Skocz do zawartości
MaPil

Telefon dla żonki 800-1000 zeta

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Potrzebuję pomocy w zakupie telefonu dla żonki. Zbliżają się jej rodziny. Obecnie używa Huaweia P9 Lite. Staruszek ledwo działa, więc myślę, że taki prezent byłby jak znalazł. Żonka używa telefonu w typowy sposób: dzwonienie, net, facebook, robienie zdjęć (nie selfie) i nagrywanie filmów w dzieciakami. Wielkość telefonu bez znaczenia. Zależałoby mi na tym, żeby szybko działał, miał dobry aparat i szybki internet.

 

Szukałem już czegoś od tygodnia i wiem mniej niż więcej - zastanawiałem się nad redmi note 7 ale jakim nowszym xiaomi, chyba że polecacie coś innego.

Chciałbym wydać ok. 700-800 zł ale jakby było coś super to z 900 mógłbym przeznaczyć.

Proszę o rady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę polecić Xiaomi Redmi note 7.

Świetny telefon,wydajność,zdjęcia jak i bateria miód malina.Być może są jakieś alternatywy to jasne,ale ja polecam właśnie ten telefon,sam posiadam i jestem mega zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również polecam Moto G7 Plus. Żona ma i sobie chwali :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie.

Właśnie redmi note 7 chodzi mi po głowie.

Motoroli wogóle nie brałem pod uwagę. Kilka razy widziałem, że ją polecali ale nie znam tej marki. Muszę się jej troszkę przyjrzeć.

Dzięki posprawdzam. Jakieś inne propozycje ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sam kiedyś używałem telefon od Motoroli,moto g3 z 2015roku.Ogólnie to zdjęcia robił świetne jak na 13mpx,bateria nawet,nawet,wytrzymała obudowa i do dzisiaj jest na chodzie i ma się dobrze.

Xiaomi ma taki plus że bateria jest świetna i to naprawdę mocny atut.Co ciekawe często w sklepach takich większych,jak popatrzysz na czytnik cen to często właśnie od motoroli jest czytnik,taka sobie ciekawostka przyrodnicza :E ,czyli nie firma krzak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od kilku miesięcy używam Redmi Note 8T 4/64GB.

 

-Przejrzysty obraz fullHD+ 2340×1080 px.

-Bateria trzyma dość długo (4000mAh).

-Przeglądanie netu to przyjemność, szybko i sprawnie mimo kilkunastu kart.

-Nie najgorszy poczwórny aparat (SI, 48 MP + 8 MP + 2 MP + 2 MP).

-Płatności NFC.

-Szuflada na dwie karty sim + SD.

-Czytnik linii działa sprawnie i szybko.

-Szybkie ładowanie 18W.

-Szkło + aluminium.

 

To tak w skrócie.

Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli albo za mniejszą kaskę redmi note 7 lub motorola moto g7 pro albo dorzucić do redmi 8T?

Kurcze żeby tylko można je było teraz sprawdzić.

W dobie wirusa rzeczy proste stają się skomplikowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sam kiedyś używałem telefon od Motoroli,moto g3 z 2015roku.Ogólnie to zdjęcia robił świetne jak na 13mpx,bateria nawet,nawet,wytrzymała obudowa i do dzisiaj jest na chodzie i ma się dobrze.

Xiaomi ma taki plus że bateria jest świetna i to naprawdę mocny atut.Co ciekawe często w sklepach takich większych,jak popatrzysz na czytnik cen to często właśnie od motoroli jest czytnik,taka sobie ciekawostka przyrodnicza :E ,czyli nie firma krzak.

 

motorola firma krzak! - przecież to motorola stworzyła komórkę! (a w pc czas w uefi\biosie odmierza czip motoroli)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale teraz Motorola to Lenovo.

Edytowane przez vhp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem taką ofertę na redmi note 7 - wydaje się ciekawa a kaska naprawdę niska - Tylko kolor - coś czuję, że nie kobiecy.

 

https://www.euro.com.pl/telefony-komorkowe/xiaomi-redmi-note-7-4-64-gb-czarny.bhtml

 

Za taką cenę w dniu kiedy kupowałem 8t sam chyba wybrałbym wersje 7 (choć trafiła mi się promka za 720zł) :E Choć teraz nie wyobrażam sobie korzystania z tel bez NFC :E

 

A kolor to tez kwestia charakteru ;)

Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

motorola firma krzak! - przecież to motorola stworzyła komórkę! (a w pc czas w uefi\biosie odmierza czip motoroli)

Nie powiedziałem że jest to firma krzak,czytaj dokładnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetny fon, minusem jest to, że pewnie powystawowy i da się go w ogóle kupić w tym sklepie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to prawda nie udało się niestety kupić, więc przeglądam nadal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cena bardzo dobra jak za ten telefon

Rewelacyjna wręcz. Inna sprawa, że nie da się go kupić. :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rewelacyjna wręcz. Inna sprawa, że nie da się go kupić. :lol2:

 

Pomógłbyś a nie szydził :P.

 

Przyglądam się redmi note 7, 8, 8 pro i 8T.

Ciężko wybrać bo wszystkie w miarę podobne.

Jeden z innym procesorem, obudową. Dałby ktoś znać, których z nich unikać? Albo, co do których nie ma różnicy? Wtedy bym po prostu tańszego z nich poszukał.

