Skocz do zawartości
Badlook

Modernizacja leciwego PC za około 700zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chciałbym poprawić osiągi mojego leciwego blaszaka który składa się z:

Procesor:Intel Core i5-3330 /3.0GHz, 6MB, LGA 1155, BOX

Płyta główna: AsRock B75 Pro3-M /intel B75, LGA1155/

RAM: Crucial 8GB 1600MHz CL9 Ballistix

Karta graficzna: Gigabyte Radeon HD7950 3GB DDR5 384bit

Dysk twardy: Kingston Kingston HyperX Fury 120GB SATA3 (500/500MB/s)

Seagate Seagate 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600

Zasilacz: SilentiumPC Deus G1-500W 80+ Bronze

 

Myślałem nad i7 2600k do tego chłodzenie jakieś fera3, podkręcenie procka i dołożenie kości 8gb ramu. Czy to ma sens? Może ktoś ma lepszy pomysł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na chipsecie B nie podkręcisz,jedynie Z oraz P.

Możesz zrobić tak,wsadzić tutaj procesor i7-3770 i grafikę walnąć.Starą sprzedać i kupić nie wiem,zależy ile będzie wtedy pieniędzy powiedzmy używany gtx 1060 3/6GB,rx570 czy rx 580,wtedy ta i7 ogarnęła by te grafiki i by działało dość dobrze.

Ewentualnie sprzedać grafikę i całą platformę i postawić na tańszego Ryzena i grafikę,no jest trochę możliwości.Może ktoś ma jeszcze inny pomysł to piszcie,coś się wymyśli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A miałem już zamawiać te graty. Dobrze że tego nie zrobiłem. Czyli bez zmiany grafiki nic z tego nie będzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i7 2600 za 270 zł (chyba że znajdziesz tanio i7 3770)

Jeśli masz jedną kość ram to dołożyć drugą (dual channel dużo daje do wydajności) ok 100 zł

Zostaje tylko 330 zł ewentualnie + sprzedaż obecnego procesora i karty (za ok 360zł) i wtedy kupić jak najszybszą kartę w tych pieniądzach, będzie prawie 700zł na kartę czyli już prawie na gtx 1070.

Edytowane przez kubinek83bb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może zacznijmy od pytania w jakie gry grasz i co jest obecnie największym problemem w działaniu obecnego sprzętu?

Jak np. stuttering i dropy w grach sieciowych to wymiana procka powinna coś pomóc.

Jak chcesz grać w wyższych detalach no to grafika.

Generalnie to i to jest do wymiany, bo Twój sprzęt nie najgorzej do siebie pasuje. HD7950 jest stara ale jeszcze nie wybitnie zła. O ile się nie mylę to mniej więcej poziom 1050ti/gtx960?

Edytowane przez domino97

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie w gry gram różne lecz głównie w hns typu POE i D3. Do średnich i niskich detali w nowszych grach już się przyzwyczaiłem ale martwi mnie spadek fps z każdym nowym updatem/sezonem w Path Of Exile.

Rok temu spokojnie grałem na wysokich płynnie 45-60fps a teraz to na minimum i są freezy i dropy. Net odpada bo ping stoi na poziomie 20-35ms. Dlatego postanowiłem coś pozmieniać ale z tego co widzę to nie obejdzie się bez nowego pc bo wymieniać procek i gpu dopiero jak sprzedam to co mam to tak średnio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie w gry gram różne lecz głównie w hns typu POE i D3. Do średnich i niskich detali w nowszych grach już się przyzwyczaiłem ale martwi mnie spadek fps z każdym nowym updatem/sezonem w Path Of Exile.

Rok temu spokojnie grałem na wysokich płynnie 45-60fps a teraz to na minimum i są freezy i dropy. Net odpada bo ping stoi na poziomie 20-35ms. Dlatego postanowiłem coś pozmieniać ale z tego co widzę to nie obejdzie się bez nowego pc bo wymieniać procek i gpu dopiero jak sprzedam to co mam to tak średnio.

 

rok temu pewnie zaczynales gre, poe na pozniejszych lvl to spam skilli przeciez na ekranie tyle sie dzieje ze szkoda gadac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W poe gram od bety tak się składa ale to nie istotne. Fakt dzieje się dużo dlatego pewnie trzeba wymienić blaszaka niestety. Jeśli to koniec pomysłów to dziękuję za zainteresowanie. Przemyślę to co pisali panowie wyżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W poe gram od bety tak się składa ale to nie istotne. Fakt dzieje się dużo dlatego pewnie trzeba wymienić blaszaka niestety. Jeśli to koniec pomysłów to dziękuję za zainteresowanie. Przemyślę to co pisali panowie wyżej.

 

dolozenie 2 kostki ram, wymiana cepa na i7, kupno minimum takiej 1060

i bedzie luksus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak racja tylko to już przekracza mój budżet na ten czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początek zmień CPU na I7-2600 i sprawdź czy jest poprawa. Potem druga kość ram, a na końcu GPU na gtx1650 super za 750zl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...