Skocz do zawartości
Shirajira

Komputer do gier - składak do 9-10k

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

W 2010 roku kupiłem komputer polecany przez was innemu użytkownikowi, tym razem chciałbym bezpośrednio zwrócić się do was z prośbą o Pomoc

Konkretnie chce kupić komputer do 9-10k z do gier.

 

10k jest na sam komputer (bez monitora, ale z dyskiem). Obecnie używam monitora [Monitor SAMSUNG QLED 32 CHG70 LC32HG70QQUXEN]- nie wiem czy to ma znaczenie.

 

Jestem całkowitym laikiem jeśli chodzi o podzespoły, nie znam się na podkręcaniu i nie chciałbym spieprzyć próbując. Gdyby też został polecony sklep, w którym mógłbym zamówić (wraz z opcja złożenia) będę zobowiązany.

Słyszałem też że są też pory w roku kiedy najlepiej kupować, czy przy zakupie z takiego przedziału warto się wstrzymać (jak tak to mniej więcej do kiedy?)

 

Pozdrawiam i dziękuje za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy warto się obecnie wstrzymać czy nie, ciężko powiedzieć.

Ogólnie całe zamieszanie z wirusem którego nikt nie jest w stanie przewidzieć.

Raczej nikt w tej kwestii dobrze Ci nie doradzi. Co najwyżej może powróżyć z fusów.

 

Ogólnie nie wiem czy musisz wydawać aż te 9-10k.

 

3700X i RTX 2070 Super w cenie przed 7000 zł też da tutaj radę

https://proline.pl/koszyk/14650888

 

Jak chcesz na bogato, to wtedy już znacznie stracisz na opłacalności zakupu (choć wyżej i ten 3700X już na zaś z dopłatą jest). Możesz w zestawie wyżej dać RTX 2080 Super co przy 1440p ma sens. Nie wiem czy w ogóle będziesz rozważać zakup RTX 2080 Ti za ponad 5000 zł gdzie cenowo do wydajności względem 2080 Super wygląda to słabo ale i pod 3700X nie wiem czy jest w ogóle sens.

 

Ogólnie kończyłbym na 3700X / 9900 razem z RTX 2080 Super.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli generalnie różnica miedzy 7 a 9-10k niewiele daje.

Tak jak pisałem jestem laikiem, wiec przepraszam za pytanie, ale czy dla RTX 2070 nie ma sensu 1440p i co 1440 tak naprawdę daje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1440p to rozdzielczość 2560x1440 czyli taka jaką ma Twój monitor.

Spokojnie pod taką rozdzielczość można jechać na 5700XT czy 2070 Super.

Dopłatę do RTX 2080 Super można tłumaczyć tym, że mocniejsza grafika przyda się pod wyższą rozdzielczość ale jej zakup i tak będzie mało opłacalny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już rozumiem, to teraz jeszcze parę pytań.

1. RAM 16gb wystarczy? Z tego co słyszałem to teraz 16gb jest traktowane jako minimum czy tutaj podobnie jak z grafika nie warto podnosić?

2. Komputer z którego korzystam jest dziennie minimum po 14-16h włączony a i zdarza się że w parę dni z rzędu nie jest wyłączany - czy w takiej sytuacji powinienem jeszcze jakieś dodatkowe chłodzenie dokupić, jeżeli tak to jakie? (w obecnym miałem dodatkowe wiatraki, ale dość szybko się "zużyły" i są wyłączone)

3. Czy watro jest kupić 2 dyski 1 do systemu 2 do gier, czy podział na partycje 1 dysku będzie równie efektywny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

16 GB pamięci, to jeszcze zapas

Chłodzenia masz wydajne oraz ciche dodatkowo przewiewna obudowa. Będzie ok

Można dać osobny dysk na system i soft. Kwestia tego jaki chcesz dać, bo B450 Tomahawk ma jedno złącze M.2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam dysk podłączony przez USB myślałem o analogicznym rozwiązaniu, pytanie czy tak będzie lepiej czy jednak lepiej mieć wszystko na 1 dysku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobny dysk na system + osobny dysk na magazyn ma swoje zalety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem, czy 2 osobne dyski byłyby lepsze od 1?

Skoro jestem 2k na plus myślę o zakupie głośników do zestawu, czy mógłbyś też polecić takie które do wcześniejszego zestawu będą pasować?

 

zauważyłem że linki do zestawów są przez "proline" czy jest to sklep, który ty polecasz dlatego go proponujesz czy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No będą o tyle lepsze, że jak jeden Ci padnie to zostajesz z drugim.

