Skocz do zawartości
Toomasz

Jaki PC do 600zł?

Rekomendowane odpowiedzi

Siema Znajomy mnie poprosił o złozenie pc do 600zł+ dysk

platforma to intel

nie za bardzo się orientuje w intelu bo mam platformę amd

używany/nie gotowiec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do czego to ma być i czy z systemem czy bez? Najlepiej poleasingowy Optiplex 3020 lub HP 8300 z i5 i 2x4 GB DDR3 RAM. Licencja na system będzie z kompem, ew. dokupić należy licencję refurbished (ale wystarczy naklejka CoA + info na fakturze i jest legal nawet na firmę). To bardzo udane korpo-kompy, a po włożeniu GTX 1030 jednoslotowej można będzie nawet conieco pograć :). Do Optiplexa wejdzie tylko jednoslotówka, ale HP nie ma takich problemów. Są różne formfactory czyli rozmiary - DT, SFF, a nawet USFF. Generalnie ja bym mocniej nie kombinował - grunt żeby to był procesor 4 generacji, mają przyzwoite wsparcie, solidne integry HD4600 i jeszcze długo posłużą.

 

Taki komp do kupienia jest za 2-3 stówki z systemem i dyskiem HDD, za 6 stów może dostaniesz nawet gotowy zestaw z GT1030 i jakimś SSD na Alledrogo :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do czego to ma być i czy z systemem czy bez? Najlepiej poleasingowy Optiplex 3020 lub HP 8300 z i5 i 2x4 GB DDR3 RAM. Licencja na system będzie z kompem, ew. dokupić należy licencję refurbished (ale wystarczy naklejka CoA + info na fakturze i jest legal nawet na firmę). To bardzo udane korpo-kompy, a po włożeniu GTX 1030 jednoslotowej można będzie nawet conieco pograć :). Do Optiplexa wejdzie tylko jednoslotówka, ale HP nie ma takich problemów. Są różne formfactory czyli rozmiary - DT, SFF, a nawet USFF. Generalnie ja bym mocniej nie kombinował - grunt żeby to był procesor 4 generacji, mają przyzwoite wsparcie, solidne integry HD4600 i jeszcze długo posłużą.

 

Taki komp do kupienia jest za 2-3 stówki z systemem i dyskiem HDD, za 6 stów może dostaniesz nawet gotowy zestaw z GT1030 i jakimś SSD na Alledrogo :).

 

głownie gierki metin 2 może w porywach Gta V

bez systemu

bardziej chodzi o cpu,płyta,gpu,zasilacz

 

myslałem zeby tam wsadzić jakas i5 750 i do tego jakiegos gtx 6/7

Edytowane przez Toomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

głownie gierki metin 2 może w porywach Gta V

bez systemu

bardziej chodzi o cpu,płyta,gpu,zasilacz

 

myslałem zeby tam wsadzić jakas i5 750 i do tego jakiegos gtx 6/7

Nie patrz na pierwsze i5 bo to truchła, bierz minimum SB i5 2500/2600 albo właśnie procesory 4 generacji, tu jest dobra opcja:

https://shoplet.pl/tanie-komputery-stacjonarne/12835-dell-optiplex-3020-sff-i5-4570-4gb-500gb-dvd.html?search_query=3020&results=37

4 rdzeniowy przyzwoity CPU, niesety do tak małego kompa wejdzie tylko jednoslotowy GT1030 który oferuje właśnie wydajność na poziomie GTX 750Ti.

 

Jak masz ambicje na 4C/4T o przyzwoitych osiągach, to i5 4430/4440/4460 lub 4570 (ale NIE 4570T lub 4570S) i takich komputerów szukaj - można dorwać kompletnego kompa za 3-4 stówki, np. tu:

https://www.olx.pl/oferta/komputer-bez-dysku-twardego-CID99-IDDeiZM.html#5332b9e394

 

Cholera wie jaki tam jest GPU :). Jak nie podejdzie, sprzedasz, kupisz GTX 1050 za 250 PLN albo RX560 2GB za 200+ i pograsz jak człowiek za marne grosze :). No i wiadomo np. dysk też dokupisz.

 

Generalnie szukaj po w/w prockach a się nie zawiedziesz - były montowane w przeróżnych komputerach, to solidne CPU i w wariancie 4-rdzeniowym w tandemie z GT1030/GTX1050 i 8 GB RAM odpali Ci KAŻDĄ nową grę.

Edytowane przez Caroozo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...