Skocz do zawartości
Minciu

System Mesh z backhoul po LAN ( AiMesh Asus Lyra Mini + RT-AC1900U zamiast RT-AC-68U )

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam czegoś takiego jak w temacie co pozwoli na komunikację urządzeń po lanie. Dodatkowo potrzebne w co najmniej jednym urządzeniu, aby były dostępne porty LAN dla dodatkowego urządzenia. Czy np matka 2xLAN dla komputera i backhoul plus WAN dla netu. W drugim urządzeniu minimum 1x LAN na Backhoul, lub WAN? Nie wiem jak to się tam by miało nazywać.

 

Orbi i Nokia mają coś pod takie wymagania, ale cenowo wypadają beznadziejnie.

 

Jedno urządzenie będzie na strychu ( rigips wełna i płytą OSB, 2 pietro) drugie urządzenia będzie na parterze czyli dodatkowa przeszkoda to strop z tynkami, Alu folia, Styropian, rurki z ogrzewaniem wylewka, Alu folia z podkładem pod panele, panele.

W skrócie, nie ma opcji na sensowny link radiowy A kabel już leży gotowy.

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybór padł na Asusa. Trafiły się 2 urządzenia z aimesh w dobrej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po dłuższych testach może kogoś zainteresuje co i jak wybrałem.

 

AiMesh Asusa:

1- Router RT-AC1900U w promocji po 450zl są aktualnie na sieci - odpowiednik AR-AC68U ale w znacznie lepszej cenie ( jak się nie mylę to 1900U ma lepszy procesor od 68U ).

2- Mesh Asus Lyra spięty skrętką. Zerowy zasięg dla WiFi, jedynie lan wchodził w grę i wszystko łączy się i działa idealnie.

 

Tak więc taki sprzęcik wybrałem, dziwne, że nikt nic nie odpisał mi w temacie.. Mam nadzieję, że informacja będzie przydatna dla innych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...