Jeżeli nie bierzesz tego pod uwagę, to możesz brać 1 dysk, bo to zestaw do gier.

 

Możesz wziąć sobie Edifier R1700BT

 

Proline ma obecnie jedne o ile nie najniższe ceny.

Kup natomiast gdzie Ci lepiej i wygodniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy coś jeszcze powinienem do tego koszyka dokupić/zmienić?

 

https://proline.pl/koszyk/6fbd5ade

 

Takie pytanie jeżeli użyje mojego obecnego dysku z całym systemem zainstalowanym sterownikami etc, to czy jak wgram nowe sterowniki do nowego sprzętu to posiadanie 2 sterwników do np karty graficznej będą powodować problemy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś ten link nie działa. Stare sterowniki lepiej odinstalować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do tego co wcześniej wkleiłeś ( https://proline.pl/koszyk/14650888 ) dodałem głośniki które zaproponowałeś Edifier R1700BT. Spróbuje jeszcze raz pobrać może zadziała https://proline.pl/koszyk/8637fb8a

 

Jest jakiś program do odinstalowywania starych sterowników? Ja instalowałem sterowniki za pomocą Device Doctor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jak zmieniasz platformę to najlepiej przeinstalować system na nowo a jak masz Ryzena 3000 to najlepiej Windows 10 Home/Pro 64bit PL. Jak instalujemy system to odpinamy komputer od internetu (odłączamy kabel, lub kartę Wi-Fi np . na USB z portu USB) bo Windows 10 trzeba instalować bez podpiętego neta.

 

Sterowników nie instalujemy przez takie programy.

 

Sterowniki do MOBO pobieramy ze strony producenta danego modelu np. https://pl.msi.com/Motherboard/support/B450-TOMAHAWK-MAX#down-driver&Win10%2064 twoje MOBO ma sterowniki pod W10 x64

 

Do GPU ściągamy sterowniki ze strony głównego producenta NVIDIA/AMD z ich stron.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak ściągnąć sterowniki bez podpiętego neta? i czy na win 7 home premium 64 nie będzie działać poprawnie ten zestaw?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przełożony dyski z Win7 do tego zestawu wcale nie musi wystartować i zakładam, że i tak się wyspie.

Ogólnie wgrywaj 10tke. Tam większość sterowników sama się wgra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@Shirajjira

 

Najlepiej sterowniki to przed instalacją ich na 10 ściągnąć se i zapisać je na dysk zewnętrzny lub pendrive na innym kompie a te z zipa odzipować je 7 zipem darmowym bo zipowane są te od MOBO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok to do listy muszę dodać win 10, wiedziałem, że kupie coś czego kupić nie będę chciał ;)

 

Windows 10 Home 64 bit będzie odpowiedni czy inny zakupić?

 

wiem ze już o to pytałem ale czy na pewno tylko 16gb Ramu wystarczy, obecnie mam 8gb i przy obecnym używaniu komputera przy samym oglądaniu filmów często dochodzi do użycia 70-80% pamięci w task menadżerze - a wszyscy mówią że win 10 żre znacznie więcej pamięci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

słyszałem że nie warto kupować nowego pc, gdyż w tym roku mają być jakieś nowe premiery gpu i cpu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto nie warto. Wątpię aby te premiery odbyły się na czas.

Coś już gdzieś mi się przewinęło, że Ampere będzie później ale jeszcze nie zgłębiałem tematu.

 

Obecnie o tyle warto, że ceny idą w górę i nie wiadomo jak dalej będzie wyglądać dystrybucja po sklepach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to co roku są jakieś premiery.

Mam jeszcze takie pytanko jeżeli będę chciał jednak skorzystać z większej liczby RAM (32) to jaki będzie pasować do tego zestawu?

 

też korzystając z okazji dopyta, jak dziele dysk na 2 partycje to przy tym dysku z zestawu ile jest najlepiej zostawić na system? 200gb?

Edytowane przez Shirajira

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mają być ale czy będą to inne pytanie. Widzisz co się chyba dzieje i premiery kart i procesorów to nie jest obecnie priorytet dla ludzi i firm.

 

Możesz dać Crucial Sport 3000 MHz CL15 2x16 GB

200GB na system spokojnie wystarczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki teraz już wiem co jutro będę zamawiał. Mam nadzieje że wszystko będzie działać jak marzenie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze dziwne pytanie ale miałeś na myśli Crucial Ballistix Sport LT 32GB (2x16GB) DDR4-3000 CL15 jeśli chodzi o pamięć? Nie bardzo sie znam a nie chce kupić nie ta co trzeba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...