Skocz do zawartości
Mercylucky

Karta do i5 8400 do 1500 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, specyfikacja mojego komputera:

Procesor: i5 8400

Karta graficzna: brak

ram: crucial 8gb 3000Mhz

zasilacz: xfx 450w

 

Poszukuję karty graficznej najbardziej optymalnej pod ten zestaw. Gram praktycznie we wszystko, monitor FHD.

Zastanawiam się nad radeonem 5600 xt, rtx 2060 i gtx 1660 super. Który wybór będzie najbardziej optymalny? A może warto czekać na nowe karty? Kwota wokół której oscyluję to 1500 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorąc radeona,musisz się zgodzić na problematyczność ze sterownikami,nie mówię że zawsze są,ale często się zdarzają,poza tym świetne karty graficzne.

Ja jednak zdecydowałbym się na rtx 2060 lub rx 5600 xt,wydajnościowo bardzo podobnie stoją.Jak cię kwestia sterowników nie obawia to rx,a jeśli wolisz nvidie to 2060 weź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz rx5600xt jeżeli nie boisz się sterów AMD, jak od nvidii to rtx2060 6GB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tego procesora wystarczy 1660 super :)

 

I5 8400 będzie przyduszał mocniejsze karty? Troche mnie zmartwiłeś teraz..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozesz wziąć mocniejszą.

w jednych grach przyblokuje trochę gpu w innych nie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I5 8400 będzie przyduszał mocniejsze karty? Troche mnie zmartwiłeś teraz..

Nie będzie, na nim nawet rx5700xt działa bardzo dobrze. Jedynie w grach które wykorzystują więcej wątków, mogą robić jakies problemy ale na razie to tylko wyjątki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RTX 2060 będzie odpowiedni, 2060 Super byłby idealny.

Edytowane przez Krisol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja za ze swojej strony polece Gtx 1660ti do full hd idealna.

Edytowane przez LarsAlexander

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podepne sie, tez mam 8400, 2x 8gb 3200

na jakie gpu moge wymienić? jak wypada różnica miedzy ddr5 8gb a ddr6 6gb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hej, specyfikacja mojego komputera:

Procesor: i5 8400

Karta graficzna: brak

ram: crucial 8gb 3000Mhz

zasilacz: xfx 450w

 

 

RAM jest tylko w jednej kości? Jeśli tak, to wziąłbym pod uwagę dokupienie kolejnej kości, bo w single channel to lipa. Chyba, że zostało źle napisane to ok ;)

Edytowane przez Reddzik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ram w dwóch kościach oczywiście. Moj monitor jest fhd 60hz i zastanawiam sie czy najlepszym wyborem nie będzie 1660 super. Nadal też myślę czy poczekanie na nowe karty to dobry pomysł czy raczej nie :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I5 8400 będzie przyduszał mocniejsze karty? Troche mnie zmartwiłeś teraz..

Nic nie będzie przyduszał. rtx2080s możesz spokojnie brać. Ludzie lubią bredzić. Wydaje im się wtedy, że brzmią mądrze.

 

Rtxa 2060 bym raczej omijał. Jest to karta z 6GB pamięci, co na tym poziomie wydajności ma już znaczenie. Pojawiają się tytuły, gdzie ilość pamięci ma realne przełożenie na grę. Ostatnio ten problem był w Doomie.

Na dzisiaj optymalny wydaje się radeon rx5600xt. Straszenie sterownikami też jest trochę na wyrost, chociaż więcej w nim prawdy niż 8400 ograniczającym cokolwiek. Urła ich mać, gdyby 8400 coś ograniczał, 90% ludzi nie umiałaby włączyć nic poza saperem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie będzie przyduszał. rtx2080s możesz spokojnie brać. Ludzie lubią bredzić. Wydaje im się wtedy, że brzmią mądrze.

 

Rtxa 2060 bym raczej omijał. Jest to karta z 6GB pamięci, co na tym poziomie wydajności ma już znaczenie. Pojawiają się tytuły, gdzie ilość pamięci ma realne przełożenie na grę. Ostatnio ten problem był w Doomie.

