Skocz do zawartości
Corbi95

upgrade starego pc

Rekomendowane odpowiedzi

Wpadł mi w ręce dawno nie ruszany komp:

-AMD Athlon II X4 640 3.00GHz

-GTX 460

-4 GB RAM DDR3

-płyta 870a-g54

-zasilacz jakiś modecom 480W

 

Upgrade miałby polegać na podwyższeniu wydajności w cs go i gdyby zestaw dał rade sensownie World of tanks też byłoby fajnie:

-procesor jakaś używka do 250zł, znalazłem niedaleko Phenom ii x4 965 Black Edition za 110zł używke, ale wiem, że są jakieś 6rdzeniowe x6, tylko czy taki mógłby być na tej płycie?

-dołożenie ram do 8GB

-grafika.... Czy można zrobić tak, że za 500-600zł kupi się używaną karte graficzną, która póki co będzie działała tutaj, a w przyszłości pójdzie do i3-9gen itd. na przykład GTX 1060 6GB?

Czy raczej kupić coś słabszego bo inaczej nie będzie hulało z tym prockiem na który się wymieni? Mam blisko jakiegoś Gtx 770 2gb Asus DirectCU za 280zł gdyby wystarczył na przykład.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólny budżet jaki masz.

Moim zdaniem nie ma sensu pchać pieniędzy w tę platformę,mija się to z celem.Phenomy x6 są niewiele lepsze,ceny też nie są jakoś super zachęcające.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tylko i wyłącznie do cs go, a najlepiej i World of tanks to około 500zł z tego co mam.

A jak dodatkowo coś na przyszłość z tego co mam, czyli lepsza grafika to około 1000zł z czego ta grafika 1060 6GB bym chciał minimum.

 

Tak jak mówię, tylko i wyłącznie do cs go i Wota póki co bym coś chciał, a w przyszłości i tak wszystko do wymiany oprócz tej grafiki, zależy jaka byłaby teraz.

 

Ale skoro piszesz, że nie warto to lipa i będę musiał się wstrzymać z grą aż uzbieram na sensowny, bardziej przyszłościowy zestaw

Edytowane przez Corbi95

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz zakupić:

 

procesor na AMD Phenom II X4 955 około 100 pln

chłodzenie do procesora np. SilentiumPC Spartan 3 - 50 pln

drugą kość RAM 4GB - 50 pln

dysk SSD np. Crucial 240GB BX500 - 200 pln

używaną kartę np. Radeon RX 470 - 400 pln

 

Procesor i RAM podkręcasz.

 

 

Edycja: W sumie tak sobie patrzę to ten Phenom II X4 955 za dużej wydajności Ci nie da. Jakby Ci się udało sprzedać wszystko za nie wiem 200 pln dorzuć do tego zakładany budżet i szukaj czegoś na intel i7 2600 + 2x4GB pamięci + Radeon RX 470.

Edytowane przez kibolkks

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kartę rx 470 raczej bym nie brał,w większości sztuk będą już wykończone,prosto z koparki.Lepiej już za rx570 się rozejrzeć,bo idzie znaleźć <500zł,karta nowsza i duża szansa że na gwarancji jeszcze będą.Ewentualnie jako alternatywa gtx 1060 3GB.

Jeśli masz pojedynczą kość ram to troszkę stracisz na wydajności = mniej fps,także dokup sobie drugą.Myślę że te obydwie gry ci odpalą na komputerze bez problemu,cs go to gra typowo procesorowa,zaś wot też po części.Jak problemy będą to obniż ustawienia graficzne czy samą rozdzielczość i będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stwierdziłem, że teraz pójdę po najniższej linii oporu i tak jak już było powiedziane, większość kasy zachowam na lepszy sprzęt w przyszłości.

Teraz zróbmy to ''byle taniej''

Mam w mieście niedaleko na sprzedaż:

-Amd phenom ii x4 965 Black Edition za 100zł

-gtx 770 Asus 2GB 280zł Czy taka by wystarczyła do Wota? Nie potrzebuje grać na ultra ani nawet na wysokich detalach. Myślę, że średnie-wysokie mi wystarczą jeśli tak się da.

Aktualnie mam Ram 2x2GB tak jak na zdjęciu niżej. W płycie są 4 sloty, tyle że 2x czarne 2x niebieskie. Dwa czarne są już zajęte. Czy dokupić dokładnie takie same pamięci i wsadzić w dwa pozostałe sloty (czy one wtedy będą razem współgrały?), czy wymienić po prostu na 2x4GB?

