Skocz do zawartości
janekx82

Chłodzenie i7-3770K

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, dzisiaj po przewiezieniu mojego starego komputera. Pompka w chłodzeniu wodnym procesora zaczęła głośno pracować, a procesor pokazał wysokie temperatury (raz nawet 96*). Wymieniłem dwa razy pastę i niestety nic to nie zmieniło.. Temperatura rośnie czym dłużej używamy komputera.

 

Zestaw:

GA-Z77X-UP5 TH

Intel Core i7-3770K + Corsair Hydro Series H55

GeForce GTX 780 Ti

CORSAIR VENGEANCE 16GB 1600MHZ

 

Co o tym myślicie, zostaje mi wymiana chłodzenia? A jeżeli tak to jakie? Procesor nie będzie kręcony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Budżet? Obudowa ogranicza wysokość chłodzenia? Fera 3/Fortis 3 z naciskiem na to drugie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poruszaj obudową na boki w momencie gdy komp chodzi. Możliwe, że pompka się po prostu zapowietrzyła. H55 to jednak już stare chłodzenie, więc pewnie spora część płynu odparowała i pompa zaczyna pracować na sucho, co może oznaczaj jej bliską śmierć przez zatarcie.

 

Co do wymiany chłodzenia to z tańszych opcji Fera 3, trochę drożej, ale i wydajniej Fortis 3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obudowa fractal Design Define R4, więc nie powinno być problemu z miejscem. Budżet tak do 200 zł. Obudową ruszałem i w niektórych pozycjach pompka chodzi ciszej.

Edytowane przez janekx82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli pompka jest po prostu zapowietrzona. Możesz trochę poruszać i zobaczyć czy będzie lepiej, ale na 90% to chłodzenie się po prostu kończy. Przy 200 zł wziąłbym po prostu Fortis 3 i po sprawie. Ewentualnie trochę ponad 200 zł Scythe Mugen 5 rev.B lub Thermalright Macho HR-02 Rev. C.

Edytowane przez zawisztheblack

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, więc biorę fortisa 3. Mam go u siebie w nowym zestawie i zostanie na Grizzly Kryonaut.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie masz gwarancji na to Corsair Hydro Series H55? producent dawał 60 miesięcy a to sporo czasu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie masz gwarancji na to Corsair Hydro Series H55? producent dawał 60 miesięcy a to sporo czasu

Komputer kupowałem ponad 5 lat temu, na dodatek z drugiej ręki wiec nie ma szans by coś znaleźć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DELID za 50-60zł zrob - tempy spadną 20*C spokojnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DELID za 50-60zł zrob - tempy spadną 20*C spokojnie

 

ale to 1155 soc a nie 1151 :P

 

chyba ze juz od tych starych i7 nie lutowali ? :D

 

edit

kurde koniec cpu rozpoczal sie po Sandy Bridge :o :o

Edytowane przez AdRjiaN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ivy Bridge było pierwszą serią bez lutowanego IHS, do tego pasta, którą tam dali była tragiczna. Delid spokojnie urwie kilkanaście stopni.

Edytowane przez zawisztheblack

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam u mnie 3770k na 4,5Ghz z Cryorigiem R1 Universal w grach średnio 68st. przed delidem 83st. testy typu AVX nie pamiętam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w dodatku glut zasycha z czasem - mialem haswella chyba 4770k albo 4790k ktory był testowany a po tescie lezał ponad rok, po ponownym tescie tempy jakby wieksze i nie był stabilny na ustawienach sprzed roku - po delidzie mialem drop temp o 25*C i moglem jeszcze nizej z napieciem zejsc niz podczas pierwszych testow, takze lepiej dobry uzywany cooler za 60-80zł + delid niz dobry cooler za 150 bez delida

 

inna kwestia ze masz przede wszysktim drogą płyte głowną a proc tez w sumie nie jest tani - za calosc mysle ze kolo 900-950 do wyrwania (mobo proc ram) a za 1200 to moznaby miec 8-9gen cos z mobo lub moze ryzena jakiegos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ivy Bridge było pierwszą serią bez lutowanego IHS, do tego pasta, którą tam dali była tragiczna. Delid spokojnie urwie kilkanaście stopni.

celerony na 478 i 775 (w tym dual core) nie były lutowane, podobnie 1156

wink.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj po zmianie chłodzenia takie wyniki w OCCT:

 

OCCT-Screenshot-20200401-170748.png

 

W spoczynku około 40* ale często o wiele mniej. Pasta oczywiście ta sama, wiec chyba jest dobrze?

Edytowane przez janekx82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...