Na dzisiaj optymalny wydaje się radeon rx5600xt. Straszenie sterownikami też jest trochę na wyrost, chociaż więcej w nim prawdy niż 8400 ograniczającym cokolwiek. Urła ich mać, gdyby 8400 coś ograniczał, 90% ludzi nie umiałaby włączyć nic poza saperem...

 

bez przesady

ten procesor nawet nie potrafi rozruszać starego gtxa 1080 a co dopiero RTX2080s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taa:

 

procek przeważnie spaceruje, jedynie w battlefieldach i AC ciśnie bardziej, gdzie tu bottleneck? To bardzo udany model intela.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I5 8400 będzie przyduszał mocniejsze karty? Troche mnie zmartwiłeś teraz..

 

Bzdury. Nawet z rtx 2060 ma jeszcze w wielu grach zapas.

 

ja za ze swojej strony polece Gtx 1660ti do full hd idealna.

 

Do grania w 60 fps owszem, ale odpal takie warzone lol2.gif Ja jakbym miał okazje na tania podmiankę, chętnie bym przytulił wersje z s. Choć i tak nie narzekam.

 

 

Te karty nie są warte tej ceny. Ich pułap to okolice 1300zł, nie dajmy się zwariować przez rzekomo kryzys krowiegowirusaszczerbaty.gif. Popyt jak wszędzie spadł.

 

Nic nie będzie przyduszał. rtx2080s możesz spokojnie brać. Ludzie lubią bredzić. Wydaje im się wtedy, że brzmią mądrze.

Rtxa 2060 bym raczej omijał. Jest to karta z 6GB pamięci, co na tym poziomie wydajności ma już znaczenie. Pojawiają się tytuły, gdzie ilość pamięci ma realne przełożenie na grę. Ostatnio ten problem był w Doomie.

 

RTX 2060 ma problem w doomie??? Dziwne, że u mnie zap...la ja wariat...problem to jest z grą, bo denna. 2080S to już przesada do tego proca, szczególnie w full hd, odpłynąłeś kolego na całego.Przeczytałeś chociaż, czego autor tematu szuka???szczerbaty.gif

Edytowane przez B@nita

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem jest taki że wiele osób jest strasznie wyczulona na temat bottleneck,ta i5 jest dobrym procesorem i bez problemu się dogada z mocniejszymi grafikami od rtx 2060.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te karty nie są warte tej ceny. Ich pułap to okolice 1300zł, nie dajmy się zwariować przez rzekomo kryzys krowiegowirusaszczerbaty.gif. Popyt jak wszędzie spadł.

Jasne, że tak, tylko jak wrzucałem tego linka to była promocja, za 1369 zł. Za taką cenę już można było rozważać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zatem oscylując wokół 1500 powinieneś dorwać jakiegoś RTX 2060, to będzie chyba optymalny wybór, wydajniejszy niż rx5600 czy inne 1660 super chruper.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w testach rx 5700 xt wydaje się wydajniejsza niz rtx 2060 super

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gtx 1660 super stoi obecnie za około 1200 zl, natomiast rtx 2060 to już około 1600 zł, a z tego co patrzę po testach różnica to okolo 10-15 fps. Uważacie, że dopłata do rtxa ma sens? Czy rtx wystaczy mi na dłuższy okres czasu niż 1660 super? (pewnie tak ale jak wygląda to w skali opłacalności?) dodatkowo w testach gtx 1660 siega ponad te 60 klatek we wszystkich produkcjach na ultra ( oprocz rdr2 ofc), wiec nie wydaje mi sie to zlym pomysłem. Moimi obawami jest po prostu to, ze za pol roku albo rok moja karta bedzie zaliczana do staroci i bede musial mocno ciac detale, dlatego wybaczcie moje wachania ale chce kupic karte ktora starczy mi faktycznie na dłużej.

 

Na zakup karty czekam juz w sumie drugi rok, bo cienko z kasą bylo i dodatkowo rynek tez nie oszczedzal fanow gamingu, wiec zastanawiam sie nad poczekaniem na nowa generację kart, ale nie mam pojecia kiedy ona moze sie zjawić. Ale skoro wyczekałem juz tyle, to dwa, trzy miesiace dłużej tez dam radę. Co o tym sądzicie?

Edytowane przez Mercylucky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...