Skocz do zawartości
marzeniao

[~3700-3800] do pracy, na studia i do "niedzielnego grania"

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

 

Jako, że mój wysłużony już Lenovo y50-70 domaga się przejścia na emeryturę w trybie dość pilnym, to szukam jego następcy.

 

Komputera używam głównie do pracy/na studiach do programów inżynierskich jak ROBOT, AutoCAD itd., okazjonalnej edycji grafiki i filmów, dużej ilości prezentacji, arkuszy kalkulacyjnych i dokumentów tekstowych. Czasem lubię sobie też popykać w jakieś MMO, Skyrima, okazjonalnie w simsy :P i inne mniej lub bardziej wymagające tytuły.

 

Czego szukam:

1. Matryca 15,6

2. Procesor najlepiej od Intela - jakoś nie umiem się przekonać do Ryzenów - ale jeśli mnie przekonacie to jestem otwarta na sugestie

3. Wydajna grafika.

4. Nie mam jakchś konkretnych preferencji co do producenta

5. Zdaję sobie sprawę, że dość cichy taki laptop nie będzie ;)

 

Przekopałam forum, internet, milion benchmarków i recenzji i generalnie mam mętlik w głowie.

Moim pierwszym wyborem był któryś z tych dwóch Ideapadów - są stosunkowo ładne :P ale obawiam się trochę o ich chłodzenie no i nie mają opcji montażu drugiego dysku.

1. Lenovo IdeaPad L340-15

2. Lenovo IdeaPad L340-15

 

Jeśli zdecydowałabym się na GTX 1650 to w grę mógłby wchodzić jeszcze np.:

3. Lenovo Legion Y540 aczkolwiek on wydaje mi się bardzo "kanciasty" :P

Ae nie ograniczam się tylko do Lenovo :)

 

Zastanawiam się także nad jakimś modelem z GTX 1660Ti lub 1660Ti Max Q, np:

4. Acer Nitro 5 - ale nie wiem, jak u niego ze slotami ramu i jaką ma matrycę.

5. Acer Nitro 5 - tu boję się, że mogę nie uzbierać tych dodatkowych 300 zł, więc jeśli już to prędzej bym pewnie się zdecydowała na na tę wersję z 8 gb ramu póki co

6. HP Pavilion Gaming - tylko on ma procesor od AMD

7. patrzyłam jeszcze na tego Della, ale sama nie wiem, czy nie lepiej byłoby szukać czegoś z i7 - Dell Inspiron G3

 

Im więcej szukam, tym większy mam dylemat, więc będę wdzięczna za wszystkie sugestie :)

A i raczej nie będę miała opcji, żeby skorzystać z vouchera na HP.

 

Dzięki za pomoc! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod AutoCada intel, także odpuściłbym modele z AMD.

Istotny będzie jak najlepszy procesor oraz 16 GB ram + do wymienionych przez Ciebie gier w zupełności starczy GTX 1650.

Wybrałbym ten model:

Lenovo Legion Y540-15 i7-9750H/16GB/256 GTX1650 za 3 799,00 zł

Bardzo udany model od lenovo - poprawna konstrukcja, z niezłym układem chłodzenia i wszystkimi złączami umieszczonymi z tyłu laptopa. Matryca IPS. i7 9gen, gtx1650, 16gb ram 256 ssd z możliwością rozszerzenia o kolejny dysk.

 

PS model L340 odpuść - to nieudany laptop.

Edytowane przez tessir

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Acer Aspire 7 i7-9750H/16GB/512 za 3899zł

Ten model jest całkiem dobrze wykonany oraz ma b.dobre czasy pracy na baterii. Jest tu GTX 1650 oraz procesor i7 i oczywiście 16GB pamięci. Zaletą jest też dosyć stonowany design.

Czy warto iść w GTX'a 1660Ti? Oczywiście, ale na procesor Intela, GTX'a 1660Ti i 16GB pamięci to jednak budżet jest nieco przymały. 1650-siątka ogarnie te gry co wymieniłaś, a i część nowszych na niskich ustawieniach pociągnie.

 

 

PS model L340 odpuść - to nieudany laptop.

Nie jest to prawda. L340 to model budżetowy, wykonanie może pozostawia nieco do życzenia, ale poza tym model ma b.dobre podzespoły i jest atrakcyjnie wyceniony, do tego układ chłodzenia daje radę.

Przykładowe testy L340:

https://www.notebook...or-shortcomings

 

W tym teście jest matryca TN-więc nie powinno brać się pod uwagę opinii w tym zakresie (na X-kom L340 ma matryce IPS):

https://laptopmedia.com/review/lenovo-ideapad-l340-gaming-15-review-pick-your-configuration-carefully/

Edytowane przez przemekan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby nie fakt, że moje y50-70 umiera i nie chcę zostać bez komputera, bo pracuję zdalnie to poczekałabym do wypłaty i zamówiła tego Acera Nitro 5 z i7 i 16gb ramu. Chociaż dodatkowy ram zawsze można dołożyć trochę później. Wtedy by wyszło tyle co Acer Aspire 7, a dwa tygodnie z 8gb ramu jakoś wytrzymam chyba ;)

 

Ogólnie to dość mocno zastanawiam się na tą gtx 1660Ti bo chyba różnica w wydajnosci dość spora, prawda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to dość mocno zastanawiam się na tą gtx 1660Ti bo chyba różnica w wydajnosci dość spora, prawda?

 

50% względem GTX 1650. Tyle, że jak wspomniano za mały budżet żeby przy okazji zachować inne ważne (a nawet ważniejsze) aspekty. Daj znać czy możesz zwiększyć budżet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

50% względem GTX 1650. Tyle, że jak wspomniano za mały budżet żeby przy okazji zachować inne ważne (a nawet ważniejsze) aspekty. Daj znać czy możesz zwiększyć budżet.

