Skocz do zawartości
Begrin

Projektor do domu - film + ps4

Rekomendowane odpowiedzi

Mam w sypialni kawałek pustej, białej, matowej ściany 180x150. Nie chce tu montować telewizora więc wymyśliłem projektor, który stałby na zagłówku łóżka 3m od ściany. Pomieszczenie nie jest idealnie zaciemnione w ciągu dnia ale jest opcja uzyskania ''półmroku'' :E Tak czy siak będę korzystał głównie wieczorem/w nocy. Zależy mi przede wszystkim na dobrej jakości wyświetlanego obrazu, druga i trzeba sprawa to jakość obrazu... później dopiero umilacze dla wygodnickich typu wifi. Nie chcę na to wydać kupy kasy więc LEDy raczej odpadają. Celuje w okolice 2 tys zł lub mniej jeśli trafi się coś sensownego. Póki co na oku mam 2 typy:

 

1. ViewSonic PX701HD

2. Optoma HD143X

Ktoś miał może z nimi doświadczenia? Ewentualnie jakieś inne alternatywy warte uwagi? Nie wrzucam tu np epsona bo słyszałem z kilku źródeł raczej średnie opinie.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do rzeczy typu Wi-Fi wbudowane w projektor to masz zupełną rację, w ogóle bym sobie nie zawracał głowy i od razu poszukał jakiegoś sprawdzonego androidboxa czy innego AppleTV - jeśli ktoś ma takie potrzeby.

 

Jeśli chodzi o jakość obrazu, przypuszczam, że nie ma prawa specjalnie się różnić pomiędzy sobą w dwóch budżetowych projektorach DLP.

Ten ViewSonic jest trochę mocniejszy, z ciekawych rzeczy ma cyfrowy lens-shift, możesz +-5% skorygować pozycje obrazu w pionie, bez straty jakości i zmiany geometrii obrazu.

 

Optoma za to ma złącze trigger do połączenia z ekranem projekcyjnym i tryby ISF. Jeśli natomiast nie zamierzasz korzystać ekranu z wejściem triggerowym (dość droga opcja) + skoro jednak rozglądasz się za najbardziej podstawowymi projektorami, to pewnie nie będziesz miał ochoty płacić za kalibrację ISF.

 

Prawda jest też taka, że dopóki nie porównasz ze sobą obrazu z dwóch projektorów 1:1, koło siebie w tych samych warunkach i w tym samym czasie, to nie ma prawa byś zobaczył różnicę. Oko i głowa się dostosują.

 

Kiepskie opinie o Epsonie? Ciekawe, napiszesz coś więcej?

(inna sprawa, że ich najbardziej budżetowe FullHD jest obecnie nie do dostania).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

143x jest strasznie głosny - cichszym modelem jest już na pewno hd27e :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiepskie opinie o Epsonie? Ciekawe, napiszesz coś więcej?

 

z 1 źródła - najbardziej awaryjne, może zw na to, że ich schodzi najwięcej?z 2 źródła - przerobili u siebie kilkanaście różnych projektorów (hotel) i najbardziej narzekali na epsony, najbardziej przypasowała im optoma (inny model i inna cena niż ten w który ja celuje)

z 3 źródła - niefart pewnie, znajomy kupił i po tygodniu już odsyłał bo martwe piksele

O innych po prostu nic nie słyszałem bo chyba są dużo mniej popularne i może stąd takie opinie

 

 

Zacząłem przeglądać jeszcze aleglo i wpadły mi tanie chinole typu Overmax 3.5 (ten chyba najnowszy = najlepszy? co by to w przypadku chinczyka nie znaczylo :E ) ktoś widział jak to sobie radzi? 600 zł vs 2.5 robi mi sporą różnicce i pytanie czy okaże się, że ''chytry traci 2x" czy więcej niż taki chinol w ogóle nie będzie mi potrzebne?

 

Obecnie mam pożyczonego na kilka dni Benq SP920p ale to troche inna klasa, wielkość, przeznaczenie, głośność sprzętu niż ja szukam :E ale chociaż wiem, że projektor w tym pomieszczeniu ma sens

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się raczej na tego overmaxa nie porwał. Głownie ze względu na niską rozdzielczość i jasność.

Rozdzielczość: HD – 1280 x 720px (wsparcie 1080p) - oznacza mniej więcej tyle, że masz chip w rozdzielczości HD, a wsparcie oznacza, że możesz wpuścić taki sygnał i zostanie on przeskalowany. No ale fizycznych pikseli jest 1280 x 700 (btw mają literówkę na stronie).

https://ov.overmax.eu/produkt/multipic-3-5/

 

Jasność, jaką widzę na stronie Overmax

"Jasność: 2200 lumenów (180 ANSI lumens)"

 

trochę się rozjeżdża tutaj koncepcja. 180 to na prawdę mało. 2000 lumenów to ściema. Tzw China-Lumeny, dziwie się, że w ogóle publikują ANSI Lumeny. Ciekawe czy płacą haracz do AmericanNationalStandardInstytute;)

Można mówić tutaj o obrazie może 50" w wyśmienitych warunkach (bardzo ciemno)...

 

Ten Benq to jakaś prehistoria. Mocny projektor, ale też niska rozdzielczość. Zastosowania typu sale konferencyjne, 10 lat temu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba najbliżej mi do tego viewsonica, szkoda, że tak mało opinii o nim Ewentualnie wpadł mi w oko Benq Benq TH550

Edytowane przez Begrin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj znać co ostatecznie wybrałeś i jak się sprawdziło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...