Skocz do zawartości
Mariusz9565

[Modernizacja] Etap I do 600zł // Etap II do 1000zł

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, potrzebuje porady/opinii, czy warto inwestować w poniższy sprzęt aby go zmodernizować. Co można w nim poprawić tanim kosztem aby przede wszystkim zaczął pracować szybciej, czasami można by było pograć na nim w tytuły chociażby np. GTA V. Planowany budżet około 500-600zł. Poniżej specyfikacja.

 

Płyta główna : MS-7646

Procesor : AMD Athlon II X4 620

Pamięć : 2x2GB DDR3 Samsunsg PC3-10700 (667MHz)

Grafika : ATI RADEON HD 5670 512mb

Dysk : HDD 500GB

zasilacz : sprawdzę dokładnie wieczorem, prawdopodobnie zwykły Medion 300W

 

Od jakiegoś czasu komputer po starcie strasznie przycina, wystarczy zostawić go na około 10 min bez zadań i zaczyna pracować normalnie. Czy to może być wina ramu ?

 

 

Czy lepszym rozwiązaniem jest budowa czegoś od nowa ? Kwota około 1000zł (cudów nie oczekuje)

 

Za każdą poradę dziękuje bardzo i życzę miłego dnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, potrzebuje porady/opinii, czy warto inwestować w poniższy sprzęt aby go zmodernizować. Co można w nim poprawić tanim kosztem aby przede wszystkim zaczął pracować szybciej, czasami można by było pograć na nim w tytuły chociażby np. GTA V. Planowany budżet około 500-600zł. Poniżej specyfikacja.

 

Płyta główna : MS-7646

Procesor : AMD Athlon II X4 620

Pamięć : 2x2GB DDR3 Samsunsg PC3-10700 (667MHz)

Grafika : ATI RADEON HD 5670 512mb

Dysk : HDD 500GB

zasilacz : sprawdzę dokładnie wieczorem, prawdopodobnie zwykły Medion 300W

 

Od jakiegoś czasu komputer po starcie strasznie przycina, wystarczy zostawić go na około 10 min bez zadań i zaczyna pracować normalnie. Czy to może być wina ramu ?

 

 

Czy lepszym rozwiązaniem jest budowa czegoś od nowa ? Kwota około 1000zł (cudów nie oczekuje)

 

Za każdą poradę dziękuje bardzo i życzę miłego dnia.

 

 

niestety nie oplaca sie tego ulepszac/

 

za 1000zl od nowa moze cos takiego ?

 

SSD jakis na start ? 120GB od- 100zl

i3 9100f-320zl -bardzo dobra opcja

8gb ddr4 chocby 2400 - jakies - 300zl

mobo jakiekolwiek od- 200zl

zasilacz nowy 150zl w gore za cos normalnego

 

lekko ponad 1000zl i zostaje grafika na kiedys- zapewne jakies 400zl na cos pokroju 1060 GTX albo RX 570

 

mozna szukac uzywek zasilaczy , pamieci i plyty moze sie cos trafi taniej

Edytowane przez AdRjiaN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc - nie warto. Lepiej zrobisz, jak zestaw sprzedasz i rozejrzysz się za jakimś gotowym komputerem w okazyjnej cenie (gdyż kupno każdego elementu z osobna może być kłopotliwe). Wyjścia są dwa - albo gotowy zestaw oparty o jakiegoś sensownego Haswell'a, np. i5 4690 lub 4790 z minimum 2x4 GB DDR3 RAM wraz z kartą graficzną dyskiem itd - spokojnie do dostania do 1000 PLN. Druga opcja to pójście w AM4 i Zen-ki ale tu musiałbyś kupić płytę i RAM, a to przynajmniej 500 PLN żeby to miało sens, no i zdecydować czy chcesz np. procesor pierwszej generacji w dobrej cenie z zamiarem upgrade'u w przyszłości + przyzwoita grafa np. GTX 1050, czy też np. APU 3200G i pograsz na integrze - do 1000 PLN da radę coś sklecić. Oczywiście używeczki jak najbardziej, to dość swieża platforma. Najlepiej zresztą umieścić wątek o sprzedaży na forum, moment ktoś się znajdzie z dobrą ofertą :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym na twoim miejscu poskładał coś na i5 2500k i rx570, w cenie 1000zl się zmieścisz a ten procesor daje świetnie radę w wszystkich nowych grach. ?

