Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, może ktoś ma jakiś pomysł co tym zrobić, folder installer zajmuje za dużo miejsca i zapycha mi dysk do ostatniego megabajta.

 

 

<a href=9da3c2d316d063c3med.jpg' alt='9da3c2d316

pozdrawiam

Edytowane przez vBeton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może oczyścić dysk z plików tymczasowych itp? CCleaner? Czasem pomaga,lecz rejestru raczej bym nie próbował tym programem,jak już to dysk. :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

juz to robilem, oczyszczania dysku, ccleaner, adwcleaner i inne sprzątacze, nic nie rusza tego folderu

rejestru nie ruszalem, nie moj sprzęt

Edytowane przez vBeton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałeś usuwać pliki pojedynczo ?

Istnieje sporo szansa że część jest używana przez jakiś proces co uniemożliwia ich usunięcie.

W takim wypadku warto włączyć tryb awaryjny (bez LANu) i spróbować usunąć ten folder z jego poziomu.

 

Podłącz USB z Linuxem albo WindowsGo i zobacz czy uda się go usunąć z jego poziomu.

Jak na moje to wygląda na koparkę (wersja HDD), albo wirusa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj tego narzędzia:

https://www.homedev.com.au/Free/PatchCleaner

zweryfikuje Ci, czy wszystkie te instalatory są potrzebne i zaproponuje przeniesienie tych, co nie znajdują się na liście wymaganych przez windowsowy moduł WMI. Może uda Ci się zwolnić część miejsca.

U mnie po dwóch latach folder installer zajmuje ok 2,5GB. To chyba zależy ile się instaluje oprogramowania w windowsie i czy się go aktualizuje.

 

EDIT: Aha, i nie usuwaj ręcznie tych plików od tak ani ich nie przenoś, bo sobie biedy narobisz.

Edytowane przez Miczi_82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wbrew ostrzeżeniu powyżej po prostu usuń ręcznie większość - nie wiem, na czym miałby polegać bieda - jeśli nie wiesz od czego kliknij prawym - właściwości - wersja - bedą informacje jaka firma, itd, można się domyśleć od czego; większość to po prostu pakiety instalatorów do naprawy instalacji, ale z doświadczenia bardzo rzadko się naprawia - ja miałem ponad 300 programów, i nie wiem, czy naprawiałem kilka; po usunięciu większości z installera nie było żadnych skutków - co najwyżej zostaw pakiety office i od ms, jeśli są

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy gdzie spojrzeć, widziałem nawet osoby z supportu MS odradzające proste usuwanie. Tak czy siak są to instalatory różnych aplikacji i aktualizacji windowsa, które sam windows trzyma sobie w zrozumiałym dla siebie języku, czyli pakietach msi/msp. Można przenieść to na inny dysk i przekonać się czy nie spowoduje to kiedyś błędu którejś z aplikacji. Co najwyżej poprosi o wskazanie pliku instalatora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Usuń plik hibernacji. W zależności od ilości RAM możesz sporo zyskać. Przewal plik SWAP na inną partycję. To będą kolejne MB. Z drugiej strony to laptok? Bo jak tak to musi być plik hibernacji bo pewnie z tego korzystasz. Więc przewal chociaż plik wymiany na inną partycję.

 

Nadto wszelkie pliki, które nie są częścią systemu daj na inną partycję (filmy, instalki, zdjęcia itp.)

 

Edit:

Zrób oczyszczanie systemu. Prawiklik na dysk -> właściwości i w narzędziach się znajdzie. Trochę to potrwa ale temp i inne śmieci też mogą sporo zajmować ;) Można nawet oczyścić ze starych instalek od aktualizacji. Co i jak znajdziesz przez wujka google ;)

Edytowane przez Foh_23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W większości przypadków wystarczy zmienić domyślną ścieżkę katalogu temp w zmiennych środowiskowych na jakiś duży dysk.

 

W kwestii uzyskania większej ilości miejsca na systemowym, przynajmniej na AMD po sterownikach zostaje ok. 2GB i więcej starych plików po aktualizacjach, które można wywalić conajmniej przez DDU i zainstalować potem sterownik na czysto.

 

Poza tym, można jeszcze włączyć kompresję dysku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Podsumowując temat. Z folderu C:\Windows\Installer nie należy usuwać żadnego obiektu, który należy do aplikacji zainstalowanej (w rejestrze są odniesienia do tych danych w kluczu Installer). Nieprzypadkowo folder ten jest widoczny dopiero po zaznaczeniu opcji "Pokaż ukryte pliki, foldery i dyski" i odznaczeniu opcji "Ukryj chronione pliki systemu operacyjnego (zalecane)".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...