Skocz do zawartości
Jaycob

NieR Replicant ver.1.22474487139

Rekomendowane odpowiedzi

585083-Nier-Replicant-Remaster-PS4.jpg

https://www.jp.square-enix.com/nierreplicantv1p2/

Opera-Zrzut-ekranu-2020-03-29-125456-www-neogaf-com.png

Cytat

A black scrawl disease and strange beasts threatened the world. A young, kind-hearted boy makes a promise to his little sister. A thousand-year lie that would live on for eternity…

NieR Replicant is the prequel of the critically acclaimed success NieR: Automata.

NieR Replicant ver.1.22474487139… invites players into a dark, apocalyptic world as they join a brother’s captivating quest to cure his sister of a deadly disease—a quest which will in turn make them question everything.

Developed in collaboration with Toylogic, NieR Replicant ver.1.22474487139… brings together an all-star team including acclaimed director, Yoko Taro (Drakengard / NieR: Automata), composer Keiichi Okabe (Tekken / Drakengard / NieR: Automata), and producer Yosuke Saito (Dragon Quest X / NieR: Automata).

 

Cytat
Here are a few more details (thanks, Games Talk and Famitsu):

NieR Replicant ver.1.22474487139… is neither a remaster or a remake, but rather an upgraded version of the game.

Development is being handled by Toylogic, and PlatinumGames’ Takahisa Taura, who was a senior game designer on NieR: Automata, is also cooperating on development.

It is fully voiced, with all voice-overs re-recorded.

The release date is still undecided, but Square Enix hopes to release it during the 10th anniversary.

Various new elements have been added, so NieR Replicant ver.1.22474487139… will feel fresh even if you already played NieR Replicant.

New characters will appear.

New ending(s) may appear? (Producer Yosuke Saito said, “Even I don’t know.”)

All background music has been re-recorded. There are also new songs.

Yui Ishikawa, who voiced 2B in NieR: Automata, and Natsuki Hanae, who voiced 9S, will have a small role in this game. Ishikawa’s role has already been recorded.

https://www.gematsu.com/2020/03/nier-replicant-ver-1-22474487139-announced-for-ps4-xbox-one-and-pc
 

 

Nie miałem okazji ograć w oryginał na PS3 to po Nier:Automata, które mi się bardzo podobało, nie ma bata, dla mnie to pozycja obowiązkowa będzie. Oby tylko przyłożyli się do wersji PC z optymalizacją. Oby tego nie schrzanili.

Edytowane przez Jaycob

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Woah. Wolałbym nowego NieR, ale i tak mocno mnie tym zaskoczyli. Grałem w Gestalt na RPCS3, ale potem straciłem save i jakoś nie chciało mi się zaczynać od nowa. Skoro teraz wyjdzie remaster to z chęcią kupię i przejdę. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnią się kilkoma rzeczami:

- Jeśli dobrze pamiętam to Gestalt było na rynek USA/EU, a Replicant na rynek japoński

- W Gestalt gramy ojcem Yonah, a w Replicant jej bratem

- Fabuła dzieje się w trochę innym przedziale czasowym

- Kilka innych drobnostek

 

Nie wiem czemu miał służyć taki zabieg. Wszystko wskazuje na to że remaster będzie dotyczyć jedynie japońskiej wersji gry.

 

Oby nie był to remaster w stylu "zwiększymy rozdzielczość i będzie git". Mogliby wziąć przykład z Monolith Soft i zapowiedzianego pierwszego Xenoblade Chronicles. ;)

Edytowane przez Isharoth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WooooW, Jaycob You made my day! Ale fajny nius. Chętnie wrócę do pierwszego NieRa tym bardziej w innym wydaniu, Gestalta swego czasu kupiłem i ograłem za 30zł (deal życia normalnie) mega miło wspominam! Pan Yoko Taro niech jeszcze pomyśli nad Drakengardem 4 i będę łaził po suficie.

 

 

Btw OST w Drakengard 3 ryje beret :D

Edytowane przez RENMEi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnią się kilkoma rzeczami:

- Jeśli dobrze pamiętam to Gestalt było na rynek USA/EU, a Replicant na rynek japoński

- W Gestalt gramy ojcem Yonah, a w Replicant jej bratem

- Fabuła dzieje się w trochę innym przedziale czasowym

- Kilka innych drobnostek

 

Nie wiem czemu miał służyć taki zabieg. Wszystko wskazuje na to że remaster będzie dotyczyć jedynie japońskiej wersji gry.

