Skocz do zawartości
Jaycob

NieR Replicant ver.1.22474487139

Rekomendowane odpowiedzi

"Gra nie musi zarobić. Jeśli narobimy trochę szumu, to już nam wystarczy. (...) Jak nic nie zarobimy na tym i zostanę zwolniony to dołączę do studia Yoko Taro" - powiedział Saito.

Dalej powinno być "Stojący z tyłu wydawca parsknął śmiechem i popukał się w czoło". :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest jakieś powiązanie fabularne z Automata, czy to zupełnie inne gry ?

Edytowane przez HDR'o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest jakieś powiązanie fabularne z Automata, czy to zupełnie inne gry ?

Z tego co wiem jest sporo nawiązań. Fabuła w obu grach ma miejsce w tym samym świecie, ale zupełnie innym czasie - NieR: Automata to bardzo, bardzo odległa przyszłość, prawie 10 tys. lat później. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są i to niemałe aczkolwiek da się każdy tytuł potraktować jako osobny.

Edytowane przez crush

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda tylko, żer okazało się, ze remake nie będzie remake'iem a remaster remasterem :E

Nie samochody, tylko rowery, i nie rozdają... itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest jakieś powiązanie fabularne z Automata, czy to zupełnie inne gry ?

 

Bardzo dużo, o ile potrafisz połączyć fakty. Jeśli skończysz replicant, przeczytasz ksiazki, to rozwiniesz wątek A2, 9S, dowiesz się kilku nowych rzeczy. Na przykład ja dopiero po przeczytaniu jednego opowiadania zajarzyłem kto jest bogiem maszyn (jedna cutscenka podczas grania 9S). Też masz na YT Yorha Stage Play z angielskimi napisami.Japońskie występy teatralne których nie było nigdzie indziej. Gry od yoko taro to chyba jedyne które zaciągneły mnie do książek i teatru. Co prawda występ na yt, ale nie mamy szansy gdzie indziej tego zobaczyć.

 

Tutaj są linki z zstron gdzie też można czegoś nowego się dowiedzieć. Nie działają linki do opowiadań nier, oraz mangi o drakengard. Jest informacja że mogę je kupić bezpośrednio od square enix pod linkiem https://www.jp.square-enix.com/. Wszystko było online jeszcze w zeszłym roku, wszystko udało mi się przeczytać zaraz po ograniu drakengard 3 oraz gestalt na emulatorze. Chociaż samo google wyświetla "W odpowiedzi na skargę, którą otrzymaliśmy w związku z amerykańską ustawą Digital Millennium Copyright Act, usunęliśmy wyniki (2) z tej strony. Jeśli chcesz, możesz przeczytać tę skargę na stronie LumenDatabase.org. "

 

 

Więc możliwe że drakengarda też czeka jakiś remaster. Skoro tyle lat mangi i novele były za darmo to czemu już nie są ? A czytałem to wszystko jakieś pół roku temu.

 

https://nier.fandom.com/wiki/NIER_Wiki

 

https://drakengard.fandom.com/wiki/Drakengard_Wiki

 

https://firesanctuary.com/blog/yorha-stage-play/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Remaster Drakengard byłby dziwnym zabiegiem. Po pierwsze Drakengard był jeszcze bardziej niszowy niż NieR, po drugie seria ta nie została chyba tak ciepło przyjęta jak jej następca. Myślę że Square po zauważeniu sukcesu Automaty będzie chciało wydoić NieR z kasy, w przypadku Drakengard musieliby reklamować grę jako "tą powiązaną z NieR", co nie dość że wprowadza dodatkową robotę i koszta, to jeszcze przyniosłoby o wiele gorszy rezultat, niż produkowanie pod imieniem bardziej znanej marki.

 

Czy to dojenie skończy się dobrze czy źle, to już nie mi oceniać, a na pewno nie teraz. Jeśli Yoko Taro będzie nadal pracował nad tym uniwersum, to chyba nie musimy się aż tak bać. Chciałbym, żeby Platinum Games dalej tworzyło następne gry z tej serii - system walki w ich wykonaniu to mistrzostwo. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za te odpowiedzi. Tak czy inaczej chciałem sobie zacząć jeszcze w kwietniu Automatę. Mam tylko nadzieję, że bez znaczenia, czy zacznę, czy poczekam na remaster Replicanta :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że jak przejdziesz Automatę to będziesz głodny wiedzy o tym świecie i sięgniesz potem po Replicanta. Gdybyś zrobił na odwrót, to może byłbyś przygotowany na wychwycenie różnych "smaczków" z Automaty, no ale nie wiemy jeszcze jak im ten remaster wyjdzie, więc lepiej najpierw ograć coś sprawdzonego i dobrego. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Automate mozna przechodzic w nieskonczonosc,wpisz sobie na yt i odkryj 26 zakończen.

Gra jest w pewnym sensie jedyna w swoim rodzaju,dodaja do game passa kazdy powinien ograć.

