Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, obecnie jestem na etapie wymiany, otóż wymieniam się z rodzinką i oddaje mojemu bratu ten oto laptop https://www.x-kom.pl/p/492929-notebook-laptop-17-3-asus-tuf-gaming-fx705dt-r7-3750h-16gb-512-win10.html

 

Laptop kupiony w czerwcu za troszkę większą kase, ale jak widzę trzyma cene, generalnie jestem z niego mega zadowolony.

 

Otóż, chce oddać chłopakowi tego lapka, a sobie kupić PC. Myslalem, ze bedzie mi potrzebna mobilność i przenosny komputer ale zupełnie tak nie jest.

 

Lubie sobie często pograć szczególnie w World of Tanks czy Fife 20 albo Assasins Creed.

 

Poszukuje mocnego PC razem w zestawie z Monitorem najlepiej ips 144hz (tak mi się wydaje ze to najlepsze zestawienie pod mocny komputer)

 

Chciałbym aby komputer był mocno wydajny, fajnie by bylo jakby udalo się złożyć go z rtx 2080 super gaming ale z tego co slyszalem ta karta jest obecnie mocno przeceniona i lepiej zainwestować w SAPPHIRE PULSE RADEON RX 5700 XT 8GB

 

Do tego najlepiej od razu zainstalowany Windows 10

 

Chyba, ze naprawdę efekt rtx 2080 jest naprawdę wart tej ceny, ale to już pozostawiam wam. Naprawdę fajnie by było zmieścić się do 6k razem z jakimś eleganckim monitorem który pozwoli uwolnić moc podzespołom.. ważne jest zeby kupić mocniejszego PC od tego laptopa, ze względu na to, że chce sobie kupić pudełko na długie lata i mieć z tym spokój. Zatem jesli trzeba doplacic to ok

 

Pozdrawiam serdecznie i dziękuje bardzo za ewentualną pomoc.

Edytowane przez xfalcon1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok mam dwa pytanka.

 

Naprawdę nie warto dokładać do 2080super????

 

Czy procesor Intel nie byłby lepszym rozwiązaniem?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opłacalność RTX 2080 Super jest znacznie gorsza niż RTX 2070 Super a o RX 5700 XT nie wspominając.

Pod monitor 1080p nawet 144 Hz, nie ma w ogóle sensu brać RTX 2080 Super. RX 5700XT czy RTX 2070 Super, to już maks.

 

Intel, to w zasadzie na dziś mało opłacalny zakup do gier. Ryzen 5 3600 zjada i5 9400F a 9600KF/K to mimo wszystko średni deal bo masz tylko 6 rdzeni bez HT oraz utrudniony upgrade w przyszłości. Ceny używek Intela zawsze są drogie i może okazać się jak teraz, że zamiast zmieniać i5 na i7 lepiej będzie sprzedać całość i pójść w całkowicie nową podstawkę.

 

Ryzen 5 3600 pod wszelkiego rodzaju gry jest wręcz idealnym wyborem.

 

Ode mnie zestawy wyżej po małej kosmetyce

https://proline.pl/koszyk/23ee4768

 

Jakby jeszcze zmienić SSD na https://proline.pl/adata-ssd-xpg-sx8200-pro-512gb-m-2-nvme-2280-asx8200pnp-512gt-c-p1319387

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie nie lepiej kupić monitor 1440 p?? Czy wtedy wydajność rx 5700 znacznie gorzej wyglada od 2080 super?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zmieścisz się w budżecie. Szkiełko 1440p 144 Hz, to około 1500 zł.

Tutaj też należałoby zostać na GPU ~ RX 5700XT

 

Ogólnie w tę stronę sugerowałbym iść. Ryzen 5 3600, RX 5700 XT i monitor 27 cali 1440p.

Chyba najbardziej komfortowe rozwiązanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok ok, rozumiem no jesli kupowac PC za wyzsza cene to warto wejsc na nowy poziom czyli to ultra hd... rozumiem ze PC by został ten co wyslales tylko trzeba by zmienić monitor?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śmiało możesz zostać na konfigu wyżej a zmień tylko monitor na https://www.x-kom.pl/p/469202-monitor-led-27-acer-nitro-vg270upbmiipx-czarny.html albo i nawet https://www.x-kom.pl/p/551546-monitor-led-27-hp-x27i-gaming.html

 

Nawet jak będziesz musiał gdzieś zjechać z rozdzielczością na 1080p, to na 27 calach i tak będzie to spoko wyglądać.

Edytowane przez Caps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamięć Crucial Ballistix Sport LT 16GB (2x8GB) DDR4-3000 CL15 Gray BLS2K8G4D30AESB

Procesor AMD Ryzen 5 3600 AM4. Procesor AMD Ryzen 5 3600 AM4

 

 

Chłodzenie procesora Arctic Freezer 34. Chłodzenie procesora Arctic Freezer 34 Duża ilość

 

MSI Radeon RX 5700 XT GAMING X 8GB PCI-E GDDR6 FreeSync.

MSI Radeon RX 5700 XT GAMING X 8GB PCI-E GDDR6 FreeSync

 

Crucial SSD MX500 500GB 2.5'' SATA3 7mm CT500MX500SSD1. Crucial SSD MX500 500GB 2.5'' SATA3 7mm CT500MX500SSD1 lub inny

 

Microsoft Windows 10 Home OEM 64-bit PL 1-pack. Microsoft Windows 10 Home OEM 64-bit PL 1-pack

ASRock B450 GAMING K4 AM4. ASRock B450 GAMING K4 AM4

Zasilacz Seasonic CORE GC-500 Gold (SSR-500LC). Zasilacz Seasonic CORE GC-500 Gold (SSR-500LC)

Obudowa SilentiumPC Regnum RG6V TG Pure Black. Obudowa SilentiumPC Regnum RG6V TG Pure Black

 

Obudowa moze byc jakas ladniejsza o ile nie bd drozsza oczywiscie tak bardzo znacznie. Co do monitora to mam juz jeden wybrany, sugerowany oczywiscie przez Ciebie Caps ten HP x27i gaming. zdecydowalem, ze pojde w strone nowoczesnosci hehe. Dziekuje Ci bardzo naprawde za tak ochoczą pomoc

Edytowane przez xfalcon1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te same tylko czerowne są chyba dostępne. Użyj wyszukiwarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...