Skocz do zawartości
Jaycob

NieR Replicant ver.1.22474487139

Rekomendowane odpowiedzi

@lamparcicho Hm, a skąd wiadomo że to samo tyczy się Automaty? ;) Ogrywałem ją zarówno na PC jak i PS4 i tam też były wyblakłe kolory. No chyba że chodziło ci ogólnie o gry robione na konsole, ale to też nieprawda, bo przecież grałem w wiele gier które nie miały wypranych kolorów.

Przeczytałem ostatni post i rzeczywiście możesz mieć rację, ale nie jestem tego pewien.

Edytowane przez Isharoth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym sęk, że na 100% nie wiadomo.

Edytowałem poprzedniego posta, zabrakło tam jednego ważnego słowa. Miałem na myśli niektóre porty gier z konsol na PC ;)

Co do Niera:Automaty masz rację, wersja na ps4 jak i na PC wygląda tak samo (ja to określam z mojej perspektywy, że ma ten sam problem) a sytuację dodatkowo komplikuje fakt, że jest tam z tego co pamiętam tylko pasek do ustawiania jasności bez punktu odniesienia w stylu "ustaw jasność tak aby obrazek po lewej był ledwo widoczny" A kalibracja na oko to żadna kalibracja wg mnie.

Co do tego czy mam racje czy nie to nawet nie o to mi chodzi i nie zależy mi na udowadnianiu czegokolwiek. Subiektywnie dla mnie ten obraz jest pozbawiony głębi i ma złą ekspozycję ze względu na problem z gammą :)

Jeden to widzi inny nie zwraca uwagi a jeszcze inny wychodzi z założenia, że taka była intencja twórców. Dla mnie każda opcja jest ok bo preferuję luźne podejście na zasadzie: niech każdy sobie ustawia jak mu pasuje i cieszy się grą :D

Jak będę miał chwilę w najbliższych dniach to podeślę Ci na priv dwa screeny z Niera i powiesz mi, który bardziej Ci się podoba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym najbardziej chciał, był port na PC był lepiej dopracowany niż Automata, żeby nie trzeba było bawić się w jakieś mody. 

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popieram. Pamiętam, że instalowałem jakiegoś moda o nazwie FAR czy jakoś tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@lamparcicho Jak przechodziłem Automatę drugi raz to z ReShade właśnie. Tak jak piszesz, za pomocą kilku opcji można zwiększyć kontrast, dzięki czemu gra ma bardziej żywą kolorystykę i ta wszechobecna mgła jest mniej widoczna.

@Jaycob Ta cała sprawa z FAR jest strasznie słaba wizerunkowo dla Square Enix (wydawcy), bo nie chcieli zapłacić żeby wydać chociaż jeden patch do gry. Ale oczywiście, jak to bywa w świecie gier, nie odbiło się to negatywnie na ich firmie, bo gracze mają to w... ;) Po tylu latach nie naprawiono tak prostych błędów, a jeszcze jakby tego było mało to pokusili się na chamską zagrywkę, żeby wydać grę jeszcze raz z tymi samymi błędami. To tylko potwierdza to co pisałem wcześniej o SE - to po prostu japoński odpowiednik EA.

Inna sprawa że Platinum Games mogło chociaż spróbować za darmo wydać jednego patcha, bo naprawdę nie było tam dużo do poprawy.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym brakiem patcha to dali ciała, nie ma to tamto :P

Jest teraz promka na wersję YORHA i gdyby to było połatane to nawet bym się nie zastanawiał i brał za te 72zł jak ktoś jeszcze nie posiada tej zacnej gry ;)

Edytowane przez lamparcicho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Jaycob napisał:

YORHA czym się różni? 

Sęk w tym że niczym. To po prostu podstawka + DLC. Square nawet nie sypnęło groszem żeby PG wydało jedną, drobną łatkę, ale za to zażądali znów wyższej ceny. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra, a te DLC to dodatkowa zawartość fabularna? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, w DLC była arena i kilka dodatków np. stroje, czy możliwość zmiany koloru włosów bohaterów.

Edytowane przez Isharoth
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wychodzę z założenia, że taki był zamysł autora. W końcu taki obraz też buduje jakiś nastrój. Jeśli ktoś gra na TV to może  poprawić obraz ustawieniami ;) . 

