Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie czy jest sens kupowania msi b450 tomahawk niz np asrock b450 pro 4,w przypadku kiedy nie mam zamiaru robić OC?

Jakie plyty polecacie do ryzena 3600 w takim przedziale cenowym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy jest sens kupowania msi b450 tomahawk niz np asrock b450 pro 4,w przypadku kiedy nie mam zamiaru robić OC?

Jakie plyty polecacie do ryzena 3600 w takim przedziale cenowym?

posiadam MSI b450 Tomahawk MAX i Ryzen 5 1600af podkręciłem na 4200GHz 1.4v i ramy z 3000Mhz CL15 na 3600Mhz CL 16 chyba 1.4v

 

Sekcja zasilania plyty glownej ma w 100% obciążeniu OCCT/PRIME95 max temp 72 stopnie (bardzo dobry wynik) Dobre ma plyta chlodzenie na sekcji zasilania do OC to najważniejsze. Ja bym leciał w MSI Tomahawk. Podaj dokladnie które chcesz płyty kupić. od MSI i od ASROCK'a dokładne dane płyty głownej. I do jakiej kwoty chcesz kupić płytę.

Edytowane przez wirtualnejaslo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie plyty polecacie do ryzena 3600 w takim przedziale cenowym?

Najtańsze B450 jakie spełnia Twoje wymagania.

 

Nie, nie ma wielkiego sensu na siłę pakować się w tomahołka.

Ogólnie jest jakaś dziwna tendencja na forum że masowo wciska się msi, tylko z dwóch powodów:

-"mam to polecę" :E

-"ma nieistotnie dla Ciebie lepszą sekcję zasilania" :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najtańsze B450 jakie spełnia Twoje wymagania.

 

Nie, nie ma wielkiego sensu na siłę pakować się w tomahołka.

Ogólnie jest jakaś dziwna tendencja na forum że masowo wciska się msi, tylko z dwóch powodów:

-"mam to polecę" :E

-"ma nieistotnie dla Ciebie lepszą sekcję zasilania" :E

AKurat byly testy z 2019 roku i na tle 10 innych plyt TOmahawk był najlepszy. a ty pewnie masz Asrocka.. Sekcje ma zajebistą i w dodatku w przyszlosci postawisz tam Ryzena 4xxx wiec nie gadał głupot + temperatury są zajebiste po OC. Sam wiem bo kręciłem procka na 1.4v i ramy na 1.45v i temp. zasilania radzila sobie bez problemu max chyba 72-75stopni... a inne by miały pewnie 85-90 stopni jak nie wiecej.

 

Masz i nie gadał głupot -

i tutaj -

Edytowane przez wirtualnejaslo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

posiadam MSI b450 Tomahawk MAX i Ryzen 5 1600af podkręciłem na 4200GHz 1.4v i ramy z 3000Mhz CL15 na 3600Mhz CL 16 chyba 1.4v

 

Sekcja zasilania plyty glownej ma w 100% obciążeniu OCCT/PRIME95 max temp 72 stopnie (bardzo dobry wynik) Dobre ma plyta chlodzenie na sekcji zasilania do OC to najważniejsze. Ja bym leciał w MSI Tomahawk. Podaj dokladnie które chcesz płyty kupić. od MSI i od ASROCK'a dokładne dane płyty głownej. I do jakiej kwoty chcesz kupić płytę.

Ja nie bede podkrecal niczego więc Twoje odniesienie sie jest trochę nie zasadne.

Szukam propozycji co będzie najlepszym wyborem do tego procka,zakładając ze NIE BEDZIE ROBIONE ŻADNE PODKRĘCANIE

 

Najtańsze B450 jakie spełnia Twoje wymagania.

 

Nie, nie ma wielkiego sensu na siłę pakować się w tomahołka.

Ogólnie jest jakaś dziwna tendencja na forum że masowo wciska się msi, tylko z dwóch powodów:

-"mam to polecę" :E

-"ma nieistotnie dla Ciebie lepszą sekcję zasilania" :E

Rozumiem,więc według Ciebie którą pozycja z b450 będzie najbardziej odpowiednia?