Edytowane przez Mr Kwolf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy czym te 26 zakończeń to tak naprawdę w większości zakończenia humorystyczne, coś jak "dumb ways to die". :E

 

Tak naprawdę są 3 główne zakończenia gry (C, D i E) i 3 wątki / ścieżki fabularne. (A, B, C). Bywały przypadki, że ludziom pokazały się pierwsze napisy końcowe i myśleli że już skończyli grę, a tak naprawdę skończyli tylko ścieżkę A. lol2.gif

Edytowane przez Isharoth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra wiadomość, choć jak już się za to biorą, wolałbym poczekać dłużej i dostać remaster z prawdziwego zdarzenia lub nawet jakiś remake.

Automate mozna przechodzic w nieskonczonosc,wpisz sobie na yt i odkryj 26 zakończen.

Pod warunkiem, że dysponuje się sporą dawką samozaparcia, bo gra w pewnym momencie robi się mocno wtórna. Bardzo dobrze ją wspominam, lecz równie dobrze pamiętam co mnie w niej irytowało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Automate mozna przechodzic w nieskonczonosc,wpisz sobie na yt i odkryj 26 zakończen.

Gra jest w pewnym sensie jedyna w swoim rodzaju,dodaja do game passa kazdy powinien ograć.

Słyszałem właśnie. Przegapiłem ten tytuł w czasie premiery i praktycznie go tylko widziałem przez chwilę. Ostatnio jakoś sie na niego nakreciłem przez....jedną scenę z HL: Alyx. Jeśli ktoś zna obie gry, od razu się domyśli, o jaką scenę chodzi :) Potem usłyszałem o remasterze Replicanta i już w ogóle nabrałem ochotę. :)

Edytowane przez HDR'o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy "gameplay" z tej mobilki:

 

NieR Re[in]carnation

 

https://www.youtube.com/watch?v=hwyxUKjzJ1A

 

Szału nie robi, ale może będzie to jedyna gra na Androida, którą zakupię dla samej muzyki.

 

Komentarze i dis/lajki wyłączone, bo pewnie poleciały by hejty, że to na smartphony. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A, to na smartfony? Myślałem, że to ten zapowiadany remaster :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawie w ogóle nie gram na smartfonie, ale chyba dam NieR szansę. Ciekawe jak będzie wyglądała rozgrywka. Na pewno nie spodziewam się cudów, bo to nadal smartfon, ale muzyka i otoczka graficzna jest obiecująca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze porównanie remastera z wersją oryginalną. Wybaczcie za jakość. Lepszej nie było. Oprócz tego Yoko Taro powiedział, że to nie jest zwykły remaster, bo modyfikacji ulegnie nawet mechanika gry. Podobno ma przypaść do gustu tym, którzy ograli już Automatę, chociaż mocno wątpię że walka będzie stać na tym samym poziomie. Głosy postaci zostaną też ponownie nagrane. Może być więcej zawartości niż w oryginale. A pod tym linkiem wszystkie artworki i screenshoty (niestety również w marnej jakości).

 

2BGLoxR.jpg

Edytowane przez Isharoth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



O wiele lepiej to wygląda teraz. 

Edytowane przez Jaycob
  • Thanks 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt. Tylko ten sprany obraz jak w Automacie mnie trochę "razi" :P

Tak czy siak czekam, ewentualne niedogodności się naprawi przy pomocy Reshade ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie wjedzie tu Reshade, no chyba, że do premiery to poprawią. 

Okładka Jap:

EirsY89XcAIOXIx?format=jpg&name=orig

EirrZjuXYAEdpgE?format=jpg&name=orig
I EU/NA:
Eirre3vXYAM4Fmi?format=jpg&name=orig

lluquP2.jpg

Jap. okładka ładniejsza. :P  Snow Edition zapowiada się świetnie! 

https://store.na.square-enix-games.com/en_US/product/612546/nier-replicant-ver122474487139-white-snow-edition-ps4

 

Eir20-SSX0-AMxql.jpg

Nice! 

Edytowane przez Jaycob

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak powinno się robić remastery. System walki jest zrobiony od zera. Oryginalnie był bardziej drewniany niż np. w Gothic. :E Nie mogę się doczekać.

W sumie to nie wiem co chcecie naprawiać ReShade, bo jeśli chodzi o tą szarawą kolorystykę, to jest to cecha NieR budująca klimat. Jak dla mnie gra wygląda super, nie miałem większych oczekiwań. Największe wrażenie i tak robią animacje podczas walki.

Edytowane przez Isharoth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To samo, co było skopane w Automacie ;)

W linku poniżej na przykładzie innej gry jest pokazany wspomniany problem. Na górze poprawny obraz, na dole wyprany.

https://forums.gearsofwar.com/t/incorrect-color-reproduction-on-pc-vs-xbox/26675

Jak widać szarówka, sprane kolory i brak kontrastu nie były zamiarem twórców i o ile rozumiem Twoją argumentację o budowaniu klimatu to w tym wypadku mamy do czynienia z problemem, który się ciągnie od lat jeśli chodzi o niektóre porty gier z konsol na PC.

Szczegóły są opisane w ostatnim poście.

Edytowane przez lamparcicho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...