Skocz do zawartości
maly1986l

KArta graficzna MSI GTX 1650 Super Aero Itx - problem

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim.

Przychodzę z pewnym problemem, dotyczącym świeżo kupionej w internetowym sklepie X-kom karty graficznej - MSI Gtx 1650 Super Aero Itx. Problem dotyczy tego, iż nie jestem w stanie uruchomić jej na sterownikach ściągniętych ze strony producenta https://www.nvidia.pl/Download/driverResults.aspx/159213/pl. Po instalacji najnowszych sterowników karta nie wysyła obrazu do telewizora pełniącego funkcję monitora - przy ponownym uruchamianiu komputera, po pojawieniu się ekranu Windowsa, wyświetla się czarne tło, i napis "no signal". Zasilanie klawiatury gaśnie, nie ma żadnej reakcji na CAPS LOCK czy też Num Lock. Trzeba resetować i uruchamiać kompa w trybie awaryjnym w celu usunięcia wszystkich sterowników Nvidia za pomocą Display Driver Uninstaller. Bez instalowania sterowników producenta, czyli na podstawowych Windowsa, problem z czarnym ekranem się nie pojawia. Sterowniki ściągnięte ze strony Nvidii zainstalowałem na nowo postawionym systemie, po uprzednim sformatowaniu partycji dysku ze starym Windowsem.

 

Pisałem o świeżo kupionej - karta dostarczona do mnie 16.03.2020 - ale nie miałem wcześniej czasu żeby podłączyć jej do komputera. Także zostało mi kilka dni na ewentualne odstąpienie od zawartej umowy ze sklepem X-Kom.

 

Nie wiem czy jest to niekompatybilność mojego starego sprzętu, czy może jakieś uszkodzenie karty, a nie mam aktualnie jak sprawdzić jej na innym komputerze, z nowszymi "bebechami". Dodatkowe zasilanie - wtyczka 6 pin - mam podpięte. Dodam, że poprzednio używałem na tym swoim leciwym komputerze karty GTX 1050 Ti od firmy Palit, i nie miałem z nią absolutnie żadnych problemów.

 

Mój komputer:

Procesor: Xeon 5450, 3.0 Ghz, nie podkręcany

Ram: 8 Gb - 2 X 4 Gb 1333 Mhz

Płyta główna: P5G41T-MLX

dysk ssd: Z tego co pamiętam to Micron 256GB 2,5" SSD M1100 3D NAND, plus HDD 500 Gb,

Zasilacz: OCZ500SXS2

System: WIndows 10 64 bit

 

Ma ktoś pomysł na rozwiązanie problemu z tą kartą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

442.59

 

zobacz na

 

tych

Edytowane przez AdRjiaN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

442.59

 

zobacz na

 

tych

 

Dziękuję, już ściągam i je wypróbuję.

 

Niestety, reakcja jest ciągle taka sama :/

Edytowane przez maly1986l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz pobawić sie sterownikami tak jak wyżej zostało napisane ale właśnie myślę że to może być urok starej platformy i problemy z kompatybilnością

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz pobawić sie sterownikami tak jak wyżej zostało napisane ale właśnie myślę że to może być urok starej platformy i problemy z kompatybilnością

 

 

Generalnie zamówiłem już nowe podzespoły, przesiadam się na B450 i Ryzen 5 1600 AF, w połowie przyszłego tygodnia mają dotrzeć do mnie części. Ale tak na Wasze oko, objawy które opisałem mogą być spowodowane jakąś wadą fabryczną karty, albo też uszkodzeniem jej podczas transportu? Czy jednak stawiacie na problemy z kompatybilnością i sterownikami? Wiem, że to wróżenie z fusów, ale jest już późno, kończmy panowie tę kawę, i zajrzyjmy do tego kubka ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie zamówiłem już nowe podzespoły, przesiadam się na B450 i Ryzen 5 1600 AF, w połowie przyszłego tygodnia mają dotrzeć do mnie części. Ale tak na Wasze oko, objawy które opisałem mogą być spowodowane jakąś wadą fabryczną karty, albo też uszkodzeniem jej podczas transportu? Czy jednak stawiacie na problemy z kompatybilnością i sterownikami? Wiem, że to wróżenie z fusów, ale jest już późno, kończmy panowie tę kawę, i zajrzyjmy do tego kubka ;)

Spróbuj w ciągu 2 dni sprawdzić na innym kompie, żeby Ci 14 dniowy zwrot nie uciekł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Telewizor LG 32LB5610. Podpinam Hdmi - Hdmi.

