Forum PCLab.pl: Obudowa 400 pln - kompromis pomiędzy ciszą a przewiewem - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Otwarty
Strona 1 z 1
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Obudowa 400 pln - kompromis pomiędzy ciszą a przewiewem Oceń temat: -----

#1 Użytkownik jest niedostępny   geffer 

• Gaduła
  • PipPipPip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 26 Marzec 2020 - 21:23

Witajcie, poszukuję budy pod R7 3700x wraz z RTX 2070. Chłodzenie CPU - Dark Rock Pro 4. Co moglibyście polecić w budżecie powiedzmy 400 pln ? Może być więcej jak ktoś ma jakieś fajne propozycje. Zależy mi na uzyskaniu kompromisu pomiędzy systemem mesh a zamkniętą obudową w której podzespoły mogą się po OC lekko gotować.

Z wybranych na tą chwilę przeze mnie to:
1) SPC RG6V ARGB ( najgłośniejsza )
2) Phanteks Enthoo Pro M Temp Glass ( najcichsza )
3) Fractal Design Meshify C ( tutaj chyba mamy kompromis )

Nie ukrywam, że z SPC to lekko mi nie po drodze, Fractal lub Phanteks to czołówka i raczej wykończeniem odstają znacząca od SPC.

Może ktoś ma inny pomysł ?

P.S nie mam preferencji odnośnie RGB - może być, nie musi.

#2 Użytkownik jest niedostępny   Qxi 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 26 Marzec 2020 - 22:13

Zobacz postgeffer, o 26 Marzec 2020 - 21:23, napisał(a):

Witajcie, poszukuję budy pod R7 3700x wraz z RTX 2070. Chłodzenie CPU - Dark Rock Pro 4. Co moglibyście polecić w budżecie powiedzmy 400 pln ? Może być więcej jak ktoś ma jakieś fajne propozycje. Zależy mi na uzyskaniu kompromisu pomiędzy systemem mesh a zamkniętą obudową w której podzespoły mogą się po OC lekko gotować.

Z wybranych na tą chwilę przeze mnie to:
1) SPC RG6V ARGB ( najgłośniejsza )
2) Phanteks Enthoo Pro M Temp Glass ( najcichsza )
3) Fractal Design Meshify C ( tutaj chyba mamy kompromis )

Nie ukrywam, że z SPC to lekko mi nie po drodze, Fractal lub Phanteks to czołówka i raczej wykończeniem odstają znacząca od SPC.

Może ktoś ma inny pomysł ?

P.S nie mam preferencji odnośnie RGB - może być, nie musi.

Do ok 400zł dałbym taki wybór:
- RG6V Evo - dosyć pojemna, fajnie wentylowana, 4 wentylatory ARGB na wyposażeniu, pomieści nawet 280mm chłodnicę na topie, co w tym przedziale wielkościowym się nie zdarza
- Corsair 275R Airflow - dosyć przewiewna, mniej pojemna (nie wejdzie 280tka na top), 4 wentylatory na wyposażeniu
- AT6V (Evo) - podobna do RG6V / RG6V Evo, z tym, że posiada kontroler PWM / PWM + podświetlenia, front panel montowany na magnesach, USB-C na przednim panelu I/O - no i specyficznie dla niektórych wygląda
- Meshify C - podobna do Corsaira, z tym, że ma tylko 2 wentylatory na start
- SG7V Evo - najbardziej pojemna ze stawki, wentyluje się równie zacnie, 4 wentylatory ARGB na start, 360mm chłodnice na topie można montować, na froncie tak samo
- Corsair 220T RGB Airflow - podobna do 275R, jednak ma trochę inne rozwiązania, do tego 3 wentylatory ARGB

Niby co byś nie wybrał, to będziesz zadowolony, ja jednak postawiłbym na AT6V Evo, taki kompromis między świetną wentylacją, spoko wyposażeniem oraz sporą ilością miejsca w środku.

#3 Użytkownik jest niedostępny   xrealy 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 26 Marzec 2020 - 23:37

Polecam phanteksa - wszechstronna, przewiewna i solidna obudowa. Sprzęt łatwy w czyszczeniu i co tam jeszcze zechcesz :)

#4 Użytkownik jest niedostępny   geffer 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 27 Marzec 2020 - 11:56

Zobacz postQxi, o 26 Marzec 2020 - 22:13, napisał(a):

Do ok 400zł dałbym taki wybór:
- RG6V Evo - dosyć pojemna, fajnie wentylowana, 4 wentylatory ARGB na wyposażeniu, pomieści nawet 280mm chłodnicę na topie, co w tym przedziale wielkościowym się nie zdarza
- Corsair 275R Airflow - dosyć przewiewna, mniej pojemna (nie wejdzie 280tka na top), 4 wentylatory na wyposażeniu
- AT6V (Evo) - podobna do RG6V / RG6V Evo, z tym, że posiada kontroler PWM / PWM + podświetlenia, front panel montowany na magnesach, USB-C na przednim panelu I/O - no i specyficznie dla niektórych wygląda
- Meshify C - podobna do Corsaira, z tym, że ma tylko 2 wentylatory na start
- SG7V Evo - najbardziej pojemna ze stawki, wentyluje się równie zacnie, 4 wentylatory ARGB na start, 360mm chłodnice na topie można montować, na froncie tak samo
- Corsair 220T RGB Airflow - podobna do 275R, jednak ma trochę inne rozwiązania, do tego 3 wentylatory ARGB

Niby co byś nie wybrał, to będziesz zadowolony, ja jednak postawiłbym na AT6V Evo, taki kompromis między świetną wentylacją, spoko wyposażeniem oraz sporą ilością miejsca w środku.

No akurat Corsair mi nie podchodzi w ogóle, AT6V wygląd jak ... zostaje rg6v, meshify które też były moimi wyborami

Zobacz postxrealy, o 26 Marzec 2020 - 23:37, napisał(a):

Polecam phanteksa - wszechstronna, przewiewna i solidna obudowa. Sprzęt łatwy w czyszczeniu i co tam jeszcze zechcesz :)

kolega phanteks którego również nominowałem :)

chyba nic więcej nie wyczaruje z tym budżetem, szkoda mi dopłacać więcej np do Define R6 bo i tak buda będzie stała pod biurkiem w żaden sposób niewyeksponowana więc chyba jednak Phanteks Enthoo Pro M, chyba że ktoś co jeszcze ma do zaproponowania

#5 Użytkownik jest niedostępny   michaelius33 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 28 Marzec 2020 - 21:41

Jak nie masz jeszcze coolera to Phanteks P400A tylko według specyfikacji ma chłodzenia do 160mm, a Dark Rock 163 więc nie wiem czy da radę to wcisnąć.

Ja co prawda miałem Evolve ale wybierz któregoś z Phanteksów :D

#6 Użytkownik jest niedostępny   sensej0s 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 28 Marzec 2020 - 22:31

Mi sie udało kupić silverstone pm02 za 200zł nówke. W zestawie 5 wentylatorów 140mm. Buda jest genialnia pod wzgledem ceny i wykonania.

#7 Użytkownik jest niedostępny   geffer 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 29 Marzec 2020 - 08:38

No właśnie cooler DRP 4 już mam więc obudowa musi go pomieścić

Strona 1 z 1