Skocz do zawartości
AsusAsus

Gtx 1070 niskie gpu usage, niski fps League

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak w temacie, już nie pierwszy raz, próbuje załatwić wkoncu ten temat, lecz chyba nikt nie zdoła mi pomoc ??. Krotko mówiąc, gpu/cpu usage jest niskie, co przekłada się na to, ze grając w lola, niezależnie od ustawień na start mam z 250, potem spada po czasie, chwili, nie wiem załóżmy 10 min, do 110? Nic się nie grzeje, wszystko jest okej, nie jest to wina ani sterowników, ani niczego, ani format nie pomoże, kompletnie nic. Zakładam znowu ten temat, ponieważ zaczynam streamowac, mając monitor 120hz, przyzwyczaiłem się grając w lola, mieć już te 110/120 po czasie ale przy streamie zamienia się to w 90, co jest nierealne i nie do przyjęcia przez osobę grająca na moim poziomie :)

 

Problem taki sam występował przy i5 6500, 8 ram aktualnie mam

Ryzenka 5 2600 @ 3,9

16GB 3400

Gtx 1070 wciąż.

 

W innych grach NIE MA PROBLEMU.

Tylko tutaj, NIE MAM ZA CHOLERĘ POJĘCIA O CO TUTAJ CHODZI, jest to wręcz ‚XD’.

BENCHMARKI typu 3dmark for exp mam nawet wyższe wyniki niż na innych komputerach z ta sama specyfikacja.

 

Jak mi ktoś pomoże, wysyłam kase na 4paka. Pozdrawiam i życzę miłego siedzenia w domu! ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedawno zakładałem o tym wątek że mam tak samo w POE, więc myślę że u ciebie może być to samo.

W win7. opcje zasilania/Wybierz palan zasilania - Wysoka wydajność.

W innych win pewnie też gdzieś to to jest.

Edytowane przez qrek1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak w temacie, już nie pierwszy raz, próbuje załatwić wkoncu ten temat, lecz chyba nikt nie zdoła mi pomoc . Krotko mówiąc, gpu/cpu usage jest niskie, co przekłada się na to, ze grając w lola, niezależnie od ustawień na start mam z 250, potem spada po czasie, chwili, nie wiem załóżmy 10 min, do 110? Nic się nie grzeje, wszystko jest okej, nie jest to wina ani sterowników, ani niczego, ani format nie pomoże, kompletnie nic. Zakładam znowu ten temat, ponieważ zaczynam streamowac, mając monitor 120hz, przyzwyczaiłem się grając w lola, mieć już te 110/120 po czasie ale przy streamie zamienia się to w 90, co jest nierealne i nie do przyjęcia przez osobę grająca na moim poziomie :)

 

Problem taki sam występował przy i5 6500, 8 ram aktualnie mam

Ryzenka 5 2600 @ 3,9

16GB 3400

Gtx 1070 wciąż.

 

W innych grach NIE MA PROBLEMU.

Tylko tutaj, NIE MAM ZA CHOLERĘ POJĘCIA O CO TUTAJ CHODZI, jest to wręcz ‚XD’.

BENCHMARKI typu 3dmark for exp mam nawet wyższe wyniki niż na innych komputerach z ta sama specyfikacja.

 

Jak mi ktoś pomoże, wysyłam kase na 4paka. Pozdrawiam i życzę miłego siedzenia w domu! ;)

Zastanawia mnie jaki jest wspólny mianownik między starym configiem i nowym - pokombinowałbym z ustawieniami graficznymi, bo wychodzi na to, że gra jest sztucznie ograniczana pod kątem wydajności a to bezpośrednio wpływa na zużycie podzespołów. Możesz masz jakiś v-sync wymuszony? Albo spróbuj z wewnętrzną rozdzielczością gry pokombinować? Jeżeli w innych grach jest normalnie to problem nie leży po stronie sprzętu tylko oprogramowania, czyt. gry.

 

Sprawdź ustawienia wydajności w panelu nvidia jakie nastawy sterownik przypisał do lola.

Edytowane przez Qrdel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ponieważ zaczynam streamowac, mając monitor 120hz, przyzwyczaiłem się grając w lola, mieć już te 110/120 po czasie ale przy streamie zamienia się to w 90, co jest nierealne i nie do przyjęcia przez osobę grająca na moim poziomie :)

 

 

 

 

Hmm w lolu 60 czy 500 skila nie dodaje tak jak monitor 60/120/144 :E

 

 

na 1050 da sie utrzymać stałe 120 tyle wyciska u mnie na laptopie na max ustawieniach, 1660ti nie ma takich spadków jak u Ciebie jest lekko ponad 250 strzelam ;p, na 2060 jak grałam testowo nie spadnie poniżej 450. Ja i tak ustawiam limit po co ma mi karta huczeć.

