Skocz do zawartości
walus

MSI GL65/75 VS HP OMEN 15/17

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak w temacie, potrzebuje opinii na temat hp omen 15 wersja na i7-9750h(bardziej kusi mnie 17 lecz jest niedostępna na xkomie), lepiej wziąć tego HP'ka czy MSI GL75 ? każdy model i7-9750h, gtx 1660ti, 16gb ramu dyski myśle mniej ważne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

15tka ma nieco gorsze chłodzenie niż 17tka ale i tak będzie lepsza od GL65 czy GL75. Nie spodziewałbym się dostępności modeli których już nie ma bo niedługo wchodzą nowe i stąd aktualne obniżki i dobre ceny.

 

15 calowa z i7 jeszcze jest dostępna:

HP OMEN 15 i7-9750H/16GB/512 GTX1660Ti 144Hz - 5399 zł

 

Ale naprawdę lepszym wyborem będzie 17 calowa wersja z i5 - w grach nie zauważysz różnicy, nie kupuj i7 tylko dlatego że łykasz marketing intela.

 

Edit: nie zakładaj nowych tematów o niemal identycznej treści.

Edytowane przez manuelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

15tka ma nieco gorsze chłodzenie niż 17tka ale i tak będzie lepsza od GL65 czy GL75. Nie spodziewałbym się dostępności modeli których już nie ma bo niedługo wchodzą nowe i stąd aktualne obniżki i dobre ceny.

 

15 calowa z i7 jeszcze jest dostępna:

HP OMEN 15 i7-9750H/16GB/512 GTX1660Ti 144Hz - 5399 zł

 

Ale naprawdę lepszym wyborem będzie 17 calowa wersja z i5 - w grach nie zauważysz różnicy, nie kupuj i7 tylko dlatego że łykasz marketing intela.

 

Edit: nie zakładaj nowych tematów o niemal identycznej treści.

 

i5-9300h ogarnie gierki takie jak forza horizon 4 lub inne bardziej wymagające? niechciałbym sie rozczarować dlatego jestem taki dociekliwy ? po benchmarkach widać że i7 ma dużo lepsze statystyki

I naprawde HP jest lepszą opcją od MSI? zawsze myślałem że MSI jest bardziej solidną firmą od HP i innych tego typu ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam kupiłem OMEN by HP 17 i zastanawiam się czy go odpakować czy zwrócić ze względu właśnie na to, że mam wersję z i5, a chyba wolałbym dopłacić do i7.

Ktoś się jeszcze wypowie na ten temat, bo sam widzę różnicę między i5 a i7 tylko nie wiem czy warto dopłacać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po benchmarkach widać że i7 ma dużo lepsze statystyki

 

Benchmarki nie mają nic wspólnego z realną wydajnością w grach.

 

I naprawde HP jest lepszą opcją od MSI?

Jeden rabin powie tak, inny rabin powie nie. Pewne jest że "opinie" o marce zawsze były i będą nic nie warte bo liczy się konkretny model a nie marka. Aktualnie sytuacja wygląda tak, że HP robi świetne laptopy w każdym segmencie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doprecyzuje: jeśli kupujesz laptopa z matrycą 144Hz i zamierzasz ją wykorzystać w grach to i7 daje znaczącą przewagę nad i5. W przypadku graniu w gry z limitem na 60FPS to nie ma znaczenia czy jest to i5 czy i7,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnica jest i w wielkości i w ciężarze A także w samym oprogramowaniu hp omen.

Miałem wersję 15 cali teraz 17 z i7 9750.

Chłodzenie hm.... cóż na pewno jest lepsze w większej wersji ale cudów się nie spodziewaj. Siedemnastka też się będzie grzała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...