Skocz do zawartości
Krukk

Laptop do 2600 zł

Rekomendowane odpowiedzi

1. Ile chcesz przeznaczyć na laptopa?

2600 zł

2. Wielkość matrycy(w calach)

W domu będzie podpinany do monitora więc obojętne.

3. Do czego będzie wykorzystywany? (np. gry*, grafika 3d, internet)

Gry(csgo, pubg, cod warzone), internet, programowanie.

4. Czy musi być z systemem?

Nie.

5. Czy zwracasz uwagę na wykonanie oraz kulturę pracy(głośność/temperatury)?

Najważniejsza jest dla mnie wydajność, może być głośno byleby nie było throttlingu.

 

Witam poszukuje laptopa do 2600 złotych, miałem składać komputer, ale pomyślałem, że laptop bardziej mi się przyda(studia, często wracam do rodzinnego miasta, praca). Chciałbym, żeby można na nim też pograć. Głównie gram w cs, PUBG ale fajnie by było też odpalić nowego CODa nawet na najniższych.

Upatrzyłem sobie dwa modele:

ASUS TUF Gaming FX505DY R5-3550H/RX560X/8GB/512 120Hz - 2399 zł

HP Pavilion Gaming R5-3550H/8GB/512 GTX1650 - 2699zł. Tutaj lepsza grafika i do tego z tego co się orientowałem można dostać zwrot od HP 400 złotych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obydwa ok. Do pracy przydałoby się 16GB RAM. Zwrot można dostać ale trzeba mieć chyba numer seryjny starego laptopa HP żeby przesłali kupon rabatowy. Pod kątem gier lepszy będzie HP z gtx1650.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej kupić model w lepszej cenie lub outletowy, upewnić się że ma wolny slot na RAM (jak kupisz 2x4 to będziesz musiał dokupić 2x8 i sprzedać 2x4) i dokonać wymiany z czasem na jej większą ilość. Sam mam lapka z lutowanym 4GB i dołożyłem jedynie 8GB i różnica między 8 a 12 jest już mocno odczuwalna, 16 w dualu to ideał - więc weź to pod uwagę i kup model z jedną kością 8 GB.

 

Co do CPU, to 3550H to nie jest demon prędkości - w passmarku single-thread na poziomie 7700HQ. Nawet niskonapięciowce 8 generacji powinny być ciut szybsze w singlu, zaś modele z normalnym TDP (np. 8300H, którego osobiście posiadam), nie mówiąc o 9300H to wydajność topowych 6-rdzeniowych CPU (w singlu takie same wyniki jak 8750H czy 9750H montowane w gamingowcach i flagowcach). Tak więc Zen+ może być ciut słabszy w zadaniach wybitnie procesorowych, natomiast GPU jest szybsze od 1050Ti, z którymi były często parowane w/w Intele. Kto co lubi :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak grasz w jakieś sieciówki i bardziej dynamiczne gry, to rozważ dorzucenie do wersji HP ze 144Hz matrycą:

HP Pavilion Gaming R5-3550H/8GB/512 GTX1650 144Hz za 2899zł (z voucherm 2499zł)

Jest nieco drożej, ale masz tu lepszą i szybszą matrycę. Reszta konfiguracji jest praktycznie taka sama jak wersji ze zwykła 60-siątką. Układ chłodzenia w tych HP'eka jest całkiem niezły

Na laptopy HP można też uzyskać zwrot 400zł więc jeżeli miałbyś voucher, to realnie ten model wyniósłby Cię nawet nieco poniżej 2,5k zł.

Edytowane przez przemekan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o 144hz to w domu mam właśnie tak monitor a przeważnie będę grał w domu. Rozważałem to, żeby dopłacić te parę stówek i chyba to zrobię. Czyli ten HP będzie dobrym wyborem?

Edytowane przez Krukk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nitro 5 ma kartę RX 560, czyli jest to mnie więcej poziom GTX'a 1050. Skoro w budżecie można mieć GTX'a 1650 to propozycje z dużo słabszą kartą są bez sensu (można by tu jeszcze przełknąć jako tako GTX'a 1050Ti).