Gdybym miał wymieniać to mogą być 1600Mhz? Ta płyta ma niby 1600 jak patrzyłem w specyfikacje, ale z jakimś OC czy coś takiego, czyli jak by to działało?

Jeżeli 1600Mhz może być to są na sprzedaż- Pamięć RAM Samsung DDR3 2x4 (8GB) PC3-12800, 1600MHz 110zł

Jeżeli 1333Mhz- GoodRam DDR3 2x4GB 1333Mhz, CL9 99zł

 

Czyli chłodzenie do tego procesora także trzeba by było kupić?

Zasilacz ten co jest dałby radę?

 

Czy taki zestaw pozwoliłby mi na gre w csgo i Wot na średnich?

post-527779-15855106627639_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-zasilacz jakiś modecom 480W

 

Najprawdopodobniej,tak w 90% jest to jednostka z czarnej listy i raczej podpinanie pod nią gtx 770 to taki średni pomysł,plus jeszcze phenoma też lubiącego trochę więcej pobrać mocy.Najlepiej też przydałoby się nad nowym zasilaczem rozejrzeć,nie mówię że nówkę za 200zł(zalecam,warto),ale np po taniości,jak budżet trzymający,jakiś używany Chieftec czy Corsair itp tak do 100zł w dobrym stanie,przynajmniej te 450/500W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdybym mógł jeszcze prosić o wypowiedzenie się ogólnie na temat tego zestawu, gdyby w taki sposób go zmodyfikować? I z tym ramem, jak to rozwiązać, chodzi o taki problem jak wyżej napisałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W teorii jakie 4x2 byś nie wrzucił - powinno działać. W praktyce trochę kwestia szczęścia, problemy przy 4 kościach owszem zdarzają się.

 

Czy między phenomem a athlonem będzie taka wielka różnica... To trudno mi powiedzieć. Ale nie wiem czy jest sens.

 

Co do GPU to wg mnie dużo rozsądniej jest kupić coś typu gtx 950, 960. Kwestia ceny. Ostatnio widziałem używanego 1060 3 GB za 350 zł. Warto poszukać czegoś taniej, bo przeciętne ceny używek są mało zachęcające.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy między phenomem a athlonem będzie taka wielka różnica... To trudno mi powiedzieć. Ale nie wiem czy jest sens.

 

To jak przejście z Cinquecento 900 na Cinquecento Sporting. Niby trochę szybciej, niby nawet 20% szybciej, ale jak coś nie działa, to i tak nie zadziała.

Jeśli zdasz sobie sprawę, że te pieniądze które wsadzasz w ten sprzęt nigdy nie będą odzyskane i jesteś z tym ok, to bierz - będzie trochę szybciej.

Jednak to nawet nie półśrodek, tylko taki ćwierćśrodek - kupisz 10 letni używany procesor, kilkuletnią kartę itp., napracujesz się przy przełożeniu części, coś może nie wypalić a korzyść z tego mierna, bo za rok staniesz z tym samym problemem i z tym samym komputerem wartym w całości 200zł.

 

Ja bym go chyba sprzedał już teraz w całości (bo żadna część nie nadaje się do sensownej rozbudowy) i kupił cały inny używany z i5 2xxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ma być tylko i wyłącznie do dwóch gierek, cs go i world of tanks.

Może nawet się spalić za niecały rok ten komputer, nie będę płakał.

 

Pamięci Ram 2x4gb 1333Mhz Cl9 zamówione do paczkomatu

Spróbuje wylicytować gtx 960 za jakieś sensowne pieniądze żeby było mniej prądożerne od gtx 770

Jeżeli będzie kontakt z człowiekiem, jutro podjadę po amd phenom ii x4 965 BE

 

Czy to chłodzenie SilentiumPC Spartan 3 będzie na pewno dobre/wystarczające do tego procesora? Też bym jutro zamówił

Jutro poszukam jeszcze jakiegoś zasilacza lepszego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ma być tylko i wyłącznie do dwóch gierek, cs go i world of tanks.

Może nawet się spalić za niecały rok ten komputer, nie będę płakał.

