Skocz do zawartości
maciek542

Prośba o sprawdzenie logów

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

Jest jakiś problem z kompem?

Uruchom FRST a następnie (poprzez skrót klawiszowy CTRL + Y) otwórz notatnik systemowy. Wklej w nim poniższą zawartość:

 

AS: McAfee VirusScan (Disabled - Up to date) {30AC4D1E-F45E-3AA6-6448-D23DAB3B5501}

FirewallRules: [{C453C97E-1F49-41B0-93F4-5BE95A61C2FB}] => (Allow) C:\Program Files\Common Files\McAfee\MMSSHost\MMSSHost.exe Brak pliku

FirewallRules: [{D17B855F-65EC-457D-8C55-51DCE2B1E84B}] => (Allow) C:\Program Files (x86)\Common Files\Mcafee\MMSSHost\MMSSHost.exe Brak pliku

FirewallRules: [{6BD5C47D-385C-441B-8A0F-A996492E6B0E}] => (Allow) C:\Program Files\Nox\bin\Nox.exe Brak pliku

FirewallRules: [{028B6C1B-21EC-400C-B00F-BDE8B71B091C}] => (Allow) C:\Users\mzoln\AppData\Roaming\Zoom\bin\airhost.exe Brak pliku

FF NetworkProxy: Mozilla\Firefox\Profiles\gdti2k4h.default -> type", 0

S4 mccspsvc; "C:\Program Files\Common Files\McAfee\CSP\3.1.160.0\\McCSPServiceHost.exe" [X]

S2 WildTangentHelper; "C:\Program Files (x86)\WildTangent Games\Integration\WildTangentHelperService.exe" [X]

S2 MBAMChameleon; \SystemRoot\System32\Drivers\MbamChameleon.sys [X]

2018-09-03 19:54 - 2018-09-03 19:54 - 000214510 _____ () C:\Users\mzoln\AppData\Roaming\DMGR_1N1I1F1S1T1I0M1F1Q2Y1I1P1B0C1F1Q1P.txt

EmptyTemp:

Poprzez skrót klawiszowy CTRL + S (albo przez Plik -> Zapisz) zapisz zmiany w notatniku a następnie w FRST kliknij na Napraw. Na zakończenie naprawy FRST poprosi o restart systemu.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na tym kompie zalogowany był facebook to rozsyłał się spam. Użyłem póki co AdwCleaner'a i Kaspersky TDSSKiller.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na firefoxie, tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

A na czym dokładniej polega to "rozsyłanie spamu" po zalogowaniu do facebooka? Masz może raporty z czyszczenia w adwcleaner i TDSSKiller jeśli te czyszczenia cokolwiek zmieniły w tym względzie? Powinny być w odpowiednich folderach. W przypadku adwcleaner C:\AdwCleaner\Logs.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na jeden z polubionych fanpage'y wysyłane były co kilka minut 3 powtarzające się wiadomości. Na początku wylogowałem fb na wszystkich urządzeniach gdzie było zapamiętane hasło, następnie zmieniłem hasło. To rozwiązało problem dopóki, nie odpaliłem ponownie fb na komputerze, z którego wysyłam logi. Po tym ponownie zmieniłem hasło i nie logowałem już fb na tym konkretnym kompie i jest spokój.

Poniżej wrzucam logi z adwcleanera:

https://pastebin.com/CQeu5M1K

https://pastebin.com/yew6xt06

Edit:

Dorzucam log z TDSSkillera:https://pastebin.com/HwJT4qem

Edytowane przez maciek542

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Na jeden z polubionych fanpage'y wysyłane były co kilka minut 3 powtarzające się wiadomości.

Na początku wylogowałem fb na wszystkich urządzeniach gdzie było zapamiętane hasło, następnie zmieniłem hasło. To rozwiązało problem dopóki, nie odpaliłem ponownie fb na komputerze, z którego wysyłam logi. Po tym ponownie zmieniłem hasło i nie logowałem już fb na tym konkretnym kompie i jest spokój.

Nie wiem jak się tego pozbyć. Rzadko i krótko (w ograniczonym zakresie) korzystam z facebooka. Jedyne co mi przychodzi na myśl że może to kwestia ustawień profilu.

 

Na Internet Explorer 11 też to się dzieje?

Na innych urządzeniach (jakich?) też to występuje?

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na innych komputerach nie było żadnego problemu(na telefonie czy innych mobilnych urządzeniach nie logowałem się).

Przed chwilą odpaliłem fb na chromie i explorerze 11. Na tą chwilę wiadomości przestały się rozsyłać.

Edit:

W logach były jakieś ślady infekcji?

Edytowane przez maciek542

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

W logach były jakieś ślady infekcji?

Nie, tylko puste wpisy (pozostałości) po odinstalowanych aplikacjach jak McAfee czy WildTangent Games jeśli chodzi o logi z FRST.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...