 

Edit 1::

Przede wszystkim pytanie jest jak często masz zamiar grać na ekranie laptopa- jeżeli będzie to dosyć częste, to myślę że warto dorzucić do 144Hz, jeżeli rzadko lub wcale to można wziąć i 60-siątkę. Z drugiej strony ta 144Hz matryca jest też całkiem niezła (jeżeli chodzi o jasność, czy też pokrycie kolorów) więc dopłacasz nie tylko do częstotliwości odświeżania.

 

Edit 2:Wpisz sobie w Google: Test HP Pavilion Gaming, w jednym z testów jest właśnie 144Hz matryca więc możesz sobie przeczytać nieco obszerniejszy tekst na ten temat.

 

Edytowane przez przemekan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o 144hz to w domu mam właśnie tak monitor a przeważnie będę grał w domu. Rozważałem to, żeby dopłacić te parę stówek i chyba to zrobię. Czyli ten HP będzie dobrym wyborem?

 

W takim przypadku zdecydowanie HP Pavilion bo najważniejsza będzie wydajność grafiki + jakość chłodzenia. Nie ma wtedy potrzeby dokładać do matrycy 144Hz i najlepsza będzie ta opcja którą pierwotnie sam znalazłeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżę trochę temat. Postanowiłem trochę dołożyć do lepszej grafiki i wybór padł na coś z gtx 1660ti. Co myślicie o tym modelu?

https://www.x-kom.pl/p/527255-notebook-laptop-156-hp-pavilion-gaming-r7-3750h-8gb-512-gtx1660ti-144hz.html

Jest tu co prawda wersja gtx 1660ti max q ale myślę, że to przeboleje. Od razu po kupnie wkładam 2 kostki 8gb ramu bo z tego co widzę tu jest 2x4gb w dualu. Jedyna rzecz której nie jestem pewny to ten procek. Duża jest różnica w porównaniu do i5 9300h?

Cena tutaj myślę, że jest fajna do tego mam ogarnięty voucher a z tego co słyszałem i czytałem to do serii pavilion powyżej 3 tysięcy złotych zwracają 650 zł. Więc cena ostateczna gdyby wszystko poszło po myśli wychodzi 2850 zł, co za taki sprzęt wydaje mi się super ceną.

 

ps. Co polecacie, żeby laptop robił w domu za stacjonarkę. Jakaś stacja dokująca czy coś? Najlepiej jak najtaniej.

Edytowane przez Krukk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie o tym modelu?

 

Wszystkie Paviliony obecjen generacji (1660Ti/1650) to świetne laptopy z bardzo dobrymi matrycami i chłodzeniem.

 

Jest tu co prawda wersja gtx 1660ti max q ale myślę, że to przeboleje.

Max-q to tylko -10% względem pełnej wersji. Nadal to jednak 40% względem 1650 więc przeskok ogromny.

 

Jedyna rzecz której nie jestem pewny to ten procek. Duża jest różnica w porównaniu do i5 9300h?

W zależności od gry ale do 25% gorsza wydajność względem i5.

 

z tego co słyszałem i czytałem to do serii pavilion powyżej 3 tysięcy złotych zwracają 650 zł.

Za laptop w zakresie 2500 - 3999 zł jest 400 zł. 650 zł jest za laptop od 4000 zł. Tutaj pełny regulamin: LINK

 

Co polecacie, żeby laptop robił w domu za stacjonarkę. Jakaś stacja dokująca czy coś? Najlepiej jak najtaniej.

 

Biorąc pod uwagę to pytanie + wcześniejsze o procesor jak również fakt, że pomyliłeś kwotyu voucherów, za idealną propozycję dla Ciebie uważam:

 

HP Pavilion Gaming i7-9750H/8GB/256 GTX1660Ti 144Hz - 4199 zł, z voucherem 3549 zł

 

Wybranie wersji powyżej 4000 zł pozwoli uzyskać dodatkowe 250 zł więcej (650 zamiast 400zł). Jest to też wersja 17 calowa, z 6 rdzeniowym i7. Nie musisz też tutaj RAMu wymieniać - jest wolny slot - wystarczy dołożyć kość.