 

Oby nie był to remaster w stylu "zwiększymy rozdzielczość i będzie git". Mogliby wziąć przykład z Monolith Soft i zapowiedzianego pierwszego Xenoblade Chronicles. ;)

A gameplay ten sam? Nadal nie wiem czy to lepsza wersja Gestalt'a ten Replicant, ale chyba lepsza, bo gorszej na logikę by nie dawali. :E;) Także mam nadzieję, że nie będzie to na odwal zrobione z podbiciem rozdzielczości tylko. Mogło by wyglądać jak Automata i był bym zadowolony. ;)

Edytowane przez Jaycob

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widziałem na gameplayach to rozgrywka jest identyczna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WooooW, Jaycob You made my day! Ale fajny nius. Chętnie wrócę do pierwszego NieRa tym bardziej w innym wydaniu, Gestalta swego czasu kupiłem i ograłem za 30zł (deal życia normalnie) mega miło wspominam! Pan Yoko Taro niech jeszcze pomyśli nad Drakengardem 4 i będę łaził po suficie.

 

 

Btw OST w Drakengard 3 ryje beret :D

 

Wyobraź sobie Drakengarda 3 zrobionego przez platinium games na PS5. Wtedy sceny walki wyglądałyby jak z pierwszego przerywnika filmowego, a nawet lepiej :E

 

Czasami się zastanawiam czy nie wolę Nier od NA pod względem szeroko pojętego "Lore", ale dużo bardziej lubię te uderzające zakończenie i podsumowanie w Automacie.

 

"A Future Is Not Given To You. It Is Something You Must Take For Yourself"

czy kilka innych, bo gęsto sypali świetnymi wypowiedziami.

 

""Everything That Lives Is Designed To End. They Are Perpetually Trapped In A Never-Ending Spiral Of Life And Death. However, Life Is All About The Struggle Within This Cycle. That Is What 'We' Believe."

 

 

Dobra chyba jednak wolę NA, bo ciężko sobie coś przywołać z Niera :hmm: , który bardziej opierał się na przekazie sytuacyjnym i emocjonalnym.

Edytowane przez musichunter1x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupię na 100%. Bo przez brak konsol musiałem ograć to na emulatorze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Automata sprzedała się lepiej niż zakładali to teraz z tego sukcesu korzystają.

Od razu studzę podniecenie... To będą teksturki i rozdzielczość, nie napalajcie się na duże usprawnienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To sypnę paroma informacjami:

"- NieR Replicant has a new character.

- PlatinumGames Takahisa Taura is involved. Developed by Toylogic*

- Yosuke Saito says its not really a complete remake. Its an upgraded version of the original though.

- No release date but they trying to launch within 10th anniversary."

 

"It's fully voiced.

Yosuke Saito, the producer of the NieR series, responded "I don't even know" when asked if it'll have a different ending.

Keiichi Okabe has re-recorded all its songs & added new songs. "

 

Oraz ver 1.22474487139... jest pierwiastkiem kwadratowym z 1.5.

 

Źródła:

https://mobile.twitter.com/HDKirin/status/1244158248703242240?s=20

Edytowane przez musichunter1x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od razu studzę podniecenie... To będą teksturki i rozdzielczość, nie napalajcie się na duże usprawnienia.

Całkiem możliwe, ale liczę że jednak będzie poprawione coś więcej. Nie nastawiam się na nic. Za mało informacji, nawet screenów nie ma. Mimo wszystko bardzo się ucieszyłem jak dowiedziałem się o tym remasterze, pewnie go kupię tak czy siak.

 

- PlatinumGames Takahisa Taura is involved. Developed by Toylogic*

 

Nie znam Toylogic, ale cieszy mnie że PG jest zaangażowane, nawet jeśli to jedna osoba. To chyba jeden z projektantów NA?

Edytowane przez Isharoth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znam Toylogic, ale cieszy mnie że PG jest zaangażowane, nawet jeśli to jedna osoba. To chyba jeden z projektantów NA?

Był to producent NA i sprawia wrażenie jakby naprawdę cenił pracę Yoko Taro, ale wątpię by zrobili z tego świetny mechanicznie remaster.

Spodziewam się jakiegoś zmodyfikowania lub rozszerzenia fabuły i stawiam rolkę papieru toaletowego, że wprowadzą Accord do fabuły.

 

Największy tytuł Toylogic to "The Evil Within", a tak to byli studiem, które robiło raczej za wsparcie. https://www.giantbomb.com/toylogic/3010-7961/developed/

Edytowane przez musichunter1x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Woah. Wolałbym nowego NieR, ale i tak mocno mnie tym zaskoczyli. :)

 

 

Uff tez daje duzo za Automate 2,Nier Automata to była gra wręcz wybitna.Bodaj 4,5 mln sie sprzedała.

Ale i tak sie ciesze sie ze daja nam ograć gry z tej serii.

Edytowane przez Mr Kwolf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie remaster starego NieR to jest bardzo dobre rozwiązanie. Automata miała dużo nawiązań do swojego poprzednika, których osoba niezaznajomiona z tą serią po prostu nie ma szansy zauważyć. Teraz wszyscy będą mieli okazję to nadrobić.

