Skocz do zawartości
Noix

Zestaw PC dla początkującego architekta - 4000zł.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

'somsiad' poprosił mnie, żeby ogarnął jakiś zestaw dla jego syna, który we wrześniu idzie do technikum o profilu architekta i potrzebuje PCta. Nie wie jeszcze jakich programów będzie używał, ja też nie wiem jakie podzespoły są najważniejsze przy projektowaniu. Od czasu do czasu też by w coś zagrał, ale posiada też XOne. Myślę, czy ryzen 7 nie będzie tu dobrą opcją. Proszę o jakieś porady :) Budżet maksymalny - 4000zł, miło by było jakby było ciut poniżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze byłoby wiedzieć co to dokładnie za projektowanie ale może być z tym ciężko z tego co widzę.

Warto by podpytać, kto jest albo był na takim profilu i jakiego softu tam się używa.

 

https://proline.pl/koszyk/2ce4d64c

 

Tutaj ma CPU 8/16 oraz GTX 1650 Super. Na miękko pod modelowanie w 3D czy render po CPU. Grafika do modelowania na miękko ogarnie sytuację. O grafice 2D nie ma co wspominać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popytałem, ale niestety nie ma on pojęcia, jedzie do szkoły, gdzie nikogo nie zna niestety.

Ten zestaw wydaje mi się spoko, jak możesz podaj mi też zestaw na Ryzenie 5 3600 i mocniejszym GPU. Oba wezmę pod uwagę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wtedy Ryzen 5 3600 i RX 5600XT czy RTX 2060 ale to już będzie poza budżet. Jest jeszcze 1660 Super.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pakuj się w RX-y do pracy, nawet nie wiesz z jakim softem pracuje, a większość właśnie zaleca GPU NV. I te nieszczęsne sterowniki, z którymi AMD nie może sobie poradzić.

Edytowane przez vegmer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...