Skocz do zawartości
mati504

Modernizacja sprzętu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, czy tanim kosztem można trochę przyspieszyć działanie takiego komputera? :

 

CPU

AMD FX-6100

Zambezi 32nm Technology

RAM

8,00GB Single-Channel DDR3 @ 671MHz (9-9-9-24)

Motherboard

Gigabyte Technology Co. Ltd. GA-970A-D3 (Socket M2)

Graphics

VW222 (1680x1050@60Hz)

2048MB ATI AMD Radeon HD 6900 Series (ASUStek Computer Inc)

Storage

931GB Western Digital WDC WD10EZEX-60M2NA0 ATA Device (SATA )

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi

 

@edit

Czytałem coś o podkręcaniu tego procesora i karty graficznej, niby fajnie można to na nich zrobić, coś ktoś słyszał na ten temat?

Edytowane przez mati504

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- Masz jakiś określony budżet?

- Jaki masz zasilacz.

Można podkręcić ale tutaj u ciebie raczej zysk z tego nie będzie satysfakcjonujący.W sumie zależy ile masz pieniędzy,potem myśleć będziemy,ale raczej pieniędzy pchać w tę platformę raczej nie warto,nawet dołożenie mocniejszego fx z serii 8x nie da za wiele.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fx 6100 szkoda ze nie przynajmniej 63xx sporzedaj to w calosci

CPU RAM I MOBO

Albo szukaj po taniosci FX 83XX i kolejne 8GB RAM

 

a jesli ma byc tanio to najpierw SSD JAKIKOLWIEK 120 albo 240 /256

Edytowane przez AdRjiaN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę można, różnica będzie ale bez wielkiej przepaści.

 

 

Druga kość ram ddr3 8 GB żeby działał dual.

 

Używane GPU pokroju gtx 950, 960 za ok 250 zł (choć trzeba dobrze szukać żeby za tyle znaleźć).

 

Wg mnie to max co warto z tym robić żeby w grach było szybciej bez wymiany całości. W tej płycie można też zamontować np FX 8320, ale mam mieszane uczucia - nie wiem ile kosztuje taki cpu. Z góry uprzedzam że to nie jest upgrade który pozwoli grać w każdą grę tym bardziej na super ustawieniach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można tutaj wsadzić fx 8x,lecz na stock wydajność będzie niewiele lepsza,jedynie wykręcić ile się da,lecz pobór prądu jak i same wytwarzane ciepło idzie mocno w górę.Pytanie się rodzi czy warto?

Dużo lepiej byłoby sprzedać wszystko i postawić na używaną platformę od Intela,haswella czy taniej sandy bridge,wsadzić.np i5-4440/4460/4590 8GB ramu i płyta na b85,za resztę grafikę kupić.A jak budżet niski to nawet i5-2400 będzie lepszym wyborem niż jakikolwiek fx,nie dość że wydajniejszy to jeszcze chłodniejszy i bardziej energooszczędny.Według mnie to gra nie warta świeczki.Jednak wszystko rozbija się o budżet autora postu jak i jego zasilacz,bo nie wspomniał.Plus jest taki że ma kość ddr3 8GB,więc jest troszkę do przodu.

 

@edit

Ceny procesorów fx też nie są jakoś zachęcające.

Edytowane przez PCQwesu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz Rebeltec Titan 700W

 

Nie chodzi mi tutaj o jakiś mega upgrade, raczej taki który pozwoli trochę poprawić wydajność niewielkim kosztem (kilka stówek). Nie grywam w jakieś najnowsze tytuły, raczej sporadycznie cs czy lol i kolejne fify.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten zasilacz jest taki średni,czarna lista,lepszy od Akygi będzie,ale w sumie ryzyko tutaj wsadzać mocniejszego i bardziej prądożernego fx'a.Wątpliwa konstrukcja,nawet bardzo.Teraz ci działa okej,ale po wsadzeniu czegoś mocniejszego może być problem.

