Skocz do zawartości
atezor

Monitor do około 1000zł

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

To zapewne kolejny temat w stylu "monitor do 1000zł" ale przez ostatnie lata nie interesowałem się tematem, a teraz po przeczytaniu i obejrzeniu kilkunastu filmów mam jeszcze większe wątpliwości.

 

Monitor będzie służył do pracy programistycznej (8h), przeglądanie neta + youtube + netflix (2-3h), granie pewnie jakieś max 5h tygodniowo w jakieś tytuły AAA. Monitor będzie podpięty do laptopa z GeForce GTX 1050Ti. Zastanawiam się nad IPS/VA (VA bez zakrzywienia), wykluczam TN. Chciałbym, żeby była możliwość regulacji w pionie + ewentualny pivot i cienkie ramki do przyszłej rozbudowy zestawu. Wstępnie chciałem 24" FHD (później rozbudowa o kolejny 24") ewentualnie 27" UHD 4k, macie doświadczenia w pracy i korzystania z takich zestawów?

 

Po wstępnej selekcji wybrałem takie modele:

Philips 276E8VJSB/00 4K - na minus: brak regulacji i pivot; na plus: 4k

AOC 24G2U5 - na plus: pivot + regulacja + IPS + parametry; na minus: wolałbym 24G2U ale brak w sklepach

Samsung S24R350FHUX - na plus: cena i wygląd; na minus: parametry + brak regulacji i pivot

Dell S2419HM - na plus: dobra jasność; na minus: brak regulacji

iiyama XUB2492HSU - na plus: regulacja; na minus: różne opinie

MSI Optix G241 - na plus: dobre parametry; na minus: brak regulacji

 

W monitorach 27" 4k całkowicie nie mam rozeznania i pewnie w tym rozmiarze nie będzie pivota.

 

Proszę o jakieś sugestie i pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

www.morele.net/monitor-aoc-q3279vwfd8-4671262/

Edytowane przez Phill76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

www.morele.net/monitor-aoc-q3279vwfd8-4671262/

 

32" to chyba za dużo jak na siedzenie 1m od monitora. Do tego brak regulacji wysokości, grube ramki i "tylko" WQHD przy 32". Masz ten model i możesz się o nim wypowiedzieć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja siedzę bliżej niż 1m ;P

 

Na prawdę bdb monitor w "spoko" cenie !!!

 

Sam się przesiadłem z EIZO 23" i nie zmieniłbym go na inny.

Edytowane przez Phill76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja siedzę bliżej niż 1m ;P

 

Na prawdę bdb monitor w "spoko" cenie !!!

 

Sam się przesiadłem z EIZO 23" i nie zmieniłbym go na inny.

 

Cena faktycznie bardzo przystępna jak na oferowane parametry :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyłącze się do tematu, również poszukuję monitora do około 1000 zł. Praca zdalna zmusza do tego aby w końcu zakupić coś większego niż 22 cale.

Monitor uniwersalny głównie do internetu, czasami popykam w fifę albo GTA, filmów za wiele nie oglądam.

Z tego co znalazłem:

https://www.x-kom.pl/p/474400-monitor-led-27-acer-nitro-vg270ubmiipx-czarny.html#Specyfikacja

https://www.x-kom.pl/p/514816-monitor-led-27-philips-275e1s-00.html

https://www.x-kom.pl/p/531085-monitor-led-27-lenovo-q27q-10-czarny.html

 

Byłem zdecydowany na acera ale raczej odpadnie bo nie ma go na razie na stanie w x-kom i będzie może pod koniec kwietnia - w innych sklepach nie znalazłem w podobnej cenie. Chyba, że ktoś wie gdzie go dostać.

Lenovo wygląda ciekawie, ale za bardzo nie da się o nim nic wyczytać.

Podstawa to rozdzielczość 2560 x 1440 bo czasami w CAD coś robię no i jak napisałem na początku praca zdalna, a więc CAD będzie przez pół dnia.

Myślałem nad 32 calowym AOC ale raczej będzie za duży później do codziennego użytku i nie ma możliwości montażu na ścianie, a to mogę w przyszłości wykorzystać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten CAD to jakaś stara, nieskalująca się wersja, że nie celujesz w 3840x2160?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skusiłbym się na:

https://www.x-kom.pl/p/457453-monitor-led-27-philips-276e8vjsb-00-4k.html

Moja grafika w domu na dzień dzisiejszy nie ogarnie tej rozdziałki, ze zmianą sprzętu celuję na połowę tego roku. No i później jak minie czas pracy zdalnej to CAD będzie odpalany doraźnie. (SolidWorks 2019)

Myślę, że jak 4k to już iść w 32 cale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry przy okazji pierwszego postu na forum ;)

 

Również podepnę się pod temat żeby nie zaśmiecać forum kolejnym wątkiem. Potrzebuję pomocy w wyborze monitora 24-27 cali (preferowane 27 - odległość od monitora ok. 70cm) o rozdzielczości FHD lub WQHD z IPS w cenie do 1200 złotych. Monitor będzie obsługiwany przez laptopa ASUS R510JK z Intel HD4600 oraz GTX850m 2GB, póki co w najbliższym czasie nie planuję wymiany sprzętu, ale z dużym prawdopodobieństwem w ciągu dwóch-trzech lat będę się do tego przymierzał. Laptop ma tylko złącze HDMI, niestety nie wiem jaki standard, nie udało mi się tego ustalić.

 

Monitor będzie służył do użytkowania tak uniwersalnego jak to tylko możliwe, tj. czasem jakaś gra - Planetside 2, Cities Skylines, Wiedźmin 3, FIFA, większość to jednak streaming, przeglądanie internetu i czytanie, w tym praca na dokumentach. Dobrze, żeby nie męczył wzroku, bo niestety mam dość kapryśne oczy. Wszystkie niżej podlinkowane monitory mają Flicker-free.

 

Z uwagi na obawy co do wydajności raczej odrzucam 4K, chociaż wiadomo, że praca z tekstem byłaby dużo lepsza.

 

Z moich dotychczasowych poszukiwań (ułożone cenami rosnąco):

 

Acer Nitro VG270BMIIX

 

ASUS VG279Q

 

ASUS PB278QV - ten interesuje mnie szczególnie, chociaż nie mogłem na jego temat znaleźć w internecie nic konkretnego, również na tym forum.

 

LG 27GL63T

 

ewentualnie 4K z uwagi na skalowanie do 1080p, ale tak jak mówiłem, mam spore obawy co do wydajności mojego dzielnego staruszka.

 

LG 27UL500-W - widziałem ten monitor na żywo, obraz wyglądał bardzo przyzwoicie.

 

Philips 276E8VJSB/00

 

Nie upieram się przy żadnej konkretnej marce, ani sklepie.

Bardzo proszę bardziej doświadczonych Forumowiczów o jakieś porady.

Edytowane przez ceglarz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...