Skocz do zawartości
eciepecie

2133 a 2400 ramy..

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Czy zyskam cokolwiek przy wymianie procesora, który obsługuje pamięci 2400 , obecnie mam procka i7 6700k, a wiem że jakbym dopłacił 200 zł około to miałbym i7 7700k, i to najmocniejszy peocek jaki obsługuje moja płyta msi pro vdh b 250.

 

Czy róznica w ram 2133 a 2400 będzie zauważalna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szkoda zachodu

 

jesli masz pamieci z xmp to na jedno wyjdzie bo mozna podbic nawet z 2133 na 2400 lekko

Edytowane przez AdRjiaN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szkoda zachodu

 

jesli masz pamieci z xmp to na jedno wyjdzie bo mozna podbic nawet z 2133 na 2400 lekko

 

ale żeby podbic ramy to musze miec płytę z chipsetem z cos tam ?:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta płyta posiada cośtam na wyposażeniu :)

Przesiadka z 6700K na 7700K jest bez większego sensu. Różnica bez oc to jakieś kilka procent, jeśli dobrze pamiętam.

Spróbuj obecne ramy puścić szybciej. co najwyżej podnieś im napięcia. Generacja 6/7 mnie ominęła i mam ograniczone doświadczenia praktyczne na tym polu, ale 6700k poradzi sobie z wyższym taktowaniem, a i płyta je obiecuje, więc powinno być ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok juz wiem , ja mam procka z rodziny skylake i ten obsługuje max 2133 hz ram a i7 7700k to juz kaby lake i ten obsługuje 2400.

 

 

no ale jak nie będzie róznicy zauważalnej to nie będę dopłacał :)

 

z reszta słyszałem że tn i 7 7700k to gorący proc :)

 

Ta płyta posiada cośtam na wyposażeniu :)

Przesiadka z 6700K na 7700K jest bez większego sensu. Różnica bez oc to jakieś kilka procent, jeśli dobrze pamiętam.

Spróbuj obecne ramy puścić szybciej. co najwyżej podnieś im napięcia. Generacja 6/7 mnie ominęła i mam ograniczone doświadczenia praktyczne na tym polu, ale 6700k poradzi sobie z wyższym taktowaniem, a i płyta je obiecuje, więc powinno być ok.

 

 

rozumiem że takie napięcia podnieść w bios ?

 

sprawdziłem w bios , mam pamieci o profilu xmp czy jakoś tak , ale jak daję na manual to widzi tylko max 2133 . więc procek blokuje , musiałbym miec i7 7700k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na B250 nic nie zrobisz.

W połączeniu z i7-6700K taktowanie RAM = max. 2133MHz.

 

Na allegro czy niemieckim amazonie można dostać płyty Z170/Z270 już od 200-250zł.

Po sprzedaży swojej B250 wyjdzie Cię taniej niż zmiana na i7-7700K, która dałaby Ci niewiele.

 

Na płytach Z170/Z270 możesz bez ograniczń kręcić zarówno procesor, jak i pamięci RAM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na B250 nic nie zrobisz.

W połączeniu z i7-6700K taktowanie RAM = max. 2133MHz.

 

Na allegro czy niemieckim amazonie można dostać płyty Z170/Z270 już od 200-250zł.

Po sprzedaży swojej B250 wyjdzie Cię taniej niż zmiana na i7-7700K, która dałaby Ci niewiele.

 

Na płytach Z170/Z270 możesz bez ograniczń kręcić zarówno procesor, jak i pamięci RAM.

mialem b150m i XMP z 2133 na 2400 dzialalo :)

aczkolwiek mialem HYPERX chyba jako pamiec wiec z XMP

 

edit

 

CPU KABY

Edytowane przez AdRjiaN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mialem b150m i XMP z 2133 na 2400 dzialalo :)

aczkolwiek mialem HYPERX chyba jako pamiec wiec z XMP

Ale z jakim procesorem?

Bo na płytach non-Z to on decyduje.

Skylake - 2133MHz.

Kaby Lake - 2400MHz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wolałbym zostawić 6700K, i zainwestować w lepsze mobo z Z, dla mnie to podstawa. Wtedy jak wspomniał już PAW79, i cepa pogonisz i szybszy RAM z niskim cl pomoże podsystemowi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie podpiąć się do tematu, ponieważ również mam płytę, która nie pozwala mi na OC ramu i używam obecnie 2133 Mhz ale mam procka i7 6700 non-K, a więc samego proca i tak nie podkręcę. Czy podkręcenie ramu z 2133 Mhz na powiedzmy 3000 Mhz lub mniej da jakiś wyraźny wzrost fps czy szkoda zachodu w inwestowanie kasy w obecną konfigurację? Dodatkowo jak to obecnie wygląda z licencją Windowsa (WIn 10), która o ile pamiętam zapisuje się pod konkretną płytę główną?? Z góry dzięki za odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...