Ale teraz wystąpiły jakieś jaja, Windows zainstalował Nvidia Control Panel - i na razie karta graficzna jest wykrywana, i działa jak należy. Chociaż entuzjazm hamuje fakt, że miałem już raz coś takiego - i przy ponownym uruchomieniu komputera znowu wyskoczyło "no signal". Ale chyba powinno świadczyć to o tym, że wina leży jednak po stronie oprogramowania, a nie sfery fizycznej karty graficznej? Mam taką nadzieję, bo chcę zachować ją do składanego właśnie kompa. Jutro postaram się sprawdzić tę kartę na innym komputerze - co prawda również niezbyt nowym, na lga 1155.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problemem może być połączenie zbyt stara płyta główna i zbyt nowa grafika, miałem tak kiedyś z 1155 i kartą rx 570. Jak będziesz sprawdzał na 1155 to koniecznie na płycie z uefi, jak będzie tylko bios to może być podobnie. RX 570 wymagał właśnie uefi, nie wiem jak jest z 1650.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problemem może być połączenie zbyt stara płyta główna i zbyt nowa grafika, miałem tak kiedyś z 1155 i kartą rx 570. Jak będziesz sprawdzał na 1155 to koniecznie na płycie z uefi, jak będzie tylko bios to może być podobnie. RX 570 wymagał właśnie uefi, nie wiem jak jest z 1650.

 

Dopiero dzisiaj miałem możliwość sprawdzenia tej karty na innym komputerze. Tak jak piszesz, połączenie zbyt starej płyty głównej i nowej karty graficznej było tutaj problemem. Na płycie głównej z socket 1155 karta śmiga jak należy. Dziękuję wszystkim za odpowiedzi, problem rozwiązany, temat do zamknięcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

P5G41T-MLX to chipset G41 = PCI-E x16 w wersji 1.1. Podejrzewam że na płycie z wersją 2.0 nie byłoby problemu z działaniem tej karty.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie na płycie B75M-PLUS s1155 miałem RX 570, z prockiem i5 3570k czy Xeonem 1230v2 działało nawet pcie 3.0. Bios na płycie nie był najnowszy. Bios to był uefi.

 

Podejrzewam, że bardzo stara płyta jak to zostało przedstawione i niestety nowe grafy nie będą obsługiwane.

 

 

edit:

 

 

@down

Wszystko działało i działa nadal, jest x16 3.0. Procka i płytę i ramy z grafą użytkuje kuzyn.

Edytowane przez Reddzik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

U mnie na płycie B75M-PLUS s1155 miałem RX 570, z prockiem i5 3570k czy Xeonem 1230v2 działało nawet pcie 3.0. Bios na płycie nie był najnowszy. Bios to był uefi.

Płyta i CPU obsługują pcie 3.0 więc coś by szwankowało jakby przy obciążeniu grafiki GPU-Z nie pokazywał PCIe x16 3.0 @ x16 3.0.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Winą była stara płyta głównawięc jeśli ktoś ma zamiar w ten sposób ulepszać swój wiekowy komputer z P5G41T-MLX, to nie polecam ;)

 

A jeszcze dopytam, wiem, że nie jest to odpowiedni temat - przepraszam moderatorów - ale nie chcę zakładać nowego w dziale Zestawy komputerowe.

Co myślicie o częściach które kupiłem do nowego kompa?

Procesor Ryzen 1600 AF

Płyta główna: MSI B450 Tomahawk Max

Pamięć RAM: PNY XLR8 16 gb (2x8gb), 3200 Mhz

Karta graficzna: GTX 1650 z tytułu tematu.

 

Na Ramie trochę przycebuliłem, tzn nie za bardzo kojarzę firmę PNY, ale ewentualnie za jakiś czas zmienię go na szybszy. Nie oczekuję jakichś wielkich cudów czy osiągów, ot pograć w Wiedźmina 3, czy od czasu do czasu w World of Tanks, a może i w coś nowszego, jeśli będzie czas i okazja. Póki co wszystko w rozdzielczości Full Hd, bo telewizor nie pozwala mi na coś więcej ;) Sam przeskok z Xeona będzie pewnie mocno odczuwalny. Po Xeonie i podstawce 775 pozostał mi Cooler Freezer Pro 7, można podłączyć go do zamówionej płyty głównej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problemem może być połączenie zbyt stara płyta główna i zbyt nowa grafika, miałem tak kiedyś z 1155 i kartą rx 570. Jak będziesz sprawdzał na 1155 to koniecznie na płycie z uefi, jak będzie tylko bios to może być podobnie. RX 570 wymagał właśnie uefi, nie wiem jak jest z 1650.