 

Pamięci Ram 2x4gb 1333Mhz Cl9 zamówione do paczkomatu

Spróbuje wylicytować gtx 960 za jakieś sensowne pieniądze żeby było mniej prądożerne od gtx 770

Jeżeli będzie kontakt z człowiekiem, jutro podjadę po amd phenom ii x4 965 BE

 

Czy to chłodzenie SilentiumPC Spartan 3 będzie na pewno dobre/wystarczające do tego procesora? Też bym jutro zamówił

Jutro poszukam jeszcze jakiegoś zasilacza lepszego.

 

Lepiej brać co jest nowszego,dłuższe wsparcie,wydajniejsze oraz mniej prądożerne,gtx 950/960 jak ci się uda to będzie zacnie,z sensownym procesorem odpalisz wszystko,te 30fps parę będzie w 1080p czy 720p(najnowsze gry).

Tak chłodzenie da radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może się uda grafike wylicytować, zobaczymy.

Byłem dzisiaj po procesor. Czy zamontować go z użyciem pasty termoprzewodzącej? To jest konieczność? Myślę, że warto chyba, no nie? Ale wolę Was zapytać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pastę termoprzewodzącą zawsze się nakłada na procesor,gdy się go montuje czy demontuje.Pomaga ona sprawniej odprowadzać ciepło,bez niej byś miał dużo większe temperatury,a co za tym idzie gorsza kultura pracy.Jak ściągasz chłodzenie to pozbądź się starej pasty,np.zmywacz do paznokci,aceton coś ten tego (na internecie jest mnóstwo poradników i odpowiedników/zamienników).Po czym montujesz procesor nakładasz pastę,potem chłodzenie i wszystko jest.Z tego co widzę to początkujący jesteś,dla swojego dobra,jak czegoś nie wiesz,masz wątpliwości to pytaj,czy szukaj na yt poradników,a jest ich mnóstwo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak no, nigdy nie bawiłem się od tej strony komputerami. Ja wiem do czego pasta służy, tylko nie wiedziałem czy to takie niezbędne, ale widzę, że lepiej założyć. Mam nadzieję, że jak dzisiaj posiedze na kompie bez pasy i pooglądam filmiki na yt albo ściągne cs go, to nic się nie powinno stać, a paste założę jutro/pojutrze, jak dojdzie. Musiałem procesor włożyć, bo nie mogłem wytrzymać w niepewności czy działa :-) Ale z tego co widzę, wszystko jest tak jak należy. Mam nadzieję, że Ram i chłodzenie przyjdzie do piątku. A grafika chyba jeszcze 4 dni do końca licytacji, byle przyszła sprawna do mnie.

 

W denie 89zł z outletu jest chłodzenie Fera 3. Czytałem, że jest wydajniejsze i ciche. Czy wejdzie na tą płyte koło ramu? Ram zwykły, bez żadnych ''plastikowych'' dodatków, same kości.

Chętnie bym wtedy podkręcił chociaż lekko procesor, żeby się pobawić i czegoś nauczyć.

Edytowane przez Corbi95

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dysk SSD Goodram CX400 256 GB

 

Sprawdzi się do systemu i dwóch gierek?

Edytowane przez Corbi95

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyszło do mnie chłodzenie Fera 3 v2. Prawdopodobnie nie jest kompatybilne z moją płytą główną, gdyż dziurki w niej nijak pasują do mocowania fera 3.... Trochę mnie to podłamało. Chciałem lepsze chłodzenie, a mogłem zamówić to co doradzaliscie. Tylko czy tamto by pasowało na pewno?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mowa o Phenom x4 955 tak? To jest procesor na AM3 i według strony producenta chłodzenia,jest ta podstawka wspierana,więc powinieneś dostać też mocowanie pod AMD.

Kupiłeś używane czy nowe chłodzenie fera?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłodzenie nowe, sam jestem zdziwniony, że nie mogę tego dopasować w żaden sposób. W zestawie jest czarna podstawka, która musi iść od spodu płyty, to rozumiem. Ale gdy przez otwory w płycie głównej wystawie śrubki do przykręcenia dwóch uchwytów (blaszek) do chłodzenia, powstaje taki problem, że w jedną stronę te blaszki są zbyt krótkie, a w drugą zbyt długie. Po prostu nie pasują do tych śrubek.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A patrzyłeś na instrukcję? Na bank producent daje mocowania dla Intela jak i AMD.