Z góry dzięki za wszelką pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście radzę unikać xiaomi :E

 

Kup jakieś moto, g7plus, g8 plus/power

 

Z tymi xiaomintonjak z kamerkami z Ali. Część będzie działac jak powinna, część nie...

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomógłbyś a nie szydził :P.

 

Przyglądam się redmi note 7, 8, 8 pro i 8T.

Ciężko wybrać bo wszystkie w miarę podobne.

Jeden z innym procesorem, obudową. Dałby ktoś znać, których z nich unikać? Albo, co do których nie ma różnicy? Wtedy bym po prostu tańszego z nich poszukał.

Z góry dzięki za wszelką pomoc.

 

https://www.youtube.com/watch?v=Uczn434mnOEhttps://www.youtube.com/watch?v=fZsGgg04IEU

 

 

 

 

 

Z tymi xiaomintonjak z kamerkami z Ali. Część będzie działac jak powinna, część nie...

 

Skończ pip..yć bo jak zwykle masz najwięcej do powiedzenia w tematach, o których nie masz zielonego pojęcia. Po pierwszym uruchomieniu trzeba kilkanaście minut przeznaczyć na konfigurację ustawień zarządzania energią oraz powiadomieniami i wszystko działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mozna miec wszystkiego :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo wszystkim za wsparcie. Jak coś wybiorę to powiadomię. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.youtube.com/watch?v=Uczn434mnOEhttps://www.youtube.com/watch?v=fZsGgg04IEU

 

 

 

 

 

Skończ pip..yć bo jak zwykle masz najwięcej do powiedzenia w tematach, o których nie masz zielonego pojęcia. Po pierwszym uruchomieniu trzeba kilkanaście minut przeznaczyć na konfigurację ustawień zarządzania energią oraz powiadomieniami i wszystko działa.

 

Jesteś jak baba. Zero szerszego pojrzenia, czespisz się jednego aspektu i fotrece będziesz z niego budował.

Xiaomi są problematyczne, i softowo i pod względem awaryjności. Tłumaczenie tego skala, że się ich więcej sprzedaje jest chybione. Owszem, u każdego trafiają się ferelne szt, sam na takowe trafiam ale ślepym być trzeba albo po prostu głupim, żeby uparcie nie zauważać oczywistych kwestii.

Unknown niekiedy tłumaczy o co biega jak i kilka osób, które mniej śledzą forum.

Ostatnio nawet pisałem, że jak koles nie chce xiaomi to cały wątek był o tym, że jest głupi i o co mu wigile chodzi, że jak to ktoś nie chce xiaomi.

 

A i jak nie rozumiesz kontekstu mojej wcześniejszej wypowiedzi, która od piepszenia odróżnić nie potrafisz to jest już Twój problem.

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Jednak nie nazywałbym składek (ZUS, NFZ) podatkami. Można mówić o kosztach pracy, ale jednak ich naliczanie czy przeznaczenie jest inne i nie mieszajmy pojęć.
    • Witam, pytanko mam, A320 Fenix, brak u mnie strzałek góra/dół przy pokrętłach mam tylko łapkę, tak ma być czy coś nie tak jest?
    • Podpierałem się nie jakimś liptonem bo podstawowa zasada jest taka że jutjuberom nie wierzymy gdyz mówią to za co dostaną pieniądze tylko: a: informacjom z paru źródeł że z zasady matx mają gorsze sekcje zasilania niezależnie od marki (więc jedynym argumentem za kupnem plyty matx jest ilość miejsca w obudowie, domu) b: wiedzy sprzed lat o czym już pisałem. Zawsze na początku jakiejś podstawki ludzie polecają asrocki bo są tanie, później polecajki zmieniają się na normalne płyty w stylu msi gigabyte czy Asus. Może moje uprzedzenie jest błędne ale ASRock kojarzy mi się z takimi płytami ECS (ciekawe czy ktoś pamięta to barachło) które byky dobre bo były tanie i na tym się ich wspaniałość kończyła. 2-3 lata i kondensatory sie wylewały, zaczynały się restartu i bsody z dupy.  Oczywiscie nie jestem super znawca i fachowcem dlatego nie idę w zaparte że ASRock to barachło, natomiast twierdzę że 350zl dziś to nawet nie jest pełny bak paliwa więc wydaje mi się głupotą nie dołożyć takich pieniędzy do płyty lepszej firmy. Natomiast znów, NAJWAŻNIEJSZE żeby osoby które czytają ten post nie brały jako pewnik polecajek jutjuberom, polecajek na forach tylko uzyly głowy, zebrały informacje i wybrały produkt który DLA NICH będzie najlepszy.  Ja nigdy nie kupuje najtańszych produktów bo z zasady co tanie to drogie i co tanie to kiepskie i nie uwierzę ze takie tanie płyty główne (tanie porównując do innych marek) będą takie same jakościowo.     
    • Tutaj masz listę oficjalnych sklepów i keyshop'ów. Ja kupiłem tą grę w GameBillet.
    • Masz rację. Spojrzałem na datę testu "premierowego" na jednym z portali co nie oznaczało premiery karty. Faktycznie w czasie górki krypto wiele kart było testowanych ze sporym poślizgiem na części portali. Doszła do tego siła sugestii czyli RX 6700 którego posiadam debiutował w 2022 i obligatoryjnie założyłem że RX 6600 też🥵
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...