Budżet kolo 400-500 zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sory źle popatrzyłem, jak nie masz zamiaru robić OC to bierz jak kolega wyzej pisał najtańszego B450. TO zmienia postać rzeczy. Myślałem że chcesz podkręcać procka/ramy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sory źle popatrzyłem, jak nie masz zamiaru robić OC to bierz jak kolega wyzej pisał najtańszego B450. TO zmienia postać rzeczy. Myślałem że chcesz podkręcać procka/ramy.

Dzięki wielkie,pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiemy co dla Ciebie znaczy "najbardziej odpowiednia".

 

Równie dobrze stykną tanie gigabyte'y:

S2H jeżeli wystarczą Ci dwa sloty ram (~250zł)

DS3H (~300zł)

 

Możemy mierzyć bardziej w Twój zakładany budżet, tylko... do czego chcemy dopłacać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiemy co dla Ciebie znaczy "najbardziej odpowiednia".

 

Równie dobrze stykną tanie gigabyte'y:

S2H jeżeli wystarczą Ci dwa sloty ram (~250zł)

DS3H (~300zł)

 

Możemy mierzyć bardziej w Twój zakładany budżet, tylko... do czego chcemy dopłacać?

Dokładnie za 250zł kupisz Gigabyte'a pytanie czy zamierzasz za 1-3 lata zmieniać procka na lepszego? Bo jeśli masz zamiar to bym kupił lepszą płytę jak masz hajs i potem tylko zmienisz samego procka a płyta lepsza obsłuży np. Ryzen'a 9 3900x albo jak wyjdą to Ryzeny z serii 4xxx

 

Np. MSI tomahawk MAX obsłuży nowe procki ktore wyjdą z serii 4xxx i nie ma provlemu za 2 lata wsadzic sobie zamiast Ryzena 5 1600af np. Ryzen 9 3950X . Rozumiesz? A w dodatku dobrze sobie z najnowszymi Ryzenami na dzien dzisiejszy radzi.. więc albo nie masz zamiaru i bierzesz plyte nawet za 250zł albo dokladasz i masz plyte na lata za 400-500zł. Nieprawdaż Jeżu? :)

Edytowane przez wirtualnejaslo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem.

Bardzo możliwe że będę za 2 lata wymieniał na cos lepszego więc chyba faktycznie lepszą opcją będzie zainwestowanie np w tomahawka

Dzieki za odpowiedzi,temat do zamknięcia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem.

Bardzo możliwe że będę za 2 lata wymieniał na cos lepszego więc chyba faktycznie lepszą opcją będzie zainwestowanie np w tomahawka

Dzieki za odpowiedzi,temat do zamknięcia

To w jaką mierzysz płytę? To ci doradzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Np. MSI tomahawk MAX obsłuży nowe procki ktore wyjdą z serii 4xxx

Jak uświęcony tomahołk obsłuży to i całe konkurencyjne portfolio B450 również. Tylko nie pisz o kostce bios - bo przy premierze 3000 to tylko MSI okazało się być pierdołą, której się bios nie zmieścił w 16MB. Inni nie mieli problemu ¯\_(ツ)_/¯

 

A w dodatku dobrze sobie z najnowszymi Ryzenami na dzien dzisiejszy radzi..

A to inne płyty radzą sobie źle? W testach które linkujesz albo są nierealne scenariusze użytkowe, albo sam zwracasz uwagę nie na to "co jest wystarczające", a to "co jest najlepsze".

 

Serio, gdy w grę nie wchodzi OC, to czy się weźmie asrocka, msi, czy gb, na jedno wyjdzie.

 

Mając wybór między niepotrzebnie lepszą sekcją, a lepszym zestawem gniazd i wyprowadzeń (a moim zdaniem w b450 atx asrock i aorusy wypadają lepiej) to wolę ten drugi wariant.

Edytowane przez MitycznyJeż

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...