Może na internecie są poradniki jak na AM3 zamontować,przepatrz sobie.

 

@edit

Trzymaj.

Edytowane przez PCQwesu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za poradnik. Okazało się, że blaszki do pezykrecenia chłodzenia na mojej płycie, znajdowały się poza woreczkiem strunowym z innymi akcesoriami i znalazłem je pod kawałkiem styropianu, na którym stało chłodzenie:-) najwidoczniej jakiś błąd przy pakowaniu. Pasta jaka użyłem to mx-4.

Zamontowalem również dysk ssd goodram cx400. System teraz bardzo sprawnie wstaje.

Pozostaje jeszcze do zamontowania gtx 960, którą już mam, ale okazało się, że kabelek do niej jest 8-pin. Zamówiłem więc przejściówke. Mam nadzieję, że dobrą, to się okaże:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do karty przyszła przejściówka 8pin-2x molex.

Podłączyłem do karty 8pin i jeden molex do zasilania. Czy drugi również musi być podłączony? Teraz niby karta działa, bo komp się odpalił, wiatraki niby kręciły, ale czy tak jest dobrze?

post-527779-15867807539306_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie masz zasilania 8pin wtyczki w zasilaczu? Bo jeśli masz,to używanie przejściówki mija się z celem.Jaka to wersja grafiki,producent? Nie kręci się bo może ma tryb pół-pasywny,czyli wentylatory zaczynają się kręcić po osiągnięciu x stopni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zasilaczu mam 6 pin.

Model to MSI GTX 960

Właśnie napisałem, że przy odpalaniu komputera kręcą, na pulpicie stają, więc pewnie tak jak piszesz.

Bardziej chodzi mi o to czy jeden molex wystarczy podpiąć, czy lepiej dwa molexy wychodzące z 8-pin? Teraz mam dwa i działa wszystko tak samo, więc nie wiem jak zostawić.

Edytowane przez Corbi95

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • pewnie że wole niestety kosmici w komputroniku tylko pracują a na to nie mam wpływu tak jak i na to że zasilacz 1600 w jest niedostępny więc bedzie musiał wystarczyć 1300 w tak dokładnie wydaje po to 26 tys by "chapnąć" 2600 i kupic najtańszy tv 55 cali cholera trafił mi sie myśliciel i wizjoner a jak pomógł swoim mądrym postem cholera od teraz moje życie sie zmieni
    • @up Skill to w moim przypadku za dużo powiedziane. RL1 to w dużym stopniu przedsięwzięcie strategiczno-logistyczne, a nie tylko poznawanie movesetu przeciwników. Kluczem do walki z Malenią było ogarnięcie właściwego buildu i taktyki, bo jak chciałem po prostu wszystko wydodge'ować, to miałem poważne problemy z przejściem nawet pierwszej fazy. Dla zainteresowanych:
    • Chce pan tanio i szybko? To ma pan tanio, szybko i ekologicznie   To wyżej to taka robota na boku bo zmieniałem ram z 16 GB na 32 GB i eksmitowałem 5800x3d i na powrót dałem 5700G. Koszt zmiany ramu to jakieś 70 - 80 złotych o ile poprzednie g.skille pójdą za 120  - 130 zł. Tak, te klevvy kupiłem nówki za 101 zł za komplet  Fajnie, że mają czujnik temperatury.   
    • Pewny jesteś nazwy płyty? Według Google to MSI. Co do pytania to raczej nie warto bo praktycznie nic to nie zmieni. Chyba, że o ile dobrze rozumiem, to pamięci z i5 działają na 2666 MHz a z i7 oraz i9 na 2933 MHz. Wtedy za około 200 zł dojdą 4 wątki, trochę szybszy zegar i szybciej działające pamięci.  https://allegro.pl/oferta/procesor-intel-core-i7-10700f-2-90ghz-lga1200-15372094649?utm_medium=afiliacja&utm_source=ctr_2&utm_campaign=a87648d1-a282-4a5a-bbdf-1f1e1cd28cc4&utm_content=4ac103486af9#  
    • kupiłem se kołpaki (ze wzgledow praktycznych - psy mi sikaja na tarcze) i tak, wiem ze bieda, ale oryginały były w tej samej cenie a te mi sie podobaja bardziej - i TAK, wiem ze jestem w mniejszosci bo wiekszosci sie nie podobaja
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...