Tutaj pełny test dokładnie tej wersji - HP Pavilion Gaming 17 Review: Finally, a Quiet Gaming Laptop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Biorąc pod uwagę to pytanie + wcześniejsze o procesor jak również fakt, że pomyliłeś kwotyu voucherów, za idealną propozycję dla Ciebie uważam:

 

Czytałem regulamin, lecz wedle tego co ludzie którzy z tego korzystali pisali na stronie peeper.pl oraz pani z którą rozmawiałem dzisiaj przez telefon w sprawie Vouchera w serii pavilion powyżej 3000 zł zwrot wychodzi 650 zł. W każdym bądź razie dzięki za odpowiedź zastanowię się mocno nad tym modelem. A co z tym korzystaniem jako stacjonarka bo wolałbym jednak podpinać jeden kabelek niż za każdym razem wszystko osobno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co z tym korzystaniem jako stacjonarka bo wolałbym jednak podpinać jeden kabelek niż za każdym razem wszystko osobno.

 

Stacja dokująca na USB, po prostu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stacja dokująca na USB, po prostu ;)

 

Coś takiego obsłuży mi 144hz monitor?

 

edit. sprawdziłem Dvi-D ma więc powinno hulać.

Edytowane przez Krukk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś takiego obsłuży mi 144hz monitor?

 

Jeśli chcesz podłączyć monitor to musi być to stacja podłączana przez USB-C a w laptopie odpowiedni port, tzw. "USB-C z DP" albo "USB-C z TB3" (DisplayPort albo Thunderbolt 3).

A niestety nie występuje to w Pavilionach i większości innych laptopów ( a przynajmniej nie jest wyszczególnione, może się zdarzyć że zadziała tak czy inaczej, sam jestem tego przykładem ze swoim laptopem).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli zaczynają się schodki bo ten laptop ma tylko hdmi i usb-c(transfer only). Hdmi niby 2.0 ale monitor też musi mieć 2.0 z tego co wyczytałem i kabel to samo. Mój monitor to Monitor LG 24GM77-B z hdmi 1.4. Czyli nie ma możliwości go podpięcia, żeby działał z odświeżaniem 144hz? Zostaje tylko możliwość kupna nowego monitora albo laptopa z portem dp tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, szczerze mówiąc przy matrycy 144 IPS o świetnych parametrach to nie wiem czy jest duża korzyść z podłączania 24 calowej TNki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby działało 144Hz na zewnętrzny monitor sygnał musi być przesyłany przez DisplayPort, Thunderbolt 3 albo USB-C z Display Port.

Najtańszy laptopa z DP to:

Lenovo Legion Y540-15 i5-9300H/8GB/256 GTX1650 za 3199zł

Jest 600zł ponad budżet, jest nawet nieco wydajniejszy niż HP, bo jest tu procesor i5, a co najważniejsze ma też Display Port więc z podłączeniem pod 144Hz monitor nie będzie problemu. Matryca w Y540 ma 60Hz. Układ chłodzenia w Legionie jest również dobry i stosunkowo cichy.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Odświeżę trochę temat. Jednak zdecydowałem się złożyć stacjonarkę na ryzenie(chodzi miodzi). Jednak teraz potrzebuje jakiegoś laptopa tylko do internetu, office i jakiś program do programowania(codeblocks). Mam okazję kupić lenovo thinkpad x240 z matrycą ips full hd za 550 zł. Procesor i5 4210u. Ram wsadzę mu 8gb bo i tak więcej nie obsłuży. Opłaca się? Trochę się obawiam tego procka bo jest on to procesor z serii U i jest on słabszy. Czy polecacie coś innego do 700 zł ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...