 

 

Jak można mieć niskie użycie CPU podczas streama? Żeby była dobra jakość inaczej się nie da tylko CPU. CPU >intel quicksync >nvidia >ati w tej kolejności przy tym ostatnim to raczej o jakości mowy nie ma. Chyba, że coś sie zmieniło na + przy nvidi...

 

 

Problemem może być kilka monitorów zwłaszcza jak mają różne odswieżanie.

 

 

 

 

Podobnie w laptopach z badziewnymi matrycami po podłączeniu dobrego monitora trzeba zamknąc klapę bo fps leci strasznie w dół w dodatku na laptopie rozerwie obraz i wyswietli nawet sekunde póżniej.

Edytowane przez chauwa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedawno zakładałem o tym wątek że mam tak samo w POE, więc myślę że u ciebie może być to samo.

W win7. opcje zasilania/Wybierz palan zasilania - Wysoka wydajność.

Próbowałem, włącznie z trybem "Ryzen".

 

Hmm w lolu 60 czy 500 skila nie dodaje tak jak monitor 60/120/144 :E

 

Pisałem, że mam monitorek 120!! Może to śmiesznie brzmi, ale mając monitor 120 już dobre pare lat, nie sposób grać/przyzwyczaić się do spadków poniżej, mówiąc w lolu. Kto gra, ten rozumie XD, tym bardziej w Tf mając 70, nie mówię, że jest to NIEGRYWALNE, ale na tyle uciążliwe, że coś mnie wkońcu strzeli. XDD

 

Jak można mieć niskie użycie CPU podczas streama? Żeby była dobra jakość inaczej się nie da tylko CPU. CPU >intel quicksync >nvidia >ati w tej kolejności przy tym ostatnim to raczej o jakości mowy nie ma. Chyba, że coś sie zmieniło na + przy nvidi...

 

 

Problemem może być kilka monitorów zwłaszcza jak mają różne odswieżanie.

 

Niestety, czy jeden monitor, czy dwa, czy trzy, bez znaczenia, nie wiem czy nawet miałoby to jakieś znaczenie, ponieważ Hz, się nie zmieniają samoczynnie podczas gry, zwyczajnie jest ustawione stock 120 + 60.

 

Co do obciążenia, pisałem z rana jednym okiem, przepraszam :lol2: . Wiadomo, jest obciążenie, podczas obsa, ale nie o tym w sumie mowa, mówię o streamie, ponieważ bardziej zwyczajnie jest tam to widoczne, bo zabiera tam te zawrotne 15fps, ale mając ich 100, robi mi się 85 :lol2: . O obciążeniu mówiłem, podczas zwyczajnej gry, bez żadnych streamów. Jest zwyczajnie niskie, co prawda, to wszystko na logikę jest zrozumiałe, przecież to "LOL" wiadomo, że komputer nie będzie jechał na 99cp/99gp bez powodu, tylko sobie leci na tylu ile potrzebuje, tylko, że on się zwyczajnie ROZLENIWIA i kiedy jest szybka akcja, jak wyżej napisany "Teamfight" to chyba zapomina, że mogłby dodać te 10% na tą minutkę.

 

 

 

Z INNEJ BECZKI BO NIE CHCE ZAKŁADAĆ KOLEJNEGO TEMATU

Płytę mam B450 Tomahawk, ramek leci na 3333 16-18-18-36, jest sens kręcenie ramu jakikolwiek? Czy zwyczajnie NIC mi to nie zmieni? Mowa oczywiście przy Ryzenie 5 2600.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płytę mam B450 Tomahawk, ramek leci na 3333 16-18-18-36, jest sens kręcenie ramu jakikolwiek?

Przy ryzenie zawsze jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tylko, że on się zwyczajnie ROZLENIWIA i kiedy jest szybka akcja, jak wyżej napisany "Teamfight" to chyba zapomina, że mogłby dodać te 10% na tą minutkę.

 

 

 

To taki objaw jak by procesor wymiękał :E

 

Wyłacz wszystkie opcje oszczędzania energi w windowsie od cpu i w panelu karty graficznej. Dodatkowo dla testu wyłącz wszelkie synchronizacje i limity fps niech leci ile "fabryka" dała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...