Skocz do zawartości
shejki

Sieć domowa

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, potrzebuje rozesłać internet po domu. Chciałbym, aby modem od dostawcy Huawei HG8247H łączył się przewodowo z TP-Link Archer C6 i rozsyłał sieć wifi. Archer rozszerzał by sieć i dodatkowo łączył z PC po kablu. Wiem jak podłączyć Archera w tryb AP, ale potrzebuje jeszcze do niego podłączyć PC. Jak powinienem to skonfigurować, żeby działało?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba nic nie musisz robić, tzn jak podłączysz w trybie ap to wszystkie adresy na pc skonfiguruje huawei

Edytowane przez glauks

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak, Archer w takim trybie powinien działać jako zwykły switch.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłączyłem PC przez kabel i coś sie ewidentnie zepsuło. Sieć wifi działa przez chwilę, potem brak połączenia, komunikat o sieci niezidentyfikowanej. Przez kabel jest brak połączenia. Zresetowałem więc Archera i ustawiłem wszystko na nowo i to samo jest. Co tu może być nie tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdź poleceniem ipconfig /all czy kartom nadawane są adresy - jeśli nie huawei nie przydziela adresów, albo nie przechodzi przez archera - może serwer dhcp trzeba włączyć w huawei, albo rozszerzyć zakres adresów (dhcp address scope); jak podłączyłeś archera, czyli z huawei do lan, czy wan, ewentualnie spróbuj przełączyć; jeśli sieć niezidentyfikowana może w huawei jest wyłączone tzw ssid broadcasting, czyli rozgłaszanie nazwy sieci, i archer nie może pobrać, ewentualnie włącz broadcasting

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przydzieliłem sobie nowy adres na laptopie przez ipconfig /renew i teraz działa, ale tak jakby nie mogło. Zwiesza się, a prędkość jest znikoma. Na huaweiu ssid broadcasting jest włączone. Huawei 192.168.100.1 rozdaje adresy od 100.1 do 100.100. Archer ma 100.102. Do laptopa i telefonu przydzielone są adresy pomiędzy 1 a 100. Na laptopie internet ledwo działa, a telefon nie może pobrać adresu ip.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem, musiałby pomóc ci fachowiec od sieci; ja nawet nie mam rutera, wszystko z lektur; trudno powiedzieć, co za problem, ewentualnie jeszcze sprawdź gubienie pakietów, polecenie netstat -s, retransmitowane segmenty, normalnie powinien być ułamek %; może słaba szybkość wskutek gubienia, gdzieś po drodze z huawei do archera, itp

 

ps - kabel z huawei gotowy, czy sam robiłeś, może źle podłączone wtyczki, itp

Edytowane przez glauks

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Działanie szybko się zakończyło, bo kilkadziesiąt minut później już sieć nie działała. Ciągle jest to samo tzn. sieć niezidentyfikowana, brak internetu. Systemowa diagnoza sieci wywaliła komunikat o nieprawidłowej konfiguracji protokołu ip karty sieciowej. Nie jest to jednak problem z kartą sieciową, ponieważ wszystko wcześniej działało bez żadnego problemu, inne sieci i ta rozsyłana przez huawei też się nie sprzeciwiają. Skrętka pomiędzy urządzeniami była zarabiana samodzielnie, ale wcześniej było w porządku i teraz też jest, bo led przy połączeniu lan się świeci. Wydaje mi się, że to jakiś problem z Archerem jeśli po połączeniu się z siecią wifi, niezależnie czy jest on połączony z huaweiem, czy nie, nie można go pingować bo wyskakuje "Ping transmit failed. General failure". Po kablu jest to samo.

Edytowane przez shejki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz wyłączone przydzielanie adresów dhcp na Archerze?

Tak. Archer dhcp wyłączone, adres 192.168.1.101, maska 255.255.255.0. Huawei adres 192.168.1.1, maska 255.255.255.0, rozdziela od 1.2 do 1.100.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...