Skocz do zawartości
Bunsen

Pomoc w wyborze karty

Rekomendowane odpowiedzi

Dostałem od znajomego starego PCta który miał iść na śmietnik ale sprawdziłem i wszystko działa... Chciałbym pograć sobie w jakieś stare gierki tylko zastanawiam się jaka grafika będzie tu odpowiednia.. Zestaw to:

Procesor: INTEL Q6600 SLACR 2,4GHZ/8MB/1066 S775 + boxowe chłodzenie

Płyta Główna: Asus P5N-EM HDMI

RAM: 4GB

Dysk: 1x Hitachi 250GB, 1x320GB WD

Zasilacz: Chieftec 350W

Grafika: GeForce 9600GT 512MB

 

Chciałbym zmienić tą grafikę na inną, najlepiej z pamięcią 1GB, niewiem czy pociągnie ale chyba powinno. Jaka będzie najlepsza do tego zestawu ? Najlepsza = najwydajniejsza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś określony budżet masz?

Poszukaj sobie gtx 750ti wersja 2GB najlepiej.Powinno wszystko pięknie współgrać,ewentualnie jeśli chcesz to możesz zrobić tzw. mode twego procesora,3GHz ci wyjdzie na stałe na twym CPU.

Dołóż też sobie ramu,przynajmniej te 8Gb warto byłoby mieć,mówisz że masz 4GB jedna kość czy jak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli płyta obsłuży, wejdzie 4x2 GB = 8 GB RAM. Sam mam jeszcze trochę kostek DDR2 2GB, po taniości mogę oddać :). Druga rzecz - płytka powinna obsłużyć Xeona modowanego z S771 na S775 (też mam ;)) - dużo lepsza wydajność, większy cache, obsługa SSE 4.1 (wymagane w wielu nowych grach). Z kolei ten Q6600 zależy jaka rewizja - niemniej one spoko się kręcą więc warto popróbować. Obowiązkowo przyzwoita pasta termoprzewodząca.

 

Co do karty - ideałem będzie GTX 750Ti, najlepiej w wersji 2GB, ale 1GB też ujdzie. Różnica w cenie jednak jest na tyle nieduża, że 750Ti 2GB będzie najlepsza. To świetna karta - a dzięki driverom do XP obsłuży Ci godnie gry z epoki XP i Visty, do siódemki włącznie. BA - widziałem zestawy z podkręconym Xeonem na 3,3 GHz, 8 GB RAM i GTX 750Ti który uciągnął na low Resident Evil 2 - jest moc :). Wydajność GT 1030 lub MX150 w pełnej wersji 25W, montowanego w laptopach. Możesz ewentualnie zaszaleć i wziąć RX560 2GB w wersji 14CU, ale tylko w dobrej cenie. PSU masz dość kiepskawy, uważaj tez kupując kartę bo sam miałem GTX 750Ti 2GB Gigabyte i wymagał dodatkowej wtyczki 6PIN, której w komputerze z tamtych lat nie będzie (potrzebna będzie przejściówka). Są też wersje nie wymagające takowej. Z płyty karta weźmie max 75W i w/w karty czyli RX560 i GT1030, starsze mocniejsze np. GTX 560 wymagać będzie dodatkowej wtyczki i zasilacz nie wyrobi - w ogóle to ja bym go sprawdził i jak to jakiś noname wymienił w trymiga na coś bezpieczniejszego :).

 

Jakiś określony budżet masz?

Poszukaj sobie gtx 750ti wersja 2GB najlepiej.Powinno wszystko pięknie współgrać,ewentualnie jeśli chcesz to możesz zrobić tzw. mode twego procesora,3GHz ci wyjdzie na stałe na twym CPU.

Dołóż też sobie ramu,przynajmniej te 8Gb warto byłoby mieć,mówisz że masz 4GB jedna kość czy jak?

Nie dołoży chyba bo nForce 630i obsługuje max 4GB RAM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UP

aczkolwiek majac SSD i pamiec wirtualna NA NIM SPORA da rady przebic granice 4GB RAM :D z tym ze wiadomo be zfajerwerkow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...