Skocz do zawartości
domin91pl

AGD do mieszkania

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

kompletuje powolutku AGD do mieszkania, wymagania - sprzęt najlepiej A++ lub z 3+. Budżet - nie określony ściśle jednak "rozsądny" cenowo - 5 tys za lodówkę do zabudowy to za dużo :).

mamy już zmywarkę SIEMENS SN 636X03ME

okap z racji, że nie używamy a "musi" być wybraliśmy Akpo WK-7 Light eco glass

musimy wybrać płytę indukcyjną, pułap cenowy do ok. 2k najlepiej 1500 jeśli się da. Zastanawiam się nad:

Siemens iQ500 ED631BSB5E - prosty siemens z funkcją blokady przed dziećmi, i łączonym minimum 1 polem grzewczym,

jakąś amiką która ma funkcje ciepła resztkowego (chciałbym mieć jeśli się da) timery i jakieś bajery

Piekarnik:

są dwie opcje:

Ikea https://www.ikea.com/pl/pl/p/kulinarisk-piekarnik-na-pare-stal-nierdz-70416821/

Samsung Chef Collection NQ50J9530BS

Warunek konieczny, grzałka dół/góra, wielkość kombi- wbudowana mikrofala, mile widziane jak w ikea pieczenie na parze,

Lodówka

tu w ogóle nie mamy konkretów ponieważ pewnie będzie w zabudowie niestety, a chciałbym ok. 190cm+ wysokości, funkcji jak w LG (składana półka, nawiew zimnego powietrza z góry) nie widzę, głośność maksymalnie cicho, 36db (załóżmy 38db jeszcze ewentualnie ujdzie), koniecznie pełny no frost. Szukam, szukam i w sumie nic nie widzę w pułapie ok 2 tys. MAX ok 3 tys. zł. Zależy mi przede wszystkim na 210 litrów+ chłodziarka i 90 litrów + zamrażalnik (ewentualnie ciut mniejszy ale im większy tym lepiej. Szafla 60x60

 

Czy może ktoś się wypowiedzieć o którymś z tych sprzętów albo zasugerować fajną alternatywę?

Edytowane przez domin91pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na prawdę nikt tu nie ma, żadnych doświadczeń aby się nimi podzielić? :o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. zmywarka może być

2. płyta indukcyjna ELECTROLUX EIV634 Slim-Fit lub WHIRLPOOL SMC604FBT

3. piekarnik może być Samsung lub Siemens, Bosch CM633GBS1 w zależności od koloru i sterowania. Ten z Ikei to Electrolux.

4. Lodówka do pełnej zabudowy w wysokości 192cm i pełnym nofroscie ma tylko Beko. Jak chcesz wcisnąć w to miejsce lodówkę wolnostojącą to może być ten LG w cenie do 3k mają kilka modeli, ale one mają głębokość ponad 65cm, więc nijak się mają do zabudowy. Z konkurencji to tylko Samsung z lini chef collection o głębokośći 59cm, ale to już ok 3,5k.

Edytowane przez Stillo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. zmywarka może być

2. płyta indukcyjna ELECTROLUX EIV634 Slim-Fit lub WHIRLPOOL SMC604FBT

3. piekarnik może być Samsung lub Siemens, Bosch CM633GBS1 w zależności od koloru i sterowania. Ten z Ikei to Electrolux.

4. Lodówka do pełnej zabudowy w wysokości 192cm i pełnym nofroscie ma tylko Beko. Jak chcesz wcisnąć w to miejsce lodówkę wolnostojącą to może być ten LG w cenie do 3k mają kilka modeli, ale one mają głębokość ponad 65cm, więc nijak się mają do zabudowy. Z konkurencji to tylko Samsung z lini chef collection o głębokośći 59cm, ale to już ok 3,5k.

Dzięki za odpowiedź.

Co do piekarnika to ten Siemens na ma 2 grzałek -albo nigdzie nie podają informacji o tym że jest też górna. Piekarnik Ikea to wiem że Elektrolux ale nie miałem nigdy nic tego producenta i nie mam na ten temat żadnej opinii. Opinii osób używających go też jest jak na lekarstwo.

Beko to rzeczywiście tak chłam jak sugeruje część opinii?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.

Co do piekarnika to ten Siemens na ma 2 grzałek -albo nigdzie nie podają informacji o tym że jest też górna. Piekarnik Ikea to wiem że Elektrolux ale nie miałem nigdy nic tego producenta i nie mam na ten temat żadnej opinii. Opinii osób używających go też jest jak na lekarstwo.

Beko to rzeczywiście tak chłam jak sugeruje część opinii?

Jak szukasz w tej wysokości i zabudowie, to nie masz za bardzo wyboru. Czy chłam ? sprzęt jak każdy inny w dzisiejszych czasach. Moim zdaniem mają dobry stosunek ceny do wyposażenia. W tej wysokości do strikte zabudowy dostaniesz jeszcze whirlpoola, ale noforst tylko w zamrażalniku lub "bez", ale w wersji "bez" lodówka będzie nieco cichsza i z tego co pamiętam zamrażalnik jest chyba pojemniejszy.

Zerknij sobie do instrukcji na stronie Siemensa, będziesz miał opis funkcji tego piekarnika. Większość ludzi bierze Samsunga w tej wersji kompaktowej. tyle, że bez tej pary.

Edytowane przez Stillo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak szukasz w tej wysokości i zabudowie, to nie masz za bardzo wyboru. Czy chłam ? sprzęt jak każdy inny w dzisiejszych czasach. Moim zdaniem mają dobry stosunek ceny do wyposażenia. W tej wysokości do strikte zabudowy dostaniesz jeszcze whirlpoola, ale noforst tylko w zamrażalniku lub "bez", ale w wersji "bez" lodówka będzie nieco cichsza i z tego co pamiętam zamrażalnik jest chyba pojemniejszy.

Zerknij sobie do instrukcji na stronie Siemensa, będziesz miał opis funkcji tego piekarnika. Większość ludzi bierze Samsunga w tej wersji kompaktowej. tyle, że bez tej pary.

Dzięki za odpowiedź. Zaraz znajdę instrukcję. Co do samsunga to prawda bardzo dużo ludzi wybiera ich sprzęty agd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...