Skocz do zawartości
Otlees

Ścinki w grach/pulpicie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie.

 

Około dwa tygodnie temu zakupiłem nowy sprzęt;

 

Procesor: Ryzen 3600

 

Karta graficzna : Gigabyte Radeon RX 5700 OC 8 GB

Płyta główna : MSI B450 GAMING PLUS MAX

 

Pamięć RAM : Patriot Viper 4 3000MHz CL16 16 GB (2x8GB)

Zasilacz : SilentiumPC Supremo FM2 Gold 650W.

 

Dysk : Adata SPG SX8200 PRO 512 GB NVMe M2

Chłodzenie : SilentiumPC Fortis 3 RGB

 

 

 

Problem polega na tym, że podczas grania ( obojętnie w jaką grę ) średnio co 4-5 minut występuje 0.5 sekundowa ścinka (podczas ścinki wyświetlana ilość FPS'ów spada o 10-15% po czym wraca do normy ).

 

Podczas przeglądania internetu sprawa wygląda inaczej, myszka " laguje " przez dosłownie mniej niż 0.5 sekundy po czym wraca do normalności. Czasami gdy " lagów" myszki jest zbyt dużo towarzyszy temu Blue Screen " Komputer napotkał problem...".

 

Problem ten nie występuje zawsze gdy korzystam z przeglądarki, lecz w grach ścinki są zawsze.

 

 

Sprawdzałem temperatury, myślę że są w porządku. Procesor pod obciążeniem max. 80-85 stopni, karta graficzna max 55 stopni, płyta główna max 50 stopni ( dane wg HWinfo )

Dodatkowo zaktualizowałem sterowniki karty graficznej ( próbowałem również downgrade ) lecz bez większych zmian.

 

Wszystkie sterowniki zaktualizowane na najnowsze.

 

 

 

Nie mam pojęcia co robić.

 

Z całego serca dziękuję za jakąkolwiek pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod jakim obciążeniem masz 85 stopni?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod jakim obciążeniem masz 85 stopni?

Tak dokładnie mówiąc to nie wiem, przy odpalonym CoD MW odpalony ma full delatach pokazało max 85 stopni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak Ty(procesor) podczas grania masz 85 stopni to w normie to do końca nie jest(choć i nie zagraża, mimo wszystko jest trochę za wysoka). :E Ściągnij fortisa przeczyść i załóż ponownie, może tez automat podbija za duże napięcia (możesz ustawić ręcznie) a to 85° to chwilowy skok, który zanotował HWinFo (nie wiem w czym sprawdzałeś temp.) jako max , ale nawet wtedy temperatura trochę za wysoka jak na gry.

Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak dokładnie mówiąc to nie wiem, przy odpalonym CoD MW odpalony ma full delatach pokazało max 85 stopni.

Odpal afterburnera w grach i jeżeli tam będziesz miał takie wysokie temperatury to znaczy ze prawdopodobnie masz złe założone chłodzenie. Może być np niedocisniete.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...