Skocz do zawartości
miemik

Mocniejszy router do 300 zł.

Rekomendowane odpowiedzi

Syn dostał komunistycznego laptopa. Wszystko pięknie tylko okazało się że mój router archer c2 V2 (dwie anteny) daje za mało mocy żeby jego karta wi-fi na PCI stabilnie działała.Podlaczylem mu karte na USB na stojaku z dwoma antenami i działa super. Nie chce jednak żeby tak zostalo. Więc teraz pytanie o nowy - mocniejszy router i czy ilość anten ma znaczenie bo nie wiem czy szukać nowego mocniejszego routera czy u niego w pokoju jakiś tańszy wstawić jako repeater.

Zastanawiam się nad

https://allegro.pl/oferta/tp-link-router-archer-c80-ac1900-wifi-5-wave2-9044678489

lub

https://allegro.pl/oferta/router-bezprzewodowy-tp-link-ac1750-archer-c7-7556229338

(ten to technologia z 2013 roku a ten c80 to nowy na rynku)

 

Co myślicie ?

 

Oczywiście to blok. 1000 różnych sieci. Ewidentnie wina po stronie karty laptopa - chodzi o odległość.

Edytowane przez miemik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WiFi w każdy routerze ma taką samą moc, bo definiuje to ustawa. Inaczej nie mógłby być sprzedawany na terytorium Polski. Natomiast ilość anten ma związek z osiąganymi prędkościami po WiFi. Archer C2 np. ma "Jednoczesne rozgłaszanie sieci bezprzewodowej o prędkości 450Mb/s w paśmie 2.4GHz oraz sieci o prędkości 433Mb/s w paśmie 5GHz, 2 anteny 2,4GHz i 1 dwupasmowa antena 5GHz & 2,4GHz" to oznacza np 3x 150Mbps dla 2,4GHz i 1x 433Mbps dla 5GHz. To są prędkości połączenia po WiFi, a nie prędkości transferu jakie możesz uzyskać.

 

Jeśli karta WiFi na PCI działa niestabilnie to oznacza że sygnał dochodzi stłumiony. Zasłania go pewnie obudowa, kable, ściana i stoi pod biurkiem. Prawie klatka Faradaya. Postaw komputer na biurku, dłuższym bokiem do ściany i powinno się polepszyć. Można spróbować też zmienić nr kanału, tak żeby tam gdzie stoi komputer sygnał nie był tłumiony pre router sąsiada. Kolejna opcja, to podłączenie kablem albo dołożenie Access pointa żeby zmniejszyć odległość między AP a komputerem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki ziomek za odpowiedz. Czyli nie ma co kupować tych 4 antenowych routerów

Niestety kręcenie laptopem, zmiana miejsca czy kable nie wchodzą w grę. Co myślisz o kupieniu archera c20 postawieniu go w pokoju syna i zrobieniu mosta wds. Te dwie anteny w nim powinny chyba dość dobrze zgarnąć resztki sygnału i rozpylić go z nową mocą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie WDS to jest jakiś pomysł na zmniejszenie odległości między routerem a laptopem.

Pokaż wynik polecenia netsh wlan show interface oraz netsh wlan show driver (w cmd). Tu masz instrukcję jak wkleić.

Uruchom program inSSIDer (ale ver3 bo darmowa) i wrzuć screena. Na Androida jest WiFi Analyzer, na iOSie sprawdzisz apką AirPort Utility.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc chciałem zakończyć ten temat i go jakoś podsumować. Okazało się że ten TP-Link C6 zmiażdżył mojego c2 (wersja 2 z dwoma antenami i usb który wcześniej zmiażdżył 941nd)) tam gdzie w wczesniej na 5ghz na c2 miałem prędkość na karcie z laptopa 20-30 teraz na C6 jest 100-110 i stabilnie szybko smiga. Most wds jednak nie spełnił pokładanych w sobie nadziej. Na odpowiedź kazał sobie długo czekać mimo że prędkość utrzymywał w granicach 100-120. Więc może ja coś źle zrobiłem bo robiłem to pierwszy raz. Reasumując. Zewnętrzna karta wi-fi poszła w odstawkę. C6 to wsumie niezły sprzęt za średnie pieniądze (155zl) i pozostaje pytanie jak by się sprawował router za 300 albo jakiś mikrotik (podobno Porshe w świecie routerów) w tej cenie. Dodatkowo nie mogę znaleźć opcji żeby włączyć logowanie do routera tylko po kablu z lanu bo można z wi-fi.Ktos coś ?

Edytowane przez miemik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(podobno Porshe w świecie routerów)

Porsche jeśli już :)

Jeśli chodzi o WiFi to to router za 300zł czy Mikrotik nie wniesie nic nowego. Takie urządzenie może mieć dodatkowe funkcje w samym routerze, Mikrotik ze swoim RouterOS to już ma wielkie możliwości konfiguracyjne jak na urządzenie SOHO.

Zobacz manual, może to się przyda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki Qwinto za całokształt pomocy - znalazłem wszystko dodatkowo cała moja sieć domowa przesiadła się na tym routerze z 2,4 na 5 ghz bo ten ma bardzo dobry zasięg w tym zakresie w porównaniu do tego C2 - więc wszystko dobrze się stało i ułożyło

Edytowane przez miemik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...