Najlepiej określ dokładnie ile stówek,bo troszkę ciężko będzie cokolwiek zrobić,przy nieokreślonym budżecie.Podkręcać raczej bym się nie bawił.Tutaj lepszą grafikę wsadzić można,coś energooszczędnego np. gtx 750ti,zasilacz zmienić na starego używanego Chiefteca 400/450/500W za około 50zł powinien być,a procesor to najlepiej moim zdaniem wsadzić tutaj i5-2400,dokupić drugą kość Ram i płyta na h61 najtańsza,ale daj pełny budżet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to myślałem tak 400-500, żeby coś poprawić ale z tego co widzę to trzeba wszystko wymienić :P więc pewnie się w tym nie zmieszczę :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to myślałem tak 400-500, żeby coś poprawić ale z tego co widzę to trzeba wszystko wymienić :P więc pewnie się w tym nie zmieszczę :P

 

Nie no myślę że uda się coś zrobić.Na początek to poszukać taniego i pewnego,używanego zasilacza,np.Chieftec wersja 450/500W,potem poszukać zestawu procesor+płyta główna,ewentualnie z ramem jak jest okazja,platforma intel i5-2400/2500 czy generacja 3 intela i5-3470/3450/3550/3570,dokupić drugą kostkę ram by się odpalił tryb dual channel i za resztę grafikę,resztę sprzętu można sprzedać to ci troszkę grosza zostanie.Taki jest mój plan na te konfigurację,może ktoś ma jakieś alternatywy czy całkiem co innego,to walcie,coś się uzgodni ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

up nie wiem zy i5 2400 bedzie lepszy od FX8300 ale ok :D tanszy bedzie napewno o wiecej niz polowe bo zas 60zl sie kupi a lepiej juz i5 3470/3570 za stowke i mniej szukac z tym ze mobo na 1155 to ryzykowny zakup , predzej h81 ale wtedy ceny i5 sa za wysokie do nieco .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

up nie wiem zy i5 2400 bedzie lepszy od FX8300 ale ok :D tanszy bedzie napewno o wiecej niz polowe bo zas 60zl sie kupi a lepiej juz i5 3470/3570 za stowke i mniej szukac z tym ze mobo na 1155 to ryzykowny zakup , predzej h81 ale wtedy ceny i5 sa za wysokie do nieco .

 

Wiesz wiele gier,a nawet większość dużo lepiej współgra z starymi i5 niż z procesorami z serii fx.Nie mówię że fx to złe procesory,mają swą moc,lecz nie w grach,a w aplikacjach,tutaj się świetnie sprawdzą,lecz gry to muszą okazać wyższość odpowiednikom od intela,no niestety,jedynie po podkręceniu mogą rywalizować,lecz tutaj no.. pobór prądu jak i ciepło wzrasta,więc coś za coś :/

Według mnie przesiadka na platformę niebieskich(intel) da dużo więcej korzyści niż siedzenie i pchanie pieniędzy w aktualną.Dlatego mówię,szukać na serwisach aukcyjnych czy znajomi,najlepiej gotowców,używanych zestawów -> procesor+płyta główna / + ram jeśli jest okazja,bo dużo można zaoszczędzić i na przesyłce jak i sumie kosztów.Kupić sobie tani zasilacz tak 50/60zł najlepiej,używany Chieftec 450/500W jak wyżej wspominałem,a za resztę grafikę,zależy ile zostanie, gtx 660/ti , 750ti 2GB,myślę że uda się wyrwać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I5 2500k + płytka MSI z chipsetem h61 + 2 x 4GB RAM Kingstona HyperX 1600mhz

za 400 zł będzie okej ?

Edytowane przez mati504

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta płyta główna na h61 to boli strasznie przy tym procesorze,gdyby płytka byłaby na p67 to bym kupował od razu,a tak to nie.Popatrz może będzie coś innego,ciekawszego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I5 3470 + płyta główna Asus p8h61-m le tak samo słabo współgra z tym procesorem ? 250 zł taki zestaw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm.

