Skocz do zawartości
Pablox123

Jaki laptop do 3 tys zł (AUTOCAD, FILMY,)

Rekomendowane odpowiedzi

Dobry wieczór, jaki laptop do 3000 zł? Można nagiąć leciutko budżet, jeśli warto.

Wymagania:

Głównie będzie używany do przeglądania neta, oglądania filmów, projekty w autocadzie ( raczej bez 3D), czasem zagrać w jakąś gre.

Fajnie jakby byl dobrze wykonany, aby posłużył na lata. Niekoniecznie chce jak najlepszą grafikę, kosztem jakości wykonania.

 

Miałem acera nitro 5 ( nowsza wersje) na ryzenie i jestem załamany matrycą. Bleeding przy górnej ramce, przy oglądaniu filmów nie dawało spokoju.

Proszę o odpowiedź

Edytowane przez Pablox123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopisz zastosowanie w tytule tematu, aby temat był zgodny z regulaminem działu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przejrzyj tematy. W ciagu kilku dni było kilka z tym budżetem. Nowych nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bleeding może pojawić się w każdym modelu.

Jedną z lepszych matryc ma natomiast:

HP Pavilion Gaming R5-3550H/16GB/512 GTX1650 144Hz za 3249zł

W tym wypadku wersja z 16GB pamięci i bez systemu, ale 144Hz matryca IPS jest jedną z lepszych w tym budżecie. Na wyposażeniu jest też całkiem niezła karta w postaci GTX'a 1650 i pojemny 512GB SSD. Procesor to AMD Ryzen. Do AutoCada może i Inetel byłby lepszy, ale moim zdaniem z tymi zadaniami R5 też sobie poradzi.

 

 

Pomimo tego, że laptop jest powyżej 3000zł, to należy pamiętać, że można na niego uzyskać voucher w wysokości 400zł tu masz regulamin tej akcji. W skrócie, jeżeli masz (lub ktoś ze znajomych ma) strego laptopa HP (za wyjątkiem linii biznesowej) , to po podaniu numeru seryjnego możesz dostać od producenta zwrot pieniędzy (w tym przedziale cenowym jest to wspomniane 400zł).

Edytowane przez przemekan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, dziekuje za odpowiedź. A jeśli zapomnimy o tej promocji hp to nadal warto tego paviliona? Ma chybotliwa matryce i zawias na środku nie będzie też wadą? Jakieś kompromisy jeszcze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie chce jak najlepszą grafikę, kosztem jakości wykonania.

W takim razie zobacz sobie:

 

Acer Aspire 7 i5-9300H/16GB/512 - 3499 zł

Wybrałem wersję bardziej przekraczającą budżet ale już z 16 GB RAM. Aluminiowa obudowa, z podzespołów wszystko co potrzebne. Matryca dosyć średnia ale to nadal IPS, bleeding to wada matrycy niezależna raczej od modelu.

 

Tutaj pełny test tego laptopa: Aspire 7 A715 Laptop Review: Acer's upgrade giant with gaming potential and long battery life

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asus to model gamingowy z wygodną klawiaturą i matrycą IPS 120Hz. Doskonale nadaje się też do pracy w wymagających programach, które korzystają z akceleracji GPU i mocno obciążają procesor. Rezygnując z talerzowego dysku w podobnej cenie otrzymasz wersję z pojemniejszym SSD512GB, który jest od HHD szybszy. Drugi dysk można kiedyś dokupić.

Edytowane przez pabloesc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajna propozycja z tym acer aspire 7, co do Asua tuf gaming- ten laptop mi nie przypadl do gustu na starcie, sprawdzałem go w kilku sklepach stacjonarnych i klawiatura uginała się jak diabli.Nawet podczas pisania... A co myślicie o tym? https://www.komputronik.pl/product/646108/acer-nitro-5-nh-q3lep-019-.html Czy lepiej aspire 7? Czy aspire 7 nie będzie " parzył" podczas obciążenia w grach, czy cadzie?

Edytowane przez Pablox123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie, a metal odbiera ładnie ciepło. Musialbym sprawdzić na recenzjach. a Co sądzicie o tym nitro, którego wyslałem? Nie biorę pod uwage nitro 5 z kartą 1650, bo kumpel mial 2 sztuki i ponad 90 C w grach po tygodniu używania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro narzekałeś na Nitro, to chyba nie ma sensu kupować tego samego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie, a metal odbiera ładnie ciepło.

 

Otóż to, będzie dosyć ciepły bo aluminium bardzo dobrze je odprowadzi z wewnątrz. Ale lepsze ciepłe aluminium pod palcami niż ciepły plastik w mojej ocenie ;)

 

Nitro 5 które wrzuciłeś to stary model a nawet najnowszy do najlepszych nie należy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, czyli biorę pod uwagę acer aspire 7 oraz myślę o tym HP, tylko nie wiem jak z ta matrycą... zawias po środku i jest to chybotliwe, bo sprawdzałem w sklepie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...