6 godzin temu, Isharoth napisał:

 

@Jaycob Ta cała sprawa z FAR jest strasznie słaba wizerunkowo dla Square Enix (wydawcy), bo nie chcieli zapłacić żeby wydać chociaż jeden patch do gry. Ale oczywiście, jak to bywa w świecie gier, nie odbiło się to negatywnie na ich firmie, bo gracze mają to w... ;) Po tylu latach nie naprawiono tak prostych błędów, a jeszcze jakby tego było mało to pokusili się na chamską zagrywkę, żeby wydać grę jeszcze raz z tymi samymi błędami. To tylko potwierdza to co pisałem wcześniej o SE - to po prostu japoński odpowiednik EA.

Jeszcze zostawiają spore pole manewru twórcom i sprawiają wrażenie, że mają jeszcze pasję, ale mogliby częściej tłuc coś oprócz FF, DQ oraz KH :E
Patch jak patch, nie spodziewali się sukcesu to wydali od niechcenia na PC, a FAR wszystko załatwia. Mogliby go wbudować na stałe, ale wolą wydać nową figurkę.

Edytowane przez musichunter1x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ten FAR działa z tą wersją YORHA ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, działa.

Odpaliłem sobie Automate dzisiaj na PC i jednak jest kalibracja jasności z dwoma obrazkami. Także my mistake, zapomniałem o tym i źle napisałem, że nie ma żadnego punktu odniesienia ;)

Spolszczenie w drodze:

https://grajpopolsku.pl/forum/viewtopic.php?f=9&t=3568&sid=b485b3db2ef73aaba5b4ef907e19120f

Edytowane przez lamparcicho
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy premierze CP większości umknął ten filmik. Fajnie, że zapożyczyli mechanikę bullet hell z Automaty. Bo w oryginalnym NieR chyba czegoś takiego nie było, przynajmniej takim stopniu. Widać, że graficznie mocno grę poprawili, co robi wrażenie biorąc pod uwagę że to remaster. :)

Edytowane przez Isharoth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bullet Hell jak najbardziej był w oryginalnym Nier.

O żadnym zapożyczeniu z Automaty nie ma mowy- jak już to w drugą stronę. :)

Co do poziomu grafiki zaprezentowanej na trailerze... Hmm...

Oczywiście jest znacznie lepiej niż w oryginale, ale do opadu szczęki daleko.

Ot-  dostosowanie oprawy do współczesnych realiów.

A szkoda, bo Nier to typowa korytarzówka z relatywnie niewielkimi miejscówkami, więc spokojnie można by mu dołożyć sporo dodatkowych efektów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, Paw79 napisał:

Bullet Hell jak najbardziej był w oryginalnym Nier.

O żadnym zapożyczeniu z Automaty nie ma mowy- jak już to w drugą stronę. :)

To widocznie nie doszedłem do tego momentu. Odpuściłem sobie, jak zobaczyłem że będzie remaster. :)

18 godzin temu, Paw79 napisał:

A szkoda, bo Nier to typowa korytarzówka z relatywnie niewielkimi miejscówkami, więc spokojnie można by mu dołożyć sporo dodatkowych efektów.

Pewnie, gdyby to miał być remake. Jak na remaster robi wrażenie. W sumie to do tej pory kojarzę tylko jeden remaster, który był tak mocno podrasowany graficznie. Był to Xenoblade, który wyszedł w maju na Switcha.

Edytowane przez Isharoth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy gameplay:

Soundtrack:

 

Edytowane przez lamparcicho
  • Thanks 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobrze wygląda. Soundtrack boski! Słuchałem już wiele razy.   Chciałbym w to zagrać dnia pierwszego, ale z ceną za remaster to przegięli - 249 zł. :E :( 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie będę czekał nawet minuty dłużej niż trzeba ale zgodnie z zasadą NO PREORDERS. Jak tylko dowiem się że jest dobrze no to wtedy hop, bez względu na cenę.

Edytowane przez Element Wojny
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez względu na cenę to bierz od razu white snow edition. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Jaycob napisał:

Bez względu na cenę to bierz od razu white snow edition. :E

Heh tyle że mnie takie pierdoły związane z grami nigdy nie interesowały. Mam kumpla co kupuje takie edycje widziałem u niego w domu wiele fajnych rzeczy ale ok popatrzę chwilę przejrzę wow super a potem i tak gramy w tą samą grę także...

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawać mi już tego Replicanta bo właśnie ogrywam Automatę Route C i mam taki mindfuck że głowa mała, a ponoć Replicant jest jeszcze lepszy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grasz może ze spolszczeniem? Pytam bo jestem ciekaw jak to wyszło ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...