 

Dziś w późniejszych godzinach wszystko sobie dokładnie przekalkuluję i będę wiedziała jaki na ten moment mam maksymalny budżet.

 

 

A na co konkretnie powinnam jeszcze zwrócić uwagę poza CPU, GPU, matrycą, chłodzeniem? O jakie ważniejsze aspekty chodzi? :)

Nie jestem całkowicie zielona w temacie, ale do eksperta mi bardzo daleko, dlatego zdecydowanie wolę poradzić się kogoś mądrzejszego niż ja ;)

 

A i zapomniałam dodać w pierwszym poście, że wielkość dysku nie ma dla mnie aż takiego znaczenia, bo mam SSD który mogę dołożyć, no i system operacyjny także posiadam :)

Edytowane przez marzeniao

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A i raczej nie będę miała opcji, żeby skorzystać z vouchera na HP.

 

Nie masz numeru seryjnego czy jakieś inne powody ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie masz numeru seryjnego czy jakieś inne powody ?

Przede wszystkim dlatego że nie mam numeru seryjnego bo nikt z moich bliższych znajomych nie ma HP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przekalkulowałam sobie moje wydatki i mogę trochę zwiększyć budżet, tak do 4200.

A i udało mi się ogarnąć voucher. (ale rzecz jasna nie muszę go używać)

 

Powiedzcie mi proszę drodzy panowie, jaka opcja teraz będzie najlepsza?

Waham się między tym a tym.

Wiem, że HP tylko z 8 gb ramu póki co, ale w przyszłym tygodniu zamówiłabym sobie już po wypłacie dodatkowe 8 albo nawet 16, bo teraz bardziej już raczej budżetu zwiększyć nie dam rady.

Edytowane przez marzeniao

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HP ma przede wszystkim lepszą matrycę. Układ chłodzenia w HP też będzie lepszy. Nitro 5 ma wydajniejszą kartę w postaci pełnego GTX'a 1660Ti (nie max-Q) i pozwala na montaż w sumie 3 dysków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HP ma przede wszystkim lepszą matrycę. Układ chłodzenia w HP też będzie lepszy. Nitro 5 ma wydajniejszą kartę w postaci pełnego GTX'a 1660Ti (nie max-Q) i pozwala na montaż w sumie 3 dysków.

Ja to już sama mam dylemat, czy brać 1660 Ti nawet max-q czy zostać przy 1650.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej ;)

 

Według mnie grafika GTX1650 do takich gier i programów jest wystarczająca, nie jestem fanem kart z architekturą MQ,są to karty bardziej energooszczędne ,ale wyraźnie słabsze. Do tego dałbym Intel i5 9gen.(np.9300H). Jeżeli chodzi o markę..to można wybierać wśród Omen 15, Acer Nitro 5 albo np. Lenovo y540 15. Co do chłodzenia to najbardziej skupiałbym się na Legionie ,bo słynie z dobrego chłodzenia.

 

Lenovo Legion Y540 15

 

https://www.x-kom.pl/p/538313-notebook-laptop-156-lenovo-legion-y540-15-i5-9300h-8gb-256-win10x-gtx1650.html?partnerid=100956422&sm12=MjE=&ts=1585681577&token=1afcddd6f457cdb317cc5cb33b4097e1&108

 

Pozdrawiam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej ;)

 

Według mnie grafika GTX1650 do takich gier i programów jest wystarczająca, nie jestem fanem kart z architekturą MQ,są to karty bardziej energooszczędne ,ale wyraźnie słabsze. Do tego dałbym Intel i5 9gen.(np.9300H). Jeżeli chodzi o markę..to można wybierać wśród Omen 15, Acer Nitro 5 albo np. Lenovo y540 15. Co do chłodzenia to najbardziej skupiałbym się na Legionie ,bo słynie z dobrego chłodzenia.

 

Lenovo Legion Y540 15

 

https://www.x-kom.pl/p/538313-notebook-laptop-156-lenovo-legion-y540-15-i5-9300h-8gb-256-win10x-gtx1650.html?partnerid=100956422&sm12=MjE=&ts=1585681577&token=1afcddd6f457cdb317cc5cb33b4097e1&108

 

Pozdrawiam ;)

tylko problem z tym Legionem jest taki, że on nie ma elementów do montażu drugiego dysku w zestawie, a szczerze mówiąc nie chce mi się tego szukać, żeby zamówić oryginalne od Lenovo.

a poza tym jaki jest sens kupować i5 kiedy w takiej samej cenie można mieć i7? w specyfikacji ani na x-komie, ani na stronie lenovo nic nie piszą o odświeżaniu matrycy, więc obstawiam, że to 60. O ilości ramu nie wspomnę...

 

 

ale ja nie miałam zamiaru kupować Legiona z 32gb ram, więc po co to pytanie tutaj?

Edytowane przez marzeniao

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HP ma przede wszystkim lepszą matrycę. Układ chłodzenia w HP też będzie lepszy. Nitro 5 ma wydajniejszą kartę w postaci pełnego GTX'a 1660Ti (nie max-Q) i pozwala na montaż w sumie 3 dysków.

W sumie to 3 dysków raczej nie zamierzam montować. A czy różnica w 1660Ti a 1660TI max-Q będzie dla mnie jakoś bardzo zauważalna? bo z tego co pisaliście w innych tematach to jest jakieś 10% róznicy w wydajności między nimi, ale nadal o 40% więcej w stosunku do 1650.

 

Zastanawiam się nad tą 1660 bo jak pandemia się przedłuży to może zacznę częściej grać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...