 

Ja tylko mam nadzieję, że na tym remasterze się nie skończy.

Edytowane przez Isharoth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma opcji żeby kolejny Nier się nie pojawił. Biorąc pod uwagę, że to japońszczyzna mimo wszystko, która dalej potrafi się sprzedawać gorzej od zachodnich AAA to Nier osiągnął duży sukces.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Isharoth ogladam teraz gejplej z Replicanta i w sumie masz racje,sporo Automata z tej gry brała,ba, nawet duzo.

 

Oj ciekawa gra sie zapowiada,no i ile dodadza,ale przeciez Automata tez miała problemy z teksturami dopiero potem mody poprawiły i dzis gra wyglada pięknie i ostro jak żyleta.

Edytowane przez Mr Kwolf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NieR był bardzo niszowy, nawet jak na typowo japońskiego RPG akcji. Tak jak wcześniej wspomniałeś, nikt nie spodziewał się że Automata tak dobrze się przyjmie. Gdyby zakładano to przed produkcją gry, to może twórcy otrzymaliby większy budżet? ;) Bo nie zapominajmy o tym że NA to nie jest gra AAA. Mimo że NA sprzedał się dobrze jak na tak niszową grę, to jednak chciałoby się powiedzieć "szkoda że tak dobra gra ma o wiele gorszą sprzedaż niż masowo klepane odgrzewane kotlety". No ale tak działa rynek, to co ma największy popyt niekoniecznie musi być dobre.

 

Jeśli miałby wyjść sequel do Automaty, to myślę że SE zaryzykowałby i sypnął większym hajsem na produkcję.

 

Oj ciekawa gra sie zapowiada,no i ile dodadza,ale przeciez Automata tez miała problemy z teksturami dopiero potem mody poprawiły i dzis gra wyglada pięknie i  ostro jak żyleta.

Te tekstury to w sumie ciekawa sprawa. Były tragiczne, ale wszyscy tłumaczyli to tym że to za sprawą PS4, no a do portu PC nikt się nie przyłożył. Tylko że nawet jak na konsolę, te tekstury były bardzo słabe. Dobrze że był mod. tongue.gif

Edytowane przez Isharoth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem praktycznie przekonany, że kolejny tytuł Nier powstanie.

 

Trochę mnie w sumie martwi, że to ma być portowane ze starej generacji. Takie porty potrafiły być lipne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zaczynam drugą książkę z nier automata. Ktoś będzie chciał odkupić komplet potem ? Short Story Long i Long Story Short. Kiedyś oglądałem jakiegoś youtbera. Według niego 9S, 2B i A2 powstały na bazie gestaltów Yonah, Emil i Kaine. Do tego chyba znał japoński, bo wiedział o wydarzeniach przed Drakengard 3. Były one opisane tylko w książce wydanej w Japonii. U nas chociaż dwie książki automaty po angielsku da się kupić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wcześniej wspominałem. Wystarczy żeby ten remaster był na takim poziomie i będę bardzo zadowolony:

 

 

Będzie tylko podbicie rozdzielczości i lepsze tekstury? Pewnie i tak kupię, no ale niesmak pozostanie. :E

 

Ja zaczynam drugą książkę z nier automata. Ktoś będzie chciał odkupić komplet potem ? Short Story Long i Long Story Short. Kiedyś oglądałem jakiegoś youtbera. Według niego 9S, 2B i A2 powstały na bazie gestaltów Yonah, Emil i Kaine. Do tego chyba znał japoński, bo wiedział o wydarzeniach przed Drakengard 3. Były one opisane tylko w książce wydanej w Japonii. U nas chociaż dwie książki automaty po angielsku da się kupić.

Nawet w polskich księgarniach są. O czym mniej więcej opowiadają te książki? Niestety o historii nie będę w stanie za dużo powiedzieć. Miałem zamiar wsiąknąć w ten świat, tak samo jak zrobiłem to kiedyś ze światem z Dark Souls, i dowiedzieć się o nim czegoś więcej, ale ciągle z tym zwlekam. Na pewno będę chciał po raz 3 przejść Automatę i tym razem zwracać uwagę na jakieś większe szczegóły. Ten remaster też będzie dobrą podstawą, żeby dowiedzieć się wielu rzeczy.

Edytowane przez Isharoth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oby tylko nie tak duże zmiany w designie jak w xenoblade. Nie chcę wersji animu. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale trzeba przyznać, że zmiany są konkretne. Nie obraził bym się o podobną wersję. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niee... Błagam, tylko nie Weebnier. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oby tylko nie tak duże zmiany w designie jak w xenoblade. Nie chcę wersji animu. :E

Chodziło mi o skalę zmian, ale rozumiem twoje obawy. ;)

 

 

Z drugiej strony NieR amino byłby ciekawym doświadczeniem. :E

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...