Skocz do zawartości
Wajrus

Problem z Windows 7

Rekomendowane odpowiedzi

Witam od pewnego czasu z moim Windowsem 7 dzieją się dziwne rzeczy, mianowicie system minimalizuje mi okna gier od razu po uruchomieniu w przypadku przeglądarek, okien systemowych nie ma takiego problemu, również w przypadku okien folderu czy paska zadań jest problem, że one migają bez powodu, tak jakby coś się cały czas coś odświeżało i tak tego nie zrozumiem dlatego też piszę tu na forum o tym fakcie. Dla jasności, nie znam się na komputerach zbyt dobrze, nie znam programów które mogą pomóc i jestem totalnie w tym temacie ciemny. Komputer skanowałem Avastem i czyściłem Avastem Cleanup zakupionym, dodam rownież, że explorer.exe nie zużywa mi procka jeżeli ma to coś do rzeczy. Mogę nagrać co mi się dzieje dla ułatwienia wyjaśnienia sprawy. System nie jest oryginalny, nie mam płytki instalacyjnej systemu.

Pozdrawiam i liczę, że jakaś dobra dusza pomoże :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdyby tak odinstalować w cholerę tego Avasta i zostać przy Microsoft Security Essentials? Miałem taką konfigurację i nigdy nie było żadnego problemu w przeciwieństwie do Avasta, którego też u siebie przez krótki czas miałem (jak nie pomoże, to zainstalujesz sobie go na nowo). Później można przelecieć komputer programem CCleaner. Aktualizacje systemu masz zainstalowane?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znaczy sprawa wygląda tak, że Avasta mam od czasu gdy właśnie ten problem nastąpił, zainstalowałem żeby przeskanować kompa itd... Co do aktualizacji to sprzedawca komputera wyłączył aktualizacje, próbowałem już uruchomić te aktualizacje lecz nie zadziałało.

 

 

edit

okno które wyskakuje przy windows update, że usługa przy wyszukiwaniu aktualizacji nie jest aktywna i że należy uruchomić ponownie komputer, zrobiłem restart ale nadal takie samo okno wyskakuje.

 

Ccleaner już skanowałem, nawet nadal mam go na kompie.

Edytowane przez Wajrus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znaczy sprawa wygląda tak, że Avasta mam od czasu gdy właśnie ten problem nastąpił, zainstalowałem żeby przeskanować kompa itd... Co do aktualizacji to sprzedawca komputera wyłączył aktualizacje, próbowałem już uruchomić te aktualizacje lecz nie zadziałało.

 

 

edit

okno które wyskakuje przy windows update, że usługa przy wyszukiwaniu aktualizacji nie jest aktywna i że należy uruchomić ponownie komputer, zrobiłem restart ale nadal takie samo okno wyskakuje.

Ja bym spróbował z Avastem. Odnośnie aktualizacji: zobacz czy jest wyłączona w oknie usług: Windows(klawisz) + R i wpisz services.msc. Szukaj wpisów w stylu: automatyczne aktualizacje, usługa automatycznych aktualizacji lub Windows Update - kliknij 2x, daj typ uruchomienia automatyczne jeśli są wyłączone + uruchom. Jak dalej będzie problem, ogarnij program wufuc do aktualizacji systemu - u mnie kiedyś to zadziałało.

Edytowane przez Ronin69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okej odinstaluje Avast, zrobie skan Ccleaner potem zabiorę się za te aktualizacje i dam znać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym spróbował z Avastem. Odnośnie aktualizacji: zobacz czy jest wyłączona w oknie usług: Windows(klawisz) + R i wpisz services.msc.

Szukaj wpisów w stylu: automatyczne aktualizacje, usługa automatycznych aktualizacji lub Windows Update
- kliknij 2x, daj typ uruchomienia automatyczne jeśli są wyłączone + uruchom. Jak dalej będzie problem, ogarnij program wufuc do aktualizacji systemu - u mnie kiedyś to zadziałało.

 

Nie ma tam takich wpisów.

