Skocz do zawartości
JajamioMate_

Wysoka temperatura procesora podczas grania

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Posiadam laptopa HP 2570p z procesorem Intel Core i3 3110m i zintegrowaną kartą graficzną Intel HD 4000. Temperatura na CPU podczas spoczynku wynosi około 47 stopni natomiast podczas grania np w Mass Effect 2 temperatura procesora dochodzi do 85 stopni. Wiem że ten komputer nie jest do gier. Czy mam sie przejmować takimi temperaturami?

Edytowane przez JajamioMate_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli temperatury za wysokie? W środku jest czystko. Na szczęście w tym modelu nie trzeba go rozkręcać żeby to sprawdzić

Edytowane przez JajamioMate_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Posiadam laptopa HP 2570p z procesorem Intel Core i3 3110m i zintegrowaną kartą graficzną Intel HD 4000. Temperatura na CPU podczas spoczynku wynosi około 47 stopni natomiast podczas grania np w Mass Effect 2 temperatura procesora dochodzi do 85 stopni. Wiem że ten komputer nie jest do gier. Czy mam sie przejmować takimi temperaturami?

Podejrzewam że nie był czyszczony od co najmniej roku a i nie zdziwiłbym się jakby nie był nawet otworzony od nowości, poszukaj filmu z otwierania twojego laptopa(na yt wpisz 'hp 2570p disassembly'), kup sobie paste termoprzewodzącą, sprężone powietrze i do roboty, poradników jest masa, oczywiście możesz oddać komputer do serwisu ale oni od ciebie wezmą około 100zł więc zupełnie nie warto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Laptop był niedawno kupiony od firmy, która sprzedaje używane "odnowione" laptopy. W tym modelu dolną obudowe zdejmuje się jak baterie, bez odkręcania śrubek. Widać tam radiator i wentylator i to wszystko jest czyste. Pozostaje chyba tylko wymiana pasty w takim razie

Edytowane przez JajamioMate_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temperatura nie utrzmuje sie stale na poziomie 85 stopni. Zazwyczaj jest około 80 ale skacze właśnie do max 85. Dziś pograłem 2 godziny monitorując ciągle temperature i nie wskoczyła na więcej niż 85. Co się może stać jeśli temperatury beda na tym poziomie? Nie gram dużo, max godzina - dwie dziennie, niecodziennie. Podczas obciążania procesora w occt temperatura utrzymuje sie na poziomie 78 stopni. Pewnie podczas grania dochodzi obciążenie zintegrowanego układu graficznego i stąd taka wysoka temperatura

Edytowane przez JajamioMate_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...