Skocz do zawartości
DoctorNTrance

Problem po czyszczeniu.

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś postanowiłem wyczyścić komputer, bo był już trochę zakurzony. Czyścilem kompresorem, najpierw całą budę przedmuchalem, a później wyjąłem każdą część z osobna, grafika, zasilacz, radiator, wyczyscilem też większość wtyczek, wypinalem i wpinalem spowrotem, na koniec jeszcze wymieniłem pastę na procku, bo stara już była sucha. Poskładałem, podłączyłem i co? I NIC, nawet na chwilę komp nie ruszył...wgl nie reaguje na włączanie. Co tu poszło nie tak? Sprawdzałem parę razy, wszystko wpięte jak trzeba... pomocy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podaj konfig. Ogólnie to zacząłbym od próby uruchomienia wersji minimum: PSU, MB, CPU, RAM. Przydałby się też jakikolwiek multimetr. Stawiam na błąd w połączeniu. Sprawdź wszystko po raz kolejny. Przyciski obudowy na pewno dobrze w płytę wpięte?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak i myślę że tu może być problem, bo coś mi ta wtyczka ciężko wychodziła z gniazda od tych przycisków...tu może być pies pogrzebany, wiem że można odpalić bez przycisku, ale nie wiem jak u mnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba odszukać na płycie styki oznaczone z reguły jako PWR, zdjąć wtyczkę i zewrzeć np. śrubokrętem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powypinałem wszystko jeszcze raz (chyba po raz 5ty) i wpiąłem, ramy dałem do innego portu. Najpierw odpaliłem bez grafiki to wiatraki pokręciły się parę sekund i padły. Podpiąłem grafike i wszystko działa! Przy okazji zauważyłem, że grafika wykrzywiła mi piny RESETU, a co jakiś czas komp mi się sam zresetuje, czy to może być przyczyną??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...