Miałem rx570 (wersja od sapphire ITX) na p5k-e i p43de i na obu działał. Jedyne co to post + BIOS był bardzo wolno wyświetlany. A tak karta normalnie chodziła. Także niekoniecznie musi być UEFI.

 

Po Xeonie i podstawce 775 pozostał mi Cooler Freezer Pro 7, można podłączyć go do zamówionej płyty głównej?

Jeżeli masz zestaw montażowy do AM4 to tak. A powinieneś.

 

https://www.arctic.ac/eu_en/freezer-7-pro.html

 

The Freezer 7 PRO is compatible with AMD Sockets FM2, FM1, AM4, AM3+, AM3, AM2+, AM2, 939, 754; Intel Sockets 1366, 1150, 1151, 1156, 1155 and 775.
Edytowane przez Foh_23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Po Xeonie i podstawce 775 pozostał mi Cooler Freezer Pro 7, można podłączyć go do zamówionej płyty głównej?

Jeśli masz taką wersję Mój link to raczej powinien pasować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • jak nie widziales takich zmian to moze sie urodziles po 2020 i jeszcze wiele musisz zobaczyc xD pogoda moze sie diametralnie zmienic w jeden dzien a nie kilka
    • https://allegro.pl/oferta/maly-komputer-hp-elitedesk-705-g4-mini-ryzen-5-16gb-ddr4-1tb-nvme-win11-pro-14855176685
    • "Pogoda to stan atmosfery w danej chwili, który jest chaotyczny i trudny do przewidzenia, a klimat to stan parametrów pogody uśredniony po kilkudziesięciu (zwykle trzydziestu) latach."   
    • Cytuję Ciebie, ale to odnosi się do wielu tutaj. Macie w sobie naiwność dziecka. Dla przykładu z twojego posta, mówisz kary i zakaz prowadzenia działalności w zakresie gromadzenia odpadów tak? No to dobra, karamy takiego delikwenta tak, że wypada z branży, i kto wchodzi na jego miejsce? Ktoś, kto wprowadzi takie standardy i takie ceny przyjęcia takich odpadów, że będzie wszystko zrobione na tip top. Oczywiście chętni ustawiają się "w długiej kolejce". Tymczasem w lasach ląduje coraz więcej śmieci dlaczego? Bo robi się coraz drożej i upierdliwiej  niestety, kiedyś wypijając puszkę monstera gdzieś w pobliżu było miejsce gdzie można było się legitnie pozbyć takiego odpadu. Teraz to wcale nie jest takie oczywiste. Mam wrażenie, że cała polityka gospodarowania odpadami odbywa się na zasadzie: "Nakażmy to, zakażmy tamtego, oczekujmy siamtego, a o sramtym pomyślimy później. A jak my to odbierzmy i zutylizujemy? Czy w ogóle na to co chcemy wprowadzić jesteśmy gotowi? będziemy martwić się później". Firmy, ale i gospodarstwa domowe nierzadko mają problem z pozbywaniem się w sposób skuteczny i zgodny z prawem wytwarzanych odpadów. Przykład? Wszelkiej maści opakowania  z tworzyw sztucznych i nie chodzi mi tu o puszki i butelki po napojach, tylko te większe, mniej poręczne których nie ma gdzie wcisnąć, komu i kiedy oddać nie płacąc za to jak za złoto. Wszystko robione jest od dupy strony i przez to odpady trafiają do lasu, pod ziemię, za okno samochodu w trakcie jazdy, bo odbiór odpadów przy obecnych standardach ich zdawania po prostu jest niewydolny.
    • Tak, ale nie w ciągu 4-5 dni z -10 i 10 w dzień do +kilkunastu w nocy i +26 w dzień. Z reguły to "lato" z tego powiedzenia to było 15-17 stopni. @Melodyman nie, nie cisza jak mrozi, bo takie gwałtowne zmiany w ciągu kilku dni nie są niczym normalnym i to są anomalie m.in. związane z klimatem. Zatem niby piszesz że Twój chłopski rozum rozumie, a jednak nie bardzo.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...