Szukaj wpisów w stylu: automatyczne aktualizacje, usługa automatycznych aktualizacji lub Windows Update

 

Odinstalowałem Avast oraz zrobiłem skan Ccleanerem, błędy które wykrył zostały niby naprawione, lecz nadal dzieje się to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

windows update powinno być; może celowo usunięty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma tam takich wpisów.

 

Odinstalowałem Avast oraz zrobiłem skan Ccleanerem, błędy które wykrył zostały niby naprawione, lecz nadal dzieje się to samo.

wufuc pobrałeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Zobacz czy użycie Windows Repair cokolwiek poprawi w działaniu systemu. Poza tym usługa Windows Update powinna być w systemie. To jest przecież ważna usługa systemowa.

 

okno które wyskakuje przy windows update, że usługa przy wyszukiwaniu aktualizacji nie jest aktywna i że należy uruchomić ponownie komputer, zrobiłem restart ale nadal takie samo okno wyskakuje.

Pokaż jak wygląda to okno jeśli Windows Repair nie pomoże.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem o wufuc, właśnie teraz instaluję.

Potem jeżeli nadal będzie problem użyje Windows repair.

 

Właśnie zainstalowałem wufuc, komputer mi zrestartował ale nie wiem co teraz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, udało mi się ogarnąć Windows Update dzięki pomocy Ronin69, lecz po pobraniu aktualizacji Win7 nadal jest ten sam problem, dla jasności i pełnego zrozumienia nagrałem jak wygląda problem.

 

Link:

 

edit

Proszę zwrócić uwagę na migające okna, znikające tabele oraz inne szczegóły (bandicam tak tego nie oddaje, lecz jest to bardziej uporczywe). Problemy z zaznaczeniem plików, nazwaniem plików, wygląda to jakby explorer.exe cały czas się "odświeżał" ale nie wiem to tylko moje podejrzenia.

Pozdrawiam

Edytowane przez Wajrus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zajrzyj do logów systemowych (eventvwr.msc) -> dzienniki systemu windows -> "Aplikacja" oraz "System", i zobacz czy nie pojawia się regularnie coś, co wygląda jak problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to być jakaś wadliwa aplikacja, której składnik ładowany w systemie w kółko się wykrzacza a system próbuje go w kółko ładować. Słyszałem o takich historiach z adobe. Wtedy trzymanie pliku pdf na pulpicie wywoływało takie cyrki. Po ukryciu pliku nawet w folderze, problem znikał.

Spróbuj poukrywać wszystkie pliki z pulpitu, zostaw jedynie foldery.

Jak nie to, to przejrzyj listę programów w windowsie, może odinstaluj czego nie potrzebujesz. Zacznij od antywirusa. Czy w trybie awaryjnym też masz takie disco?

 

No i oczywiście przejrzyj dzienniki zdarzeń, jeśli to wadliwy program, to powinna być tam informacja o błędach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uruchomiłem na czystym rozruchu system bez dodatkowych procesów tylko na systemowych i wtedy ten problem też występował, więc raczej coś z systemem.

Co do rad wyżej zaraz sprawdzę i napiszę czy są jakieś rezultaty.

 

Zajrzyj do logów systemowych (eventvwr.msc) -> dzienniki systemu windows -> "Aplikacja" oraz "System", i zobacz czy nie pojawia się regularnie coś, co wygląda jak problem.

 

 

W sekcji "Aplikacje" znajdują się dwa błędy o takim samym czasie wystąpienia: Błąd Usługi kopiowania woluminów w tle: nieoczekiwany błąd podczas wywoływania procedury CoCreateInstance. hr = 0x80040154, Klasa niezarejestrowana.

.

 

Operacja:

Tworzenie wystąpienia serwera VSS

 

ORAZ:

 

Błąd Usługi kopiowania woluminów w tle: Krytyczny składnik wymagany przez Usługę kopiowania woluminów w tle nie jest zarejestrowany. Mogło to nastąpić, jeżeli podczas instalacji systemu Windows lub dostawcy kopii w tle wystąpił błąd. Funkcja CoCreateInstance wykonywana na klasie z identyfikatorem CLSID {e579ab5f-1cc4-44b4-bed9-de0991ff0623} i nazwą IVssCoordinatorEx2 zwróciła błąd [0x80040154, Klasa niezarejestrowana.

