Skocz do zawartości
Monika652

Nowy dysk do laptopa Lenovo

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć! Jestem w tych tematach kompletnie zielona. Potrzebuję pomocy, w obecnym laptopie Lenovo G510 kończy się dysk... Nie jestem w stanie otworzyć żadnej aplikacji bez czekania 5 minut aż coś się w końcu włączy... Chciałabym kupić dysk ssd i tylko taki, ponieważ nie potrzebuje ogromnych ilości pamięci. Czy możecie mi doradzić jaki dysk kupić? Procesor Intel Core i7-4700MQ, karta graficzna AMD Radeon R7 M265, dysk ST1000LM024 HN-M101MBB.

 

Z góry bardzo dziękuję za pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć! Jestem w tych tematach kompletnie zielona. Potrzebuję pomocy, w obecnym laptopie Lenovo G510 kończy się dysk... Nie jestem w stanie otworzyć żadnej aplikacji bez czekania 5 minut aż coś się w końcu włączy... Chciałabym kupić dysk ssd i tylko taki, ponieważ nie potrzebuje ogromnych ilości pamięci. Czy możecie mi doradzić jaki dysk kupić? Procesor Intel Core i7-4700MQ, karta graficzna AMD Radeon R7 M265, dysk ST1000LM024 HN-M101MBB.

 

Z góry bardzo dziękuję za pomoc!

 

Więc jakiej wielkości dysku potrzebujesz?

Edytowane przez Killer85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyszłościowo Crucial 500GB 2,5" SATA SSD MX500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za drogo. Nie opłaca mi się w taki stary laptop inwestować 360 zł, potrzebuje go do pracy przez przeglądarkę. Jakaś tańsza propozycja może?

 

https://m.euro.com.pl/dyski-wewnetrzne-ssd/crucial-mx500-250gb.bhtml?gclsrc=aw.ds&&gclid=EAIaIQobChMIl97sjti_6AIVx6SaCh2waw1mEAQYASABEgIG6vD_BwE

 

Czy takie coś będzie działać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie znalazlam:

 

Dysk SSD Patriot Burst 240GB SATA3 (PBU240GS25SSDR) na morele

 

Pytanie tylko czy one "pasują" do mojego lapka :)

Edytowane przez Monika652

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Pytanie tylko czy one "pasują" do mojego lapka :)

Tak...potrzebujesz dysku SATA

Za drogo. Nie opłaca mi się w taki stary laptop inwestować 360 zł, potrzebuje go do pracy przez przeglądarkę. Jakaś tańsza propozycja może?

 

https://m.euro.com.pl/dyski-wewnetrzne-ssd/crucial-mx500-250gb.bhtml?gclsrc=aw.ds&&gclid=EAIaIQobChMIl97sjti_6AIVx6SaCh2waw1mEAQYASABEgIG6vD_BwE

 

Czy takie coś będzie działać?

100zł. dopłaty do wersji 2x większej ma sens...a i pisałaś o 300GB potrzebnych...

 

Chcesz kupować padlinę w postaci Patriot Burst?Proszę bardzo :D

Może nie zauważysz mikro przycinek...może...

 

Coś taniej,do wyboru,do koloru?

 

ADATA SU800 - Silicon Motion SM2258, 3D TLC, 512 MB DRAM -> niezły kontroler, kości pamięci ok (zwalnia od zapełnienia 33.3%), niektórym padały, ale może określone partie (w PPC mają ich ponoć sporo i Oktaba mimo wszystko polecał bo nie mieli problemów). (testy zapełnienia MX500 i SU800) (nie zwalnia głownie wersja 1TB). Znane były też kiedyś problemy z firmware (być może już nieaktualne).

Zdarza się im padać po końcu gwarancji lub w okolicach dwóch lat właśnie.

 

Integral P Series 4 - Phison PS3110-S10. Kontroler jest niezły, ale kości w tym dysku się zmieniały:

INSSD960GS625M7XP4 - 19nm TLC (ktoś miał dotrzeć do informacji, że nawet 15nm TLC, prawdopodobnie Toshiby, ale informacja jest niepotwierdzona)

INSSD960GS625P5 - 16nm MLC

 

Intenso 512GB (3813450) - Phison 3108-S8, 2D MLC, 512 MB DRAM(?) -> kontroler średni, kości pamięci ok, zaufany użytkownik nie narzekał i polecał, ale generalnie Phisony S8 są wolne. Recenzja

 

Integral P5 Series S8 -> MLC, Phison PS3108-S8 - > 512 MB DRAM(?) -> kontroler średni, kości pamięci ok, ogólnie ok, ale generalnie Phisony S8 są wolne (nie mylić z Integral V SERIES (INSSD480GS625V2) gdzie jest TLC i Marvell 1120).

 

Tier B:

 

WD Blue 3D SATA - Marvell 88SS1074, SanDisk BiCS3 3D 64-layer TLC

Edytowane przez Killer85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okej sprawdziłam to i różnice są niewielkie a jeśli ma mi paść po 2 latach to też bez sensu..

 

A ten model: Crucial MX500 250GB 2,5" (CT250MX500SSD1) jest w porządku?

 

Dysk SSD może być jedynym dyskiem w komputerze? Ma to jakies znaczenie? Tak jak mówiłam, praca biurowa i rzeczy robione przez przeglądarkę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okej sprawdziłam to i różnice są niewielkie a jeśli ma mi paść po 2 latach to też bez sensu..

 

A ten model: Crucial MX500 250GB 2,5" (CT250MX500SSD1) jest w porządku?

 

Dysk SSD może być jedynym dyskiem w komputerze? Ma to jakies znaczenie? Tak jak mówiłam, praca biurowa i rzeczy robione przez przeglądarkę

Post #7

Może być

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...