Ale jak tyle nie masz to mam do sprzedania phenoma II X4 z płytą główną, jak coś to allegro ?

Ale polecam się za tą i5 porozglądać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym na twoim miejscu poskładał coś na i5 2500k i rx570, w cenie 1000zl się zmieścisz a ten procesor daje świetnie radę w wszystkich nowych grach. ��

Ale jak tyle nie masz to mam do sprzedania phenoma II X4 z płytą główną, jak coś to allegro ��

Ale polecam się za tą i5 porozglądać

 

 

2500K swietnie w nowych grach? a BF? COD? no chyba tak sobie i plyty na 1155 ? bez gwar i drogie ... a ten Phenom nie ma sse 4.2 wiec duzo gier nie bedzie dzialac :D

 

kupno i5 1150? znow plyty bez gwar i cpu nie najtansze...

Edytowane przez AdRjiaN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2500K swietnie w nowych grach? a BF? COD? no chyba tak sobie i plyty na 1155 ? bez gwar i drogie ... a ten Phenom nie ma sse 4.2 wiec duzo gier nie bedzie dzialac :D

 

kupno i5 1150? znow plyty bez gwar i cpu nie najtansze...

Chce tanio, a i5 2500k z płytą główną i chłodzeniem to wydatek rzędu 350zl, gdzie na allegro jest pełno zestawów, w tej cenie.

Co do wydajności 2500k mam aktualnie w 2 kompie. Brat na nim spokojnie ogrywa Rusta na max detalach, escape from tarkov, a są to gry które mają duże wymagania i są mocno procesorowe. Także daje radę w wszystkich nowych grach.

Ps. Nowy cod ma w rekomendowanych wymaganiach 2500k xD https://www.miastogier.pl/wymagania-sprzetowe,pc,19325.html

Także jest to najbardziej rozsądną opcja w jego budżecie.

 

Ps. Co do phenoma to wiem, ale chce się go pozbyć

Edytowane przez Elitek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Odpowiedzi

    • @abezustyle że my mówiliśmy o konkretnym modelu płyty, modelu który akurat ma dobrą sekcję zasilania, więc model jak najbardziej ma znaczenie. Ty wpadasz w temat i ciągle 100* jako główny argument, gdy Ci to wytykamy to odwracasz narrację, że piszesz ogólnie o słabych płytach a nie tej konkretnej   Od początku pisałem, że skoro dana płyta ma sensowną sekcję zasilania, to tak naprawdę decydującym czynnikiem przy wyborze będzie jej wyposażenie, jednemu będzie ono pasować, innemu nie...wtedy ten drugi dopłaci do lepiej wyposażonej  
    • Uptade jakiś, 1,6 GB pobrało, uwaga uwaga, jest "New Game"!
    • Dokładnie, miałem 2 lata płytę za którą dałem 320zl (MSI B450 Tomahawk) płyta kozak, sekcja chłodna z 3700x ustawionym manualnie na 1.35v nie przekraczała 55c  do tego pamięci 4x8 puszone na 3800 ale według for to aby osiągać takie wyniki trzeba było dać wtedy 3x tyle za mobo 🤪
    • Ale czekaj co mieli zrobić przecież prezydent ma prawo łaski i z niego skorzystał. Mieli to olać? A później byłby raban, że łamane jest prawo.
    • 3,5" będą wymagać dodatkowego zasilania (jeżeli ci to nie przeszkadza) z samego usb nie zasilisz takiego dysku w kieszeni, mam dwa telewizory które mają ponad 10 lat i dyski przenośne 500/1000/2000gb normalnie działają więc raczej w tym przypadku pojemność nie ma znaczenia.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...