Skocz do zawartości
trzesniaczek

Czarny ekran po włączeniu komputera - diody się świecą, wiatraki się krecą

Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko, przechodząc od razu do rzeczy:

 

 

 

1. Po włączeniu stacjonarnego kompa na ekranie nie pojawia się kompletnie nic - mimo to wszystkie wiatraki się obracają, diody się świecą.

 

 

 

2. Problem pojawił się wczoraj wieczorem, wydaje mi się że po tym jak komputer przeszedł w stan uśpienia (mam ustawione w systemie że po 1h nieaktywności komp sam przechodzi w stan uśpienia). Problem pojawił się kilka razy już wcześniej w tym tygodniu, ale nie skojarzyłem tego z komputerem, bo akurat za każdym w tym czasie przepinałem kabel hdmi od monitora z kompa służbowego do stacjonarnego (osobistego) - myślałem że to kwestia monitora, albo wadliwego kabla, w każdym razie zdarzyło się kilka razy ale zawsze po resecie obraz się pojawiał.

 

 

 

3. Jeśli chodzi o kwestie hardware, nic nie robiłem od dłuższego czasu w kompie, jeśli chodzi o software to wczoraj robiłem defragmentację dysków, czyściłem za pomocą ccleaner jakieś zalegające "śmieci", skanowałem antywirusem - nic nie znalazło, usunąłem też za pomocą ccleaner kilka błędów w rejestrze systemu, ale wszystkie dotyczyły funkcjonowania programów, nic istotnego dla systemu.

 

 

 

4. Najpierw próbowałem oczywiście resetować kompa; odpinałem, podpinałem kabel zasilający (próbowałem też z innym kablem); wyciągnałem baterię z płyty głównej na kilka minut (po uprzednim odłączeniu kabla zasilającego); na noc odłączyłem wszystkie kable podłączone do kompa i wyciągnałem baterię z płyty głównej - też nie pomogło. Dzisiaj odpiąłem i podpiąłem ponownie karte graficzną i procka; podpiąłem inną kartę graficzną; podłączyłem inny dysk twardy (nie odłączając obecnie podpiętego), niestety to również nie przyniosło rezultatu. Dodam, że monitor i kabel działają, sprawdziłem podpinając do innego kompa.

 

 

 

Specyfikacja:

 

 

 

Procesor: AMD FX-6300 Six-Core Processor

 

 

 

Karta graficzna: Radeon HD 7750 1GB DDR3 PCI-E

 

 

 

Płyta główna: Gigabyte 970A-DS3

 

 

 

Pamięć: Dysk SSD Samsung 850 EVO 500GB

 

 

 

RAM: Kingston 2GB PC3-10700 (667 MHz) - x2

 

 

 

Zasilacz: CHIEFTEC GPS-550AB A

 

 

 

 

 

Proszę o pomoc, co może być tutaj przyczyną problemu? Podpowiem tutaj, że najstarszy w tym kompie jest zasilacz, ma już ładnych parę lat, ale nie chcę nic sugerować, może problem leży gdzieś indziej...

 

 

 

Z góry dzięki za pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze tym ciągłym przepinaniem HDMI usmażyłeś kartę albo samo wyjście (chyba ze robiłeś to na kompletnie wyłączonym zasilaniu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze tym ciągłym przepinaniem HDMI usmażyłeś kartę albo samo wyjście (chyba ze robiłeś to na kompletnie wyłączonym zasilaniu).

 

 

Kabel przepinałem zawsze gdy komp stacjonarny był wyłączony, robiłem to 2 razy dziennie - przed pracą przepinałem kabel hdmi ze stacjonarki do lapka służbowego, i po pracy ponownie podpinałem do stacjonarki (stacjonarny był zawsze wyłączony podczas przepinania) poza tym podpiąłem inną kartę graficzną od innego kompa i dalej się dzieje to samo, więc to chyba nie to. Swoją drogą mój komp stacjonarny zawsze gdy się uruchamiał to wydawał takie charakterystyczne dźwięki, jakby następował rozruch, a teraz mam wrażenie jakby w ogóle nic nie startowało, po prostu odpalam kompa, wiatraki niby się krecą, diody świecą ale nic innego się nie dzieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A bateria od biosu na pewno sprawna ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A bateria od biosu na pewno sprawna ?

 

przepiąłem właśnie identyczną baterię od innego kompa, niestety też nie pomogło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...