Bo ty jeszcze grafikę chcesz kupić. :hmm:

Czyli razem 500zł max chcesz wydać nie?

Edytowane przez PCQwesu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie, może być trochę więcej :P najwyżej polezy trochę i kupię resztę później

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo ja tutaj miałem okazję za 500zł

https://www.olx.pl/oferta/procesor-i5-4460-3-2ghz-plyta-glowna-gigabyte-4-kosci-ramu-CID99-IDEinbl.html#bfee3a7ff1

Otrzymujesz i5-4generacji,16GB ramu i płyta główna,dość fajna.Według mnie dobra opcja,jak na 500zł,bo mógłbyś też i5-2500k,ale wtedy dodatkowe koszta,bo chłodzenie trzeba lepsze.Zasilacz też przydałoby zmienić na coś porządnego/markowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma IMO sensu rzeźbić z cpu żeby skończyć ze starym i5. Niech kupi ten ram i kartę i używa. Ma 6950, różnica będzie ogromna. Lub rozważ większe zakupy, ale wtedy przesiadka na ddr4 i nową platformę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma IMO sensu rzeźbić z cpu żeby skończyć ze starym i5. Niech kupi ten ram i kartę i używa. Ma 6950, różnica będzie ogromna. Lub rozważ większe zakupy, ale wtedy przesiadka na ddr4 i nową platformę.

 

No niby tak,ale jakby tak nie patrzeć,nawet gdyby kupił grafikę mocną to i tak w wielu grach odczuje procesor,także zysk z tego nie wielki.Nie wiem,jak autor chce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie o tym ?

 

- procesor Intel i5-2500k

- płyta główna ASRock P67 Pro

- 2x8 GB + 2x4 GB RAM DDR3

 

500 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie o tym ?

 

- procesor Intel i5-2500k

- płyta główna ASRock P67 Pro

- 2x8 GB + 2x4 GB RAM DDR3

 

500 zł

 

Tylko tutaj jeśli chcesz w pełni wykorzystać moc tej i5,to podkręcanie obowiązkowe,a co za tym idzie lepsze chłodzenie trzeba kupić,jeśli natomiast w oc bawić się nie chcesz to bez sens,lepiej postawić na nowszego haswella.Pamięci ram też masz dużo z tego co widzę,no nie wiem :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie to chciałbym się trochę pobawić z kreceniem, jakie chlodzenie proponujesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie to chciałbym się trochę pobawić z kreceniem, jakie chlodzenie proponujesz?

 

Na internecie jest mnóstwo poradników o podkręcaniu tej i5,można by rzec że jest to legendarna jednostka :E ,to problemów być nie powinno,ta płyta główna również elegancka,co do chłodzenia to hmm.Zależy od budżetu,jak nówka to bierz to:

https://www.x-kom.pl/p/291320-chlodzenie-procesora-silentiumpc-spartan-3-100mm.html

Tylko miej sobie to na uwadze że wraz z zmianą chłodzenia/zakupu również zasilacz idzie do wymiany.Przepatrz jeszcze internet,może będzie lepsza okazja,być może uda ci się trafić na i5-3570k,to będzie jeszcze lepiej,bo na moje facet lekko za dużo sobie woła,pewnie ze względu na ilość pamięci Ram 24GB.Może ktoś inny ma pomysł,ewentualnie i7-2600k,może byś wyrwał,ale trzeba dobrze szukać,dodatkowe wątki się przydadzą.

 

@edit

Chociaż skoro twierdzisz że chcesz lekko poprawić osiągi w grach,to postawienie tańszej i5-2400 i grafiką powiedzmy,gtx 950 da ci duży przyrost mocy,niż kupno nowej platformy,i5-2500k,wykręcić wysoko,bo przy aktualnej grafice niezbyt dużo ci to da,tak więc nie wiem :hmm:

Edytowane przez PCQwesu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...