiędzy ciszą a przewiewem

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, poszukuję budy pod R7 3700x wraz z RTX 2070. Chłodzenie CPU - Dark Rock Pro 4. Co moglibyście polecić w budżecie powiedzmy 400 pln ? Może być więcej jak ktoś ma jakieś fajne propozycje. Zależy mi na uzyskaniu kompromisu pomiędzy systemem mesh a zamkniętą obudową w której podzespoły mogą się po OC lekko gotować.

 

Z wybranych na tą chwilę przeze mnie to:

1) SPC RG6V ARGB ( najgłośniejsza )

2) Phanteks Enthoo Pro M Temp Glass ( najcichsza )

3) Fractal Design Meshify C ( tutaj chyba mamy kompromis )

 

Nie ukrywam, że z SPC to lekko mi nie po drodze, Fractal lub Phanteks to czołówka i raczej wykończeniem odstają znacząca od SPC.

 

Może ktoś ma inny pomysł ?

 

P.S nie mam preferencji odnośnie RGB - może być, nie musi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, poszukuję budy pod R7 3700x wraz z RTX 2070. Chłodzenie CPU - Dark Rock Pro 4. Co moglibyście polecić w budżecie powiedzmy 400 pln ? Może być więcej jak ktoś ma jakieś fajne propozycje. Zależy mi na uzyskaniu kompromisu pomiędzy systemem mesh a zamkniętą obudową w której podzespoły mogą się po OC lekko gotować.

 

Z wybranych na tą chwilę przeze mnie to:

1) SPC RG6V ARGB ( najgłośniejsza )

2) Phanteks Enthoo Pro M Temp Glass ( najcichsza )

3) Fractal Design Meshify C ( tutaj chyba mamy kompromis )

 

Nie ukrywam, że z SPC to lekko mi nie po drodze, Fractal lub Phanteks to czołówka i raczej wykończeniem odstają znacząca od SPC.

 

Może ktoś ma inny pomysł ?

 

P.S nie mam preferencji odnośnie RGB - może być, nie musi.

Do ok 400zł dałbym taki wybór:

- RG6V Evo - dosyć pojemna, fajnie wentylowana, 4 wentylatory ARGB na wyposażeniu, pomieści nawet 280mm chłodnicę na topie, co w tym przedziale wielkościowym się nie zdarza

- Corsair 275R Airflow - dosyć przewiewna, mniej pojemna (nie wejdzie 280tka na top), 4 wentylatory na wyposażeniu

- AT6V (Evo) - podobna do RG6V / RG6V Evo, z tym, że posiada kontroler PWM / PWM + podświetlenia, front panel montowany na magnesach, USB-C na przednim panelu I/O - no i specyficznie dla niektórych wygląda

- Meshify C - podobna do Corsaira, z tym, że ma tylko 2 wentylatory na start

- SG7V Evo - najbardziej pojemna ze stawki, wentyluje się równie zacnie, 4 wentylatory ARGB na start, 360mm chłodnice na topie można montować, na froncie tak samo

- Corsair 220T RGB Airflow - podobna do 275R, jednak ma trochę inne rozwiązania, do tego 3 wentylatory ARGB

 

Niby co byś nie wybrał, to będziesz zadowolony, ja jednak postawiłbym na AT6V Evo, taki kompromis między świetną wentylacją, spoko wyposażeniem oraz sporą ilością miejsca w środku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam phanteksa - wszechstronna, przewiewna i solidna obudowa. Sprzęt łatwy w czyszczeniu i co tam jeszcze zechcesz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do ok 400zł dałbym taki wybór:

- RG6V Evo - dosyć pojemna, fajnie wentylowana, 4 wentylatory ARGB na wyposażeniu, pomieści nawet 280mm chłodnicę na topie, co w tym przedziale wielkościowym się nie zdarza

- Corsair 275R Airflow - dosyć przewiewna, mniej pojemna (nie wejdzie 280tka na top), 4 wentylatory na wyposażeniu

- AT6V (Evo) - podobna do RG6V / RG6V Evo, z tym, że posiada kontroler PWM / PWM + podświetlenia, front panel montowany na magnesach, USB-C na przednim panelu I/O - no i specyficznie dla niektórych wygląda

- Meshify C - podobna do Corsaira, z tym, że ma tylko 2 wentylatory na start

- SG7V Evo - najbardziej pojemna ze stawki, wentyluje się równie zacnie, 4 wentylatory ARGB na start, 360mm chłodnice na topie można montować, na froncie tak samo

- Corsair 220T RGB Airflow - podobna do 275R, jednak ma trochę inne rozwiązania, do tego 3 wentylatory ARGB

 

Niby co byś nie wybrał, to będziesz zadowolony, ja jednak postawiłbym na AT6V Evo, taki kompromis między świetną wentylacją, spoko wyposażeniem oraz sporą ilością miejsca w środku.

 

No akurat Corsair mi nie podchodzi w ogóle, AT6V wygląd jak ... zostaje rg6v, meshify które też były moimi wyborami

 

Polecam phanteksa - wszechstronna, przewiewna i solidna obudowa. Sprzęt łatwy w czyszczeniu i co tam jeszcze zechcesz :)

 

kolega phanteks którego również nominowałem :)

 

chyba nic więcej nie wyczaruje z tym budżetem, szkoda mi dopłacać więcej np do Define R6 bo i tak buda będzie stała pod biurkiem w żaden sposób niewyeksponowana więc chyba jednak Phanteks Enthoo Pro M, chyba że ktoś co jeszcze ma do zaproponowania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie masz jeszcze coolera to Phanteks P400A tylko według specyfikacji ma chłodzenia do 160mm, a Dark Rock 163 więc nie wiem czy da radę to wcisnąć.

 

Ja co prawda miałem Evolve ale wybierz któregoś z Phanteksów :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi sie udało kupić silverstone pm02 za 200zł nówke. W zestawie 5 wentylatorów 140mm. Buda jest genialnia pod wzgledem ceny i wykonania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie cooler DRP 4 już mam więc obudowa musi go pomieścić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...