Skocz do zawartości
ElDoc

[Modernizacja] mITX na i3 4330 z HD 7950

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni!

 

W 2014 roku złożyłem budżetowy PC w dużej mierze do gier, bazując na małej obudowie mITX:

 

*Cooler Master RC-120A

*TT Smart SE 530W

*MSI H81I

*i3 4330

*Crucial Ballistix 8GB DDR3 1600MHz

*Sapphire HD 7950 Boost 3GB

*Crucial MX 500 i 1TB WD Blue

 

Ostatnio naszło mnie na FPSy w multiplayer (obecnie BF1),lecz sprzęt momentami nie daje rady, więc szukam opcji upgrade-u. Proszę Was o poradę:

 

Opcja 1 - najniższy koszt modernizacji to pewnie i7 4 gen. aby grać płynnie. Potem ewentualnie dokupienie czegoś używanego pokroju RX580 i granie w ustawieniach High nawet w inne gry. Jak będzie wyglądała odsprzedaż takiego setu? Czy zmieniając i3 na i7 za ok. 400zł to kasa w śmietnik?

 

Opcja 2 - Rozbudowa przyszłościowo na Ryzen 5 np. 2600. Mógłbym zrecyklingować zasilacz i dyski. Lubię swoją obudowę bo zajmuje niewiele miejsca, lecz gdyby zmiana obudowy ograniczyła znacznie koszty MOBO to trudno. Jaka płyta i ram pod przyszłą zmianę samego procesora? Najpierw pewnie kupiłbym procesor i niezbędny osprzęt, po jakimś czasie dopiero zmienił grafikę na coś typu RX 580.

 

Jak wyjść na tym najkorzystniej cenowo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak to w itx to 1650s/1660 z racji temperatur RX 580

 

Ceny i7 4770 na 1150 nie sa przyjazne (400zl+) patrzac na nowe 1600AF a pamiec ram i tak musisz dolozyc kolejne 8 :)

 

Piszesz ze momentami nie daje rady w BF1 na 2/4 wiec hmm male masz wymagania :)

 

znow za dobre moba pod ryzena trzeba kilka setek wylozyc :D

 

edit

najtansze 4/8 1150 za 345zl ! -jakie jest na allegro

https://allegro.pl/oferta/procesor-xeon-e3-1230v3-4x3-3ghz-lga1150-gw-f-v-9103228537

 

XEON 1230 v3

Edytowane przez AdRjiaN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem się na zakup nieco drogiego teraz i7 4770. Xeon wypadał nieco gorzej w testach gier. Powinno starczyć do BF1, bo offline narazie przestałem grać. Po upchnięciu do tej obudowy lepszej grafiki pozwoli na ogranie jeszcze kilku tytułów. Podjąłem taką decyzję, gdyż konfiguracja nowej obudowy z Ryzenem 2600 lub obecnej z i5 9400f to koszt bez upgrade-u karty 1500-1700 zł (płyta do szybszych pamięci swoje kosztuje, tak aby była przyszłościowa na mocniejszy procesor). Tu za 450 zł plus ew. karta aby wykorzystać max procesor wyjdzie jakieś 900-1100 zł za wszystko, z używką RX 580 na gwarancji.

 

Jutro powinien dojść procesor, więc opiszę wrażenia z przesiadki i zestawienia starej HD 7950 z i7 4770. Zresztą, na Youtube można podejrzeć jak to działa u innych :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...