Skocz do zawartości
wojtek20122

Assassin's Creed Odyssey duże i krótkie spadki FPS

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Od kilku dni mam bardzo denerwujący problem z grą AC Odyssey, a mianowicie mam duże i krótkie spadki które nie wiem czym mogą być spowodowane... Dzieje się to niezależnie od tego co robię, te mikrośćinki występują nawet w menu i w ekranie ładowania, czasem częściej, czasem rzadziej ale ok 3-4 zacięcia w ciągu minuty mam. Gram w tą gierkę już od 3 miesięcy na obecnym sprzęcie i nigdy to mi się nie działo. Te zacięcia występują niezależnie od ustawień graficznych, przykładowo jak przełącze na wysokie i średni fps to 90, to i tak mam te zacięcia i pokazuje mi minimalny fps 10.... Poniżej daję zdjęcie przedstawiające sytuację na wysokich ustawieniach oraz film do youtube na którym wyraźnie widać i słychać ten problem. Z góry dziękuję za pomoc w rozwiązaniu tego mankamentu.

 

 

Specyfikacja:

Ryzen 5 3600 (podkręcony na stałe 4.2)

ASUS GeForce RTX 2080 SUPER Strix

G.Skill Trident Z 2x8Gb 3600Mhz cl18 (podkręcony na 3800Mhz)

ASUS ROG STRIX X570-E

ADATA XPG SX8200 PRO 1TB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normalne, benchmark lubi sobie chrupnąć raz na jakiś czas, zresztą jak trafisz do Aten to jest tam takie jedno miejsce, że będziesz widział te ścinki dosyć często, taka specyfika wyżyłowanego silnika Anvil.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normalne, benchmark lubi sobie chrupnąć raz na jakiś czas, zresztą jak trafisz do Aten to jest tam takie jedno miejsce, że będziesz widział te ścinki dosyć często, taka specyfika wyżyłowanego silnika Anvil.

chrupnąć może ale żeby taki niski fps na 2080 to mi sie wierzyć nie chce :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale mi to się nie działo wcześniej i ścinki nie są tylko w benchmarku, nawet w menu mi ścina grę....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkręć procesor i ram do wartości fabrycznych i sprawdź jak działa gra.

Edytowane przez caleb59

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc tak, przetestowałem po kolei z fabrycznym biosem (tylko profil xmp na RAM), potem na profilu z podkręconym prockiem a potem z podkręconym prockiem i pamięciami na 3800 i wyszło na to że teraz się to nie dzieje, nie wiem już o co chodzi...

Ale za to nie wiem czemu mam na podkręconych pamięciach niższe średnie fps niż na xmp (taktowanie 3600 74fps, taktowanie 3800 70fps), o co tutaj chodzi? Może powinienem dac wyższe napięcie na kościach, na xmp było 1.35, nie chciało iść na tej wartości 3800 to podnosiłem do 1.36 i ruszyło, przetestowałem też memtestem. Timingi są takie jak na xmp czyli 18-22-22-42. Ale czemu w takim razie takie coś się działo od dwóch, trzech dni nawet jak pamięci nie były podkręcone bo robiłem to dzisiaj....

 

Chyba że dacie mi jakiś faktycznie donry sposób na porównanie wydajności z takotwaniem 3600 i 3800 bo wygląda to jakby była wręcz strata mocy...

Edytowane przez wojtek20122

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę czeka Cie sporo "obróbki" przy pamięciach żeby dojść do optymalnej wydajności

tematy o podkręcaniu pamięci masz wyżej

dodam od siebie że na moim konfigu czyli sporo poniżej Twojego mam średni 72Fps w tym benchmarku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba wrócę do profilu xmp i tyle, ewentualnie sprawdzę na innych grach, bo wedlog RealBench wzrost wydajności 5% na 3800. Lepiej zająć się chyba podkręcaniem grafiki, tutaj faktycznie będzie zawsze wzrost jeśli dam wyższe taktowanie tylko uważać na napięcia i temperatury

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co chcesz kręcić 2080, co Ci to realnie da? 5fps więcej? Zostaw jak jest wszystko na auto, włącz XMP dla pamięci i ciesz się sprzętem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co chcesz kręcić 2080, co Ci to realnie da? 5fps więcej? Zostaw jak jest wszystko na auto, włącz XMP dla pamięci i ciesz się sprzętem.

 

Chce kręcić bo na maksymalnym obciążeniu w benchmarku karta ma ok 65 stopni, a w grach jakieś 60 pod dużym obciążeniem więc szkoda czegoś nie zrobić z takim zapasem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche bez sensu kolego

To tak jakbyś chciał chipować auto w którym silnik niedomaga ;)

Ogarnij pamięci i oc procesora a na koncu bierz sie za kartę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie wychodzi tersz na to że działa wszystko już, po zresetowaniu biosu i ustawieniu na nowo wszystkeigo problemu już żadnego nie ma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...