Skocz do zawartości
Hritz

Przerobienie routera na urządzenie switch

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry, mam pewien problem związany z tym, że chciałem podłączyć dwa komputery (które są obok siebie) do routera poprzez kabel RJ-45, a jako, że posiadam dwa routery, to poprowadziłem kabel przez piętro i podłączyłem do drugiego routera i wtedy z tego drugiego routera, który był już w pomieszczeniu, gdzie komputery to podłączyłem je. Problemem jest to, że tylko u jednego z nich działał internet, zamieniałem gniazda od routera, kable, ale i tak działało tylko u jednego, raz u pierwszego, raz u drugiego. Poczytałem trochę i w tej sytuacji przydałby się chyba switch, ale nie wiem jak zrobić go z routera (firmy tenda, tak w razie czego). Zamówiłem jakieś urządzenie typu switch, ale albo sprzedawca mnie oszukuje albo paczka przez tą całą apokalipsę idzie już dwa tygodnie, więc na ten moment chciałem spróbować z routerem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym drugim routerem zrób coś takiego. Wtedy porty LAN działają jak switch.

Niestety, nie mam takich ustawień, a wyłączenie DHCP skutkuje tym, że internet w ogóle nie działa na komputerze, bo obydwa komputery nie mają kart sieciowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki masz router? Marka i model.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki masz router? Marka i model.

Główny to Tenda AC1200, a drugi Tenda W311R+.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli Tenda AC1200 ma adres 192.168.0.1. Ustawiasz na niej żeby zakres DHCP zaczynał się od 5:

System settings > LAN settings > IP Address Range: 192.168.0. 5 ~ 100

Zapisujesz i wychodzisz. Dobrze wcześniej sprawdzić czy adres 192.168.0.2 nie jest przez jakieś urządzenie zajęty. Wtedy trzeba takie urządzenie odpiąc od sieci, lub wymusić pobranie nowego adresu IP.

 

 

Teraz logujesz się na Tenda W311R+. Najlepiej bezpośrednio kablem (do portu LAN, żółty) bo może mieć taki sam adres IP jak Tenda AC1200. Ustawiasz jej adres IP na 192.168.0.2. Zapisujesz. Musisz ponownie się zalogować już na adres 192.168.0.2 i wyłączasz DHCP. Zapisujesz. Teraz możesz kabel z Tenda AC1200 podłączyć do portu LAN w Tenda W311R+. Od teraz Tenda W311R+ robi za switcha i Access pointa. Poniżej manual do Tenda W311R+:

https://setuprouter.com/router/tenda/w311r+/manual-693.pdf

Chapter 5 Advanced Settings 5.1 LAN Settings

Chapter 7 DHCP Server 7.1 DHCP Settings

 

Teraz do Tenda AC1200 logujesz się na adres 192.168.0.1 a do Tenda W311R+ na adres 192.168.0.2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...