].

 

Operacja:

Tworzenie wystąpienia serwera VSS

 

co do sekcji "System" tam są tylko i wyłącznie same Informacje jakieś...

 

Przeniesienie wszystkiego do folderów z pulpitu też nic nie pomogło.

Edytowane przez Wajrus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie, problem został naprawiony przez Windows Repair

Nie wiem ostatecznie co powodowało problem ale pobranie tego jest warte, gdyż program niweluje wszelkie błędy występujące w systemie, polecam.

Dziękuję za wszelkie sposoby/pomoc i czas poświęcony sprawie. Pozdrawiam i życzę zdrówka na ten ciężki okres. :D:thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używasz może jakiegoś softu do robienia backupów dysków? Nie masz jakiegoś schedulera ustawionego? Albo może jeśli masz to może być niekompatybilny z Twoim systemem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używasz może jakiegoś softu do robienia backupów dysków? Nie masz jakiegoś schedulera ustawionego? Albo może jeśli masz to może być niekompatybilny z Twoim systemem?

 

Problem rozwiązany, szczegóły podane wyżej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Ale mi ciśnienie podniósł durny babol  W pewnym zadaniu po odszukaniu części należy wykonać prototyp z technologią z zamierzchłych czasów ale nie mogłem zrobić bo NPC z zadania stanął mi przy warsztacie i musiałem fast-travelem iść gdzie indziej sobie uklepać Co za głupota cały stół obleciałem to się nie da bo baran tak mi się ustawił... nosz k....   
    • Przejściowo można, jako obniżenie emisji, ale docelowo do osiągnięcia net zero to już nie. Trzeba będzie wynaleźć jakieś tanie i powszechnie technologie magazynowania albo wychwytu,
    • Karta 3070 8GB nie ma 6GB. Chłodzenie średnie, ale jak zrobisz UV procesora to podejrzewam, że wystarczy do utrzymania przyzwoitych warunków pracy.
    • DG2 to kopia jedynki, w jedynce mam więcej przegrane niż w DG2, i widzę, że to ładniejsza" kopia, plus znerfione kilka elementów z jedynki, ale nie wiem zna stanu gry na premierę, czy np eternal ferrystone było, czy wprowadzili z czasem, jest też normalna jego wersja, w porównaniu do dwójki, w jedynce dawaj nieograniczony teleport do miejsca gdzie odkryliśmy, lub postawiliśmy portal- ten portal w dwójce jest w mikropłatnościach, w jedynce mam w cholerę kamieni teleportacji do przywołania pionków, w dwójce, widzę, że w tym samym czasie co w jedynce zdobywam go dużo wolniej i mniej, ale obstawiam, że podnieśli poziom trudności plus dodali opcję kupienia tego w mikropłatnościach, stąd jest go bardzo mało. Jak się podoba jedynka to i dwójka się spodoba, mi się podoba, jest dużo bardziej urozmaicona, mimo tego cyrku z DLC, ale one nie muszę wpływać na naszą grę, gra jest tak stworzona, jedynce było to samo, tylko jak piszę, pewne elementy są znerfione i ograniczone, zapewne pod próbę wciskania graczowi mikropłatności, zapewne to trafne moje domysły i nie tylko. Gra ma kilka mankamentów, jak prawie w kółko walczymy z tymi samymi, w jedynce to samo, walki, gobliny, bandyci, o cyklop, troll i koniec, czasem harpie, w dwójce to samo, plus kilka nowych zagrożeń, ale w dwójce jestem na początku przygody. Nie wiem co Kiszak opowiada, bo nie chcę sobie spoilerować, ale podglądałem jego wcześniejsze wywody z gry, i cóż ciężko się nie zgodzić z kilkoma rzeczami, ale były one już podawane w temacie.
    • I dobrze bo ER jest świetny.Podziwiam skila i wytrwałość ludzi pokonujących takich bossów bez lvl postaci
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...