Skocz do zawartości
NTHs

Wysokie zużycie RAMu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Na starcie zaznaczę, że problem pojawił się już 2 raz, wcześniej jako że nie zdołałem wymyślić jak to naprawić, więc zrobiłem formata. Po 3 dniach problem powrócił.

Teraz na czym to polega, mianowicie normalnie zużycie RAMu przy odpaleniu kompa wynosiło 30% (mam 8GB RAM). Teraz wynosi one 60-65%. Co najciekawsze w menadżerze zadań nie mam żadnego procesu, kóry faktycznie mógłby mi zeżreć tyle RAMu. Jak policzyłem wszystko ręcznie to wyszło, że powinno zżerać 30% RAM, a zżera ponad 60%. Wcześniej zauważyłem, że w menadżerze odpalał się Firewall Module i zżerał grubo ponad 2GB RAM, no to go z poziomu menadżera wyłączałem. Teraz jednak nie ma go w menadżerze, więc postanowiłem wyłączyć firewalla niestety nie pomogło i dalej zżera 60%. Już brak mi pomysłów co mogę zrobić. BIOS aktualizowałem, wszystkie sterowniki aktualne.

 

Moja specyfikacja:

- Procesor: Ryzen 5 1600 stock

- Karta: RX 580 Sapphire Nitro+ 8GB

- Płyta: MSI B350 Gaming Pro Carbon

- Chłodzenie: SPC Grandis 2

- RAM: Patriot Viper 2x4GB

- Zasilacz: SPC Vero M2 600W

- Dysk SSD: Goodram Iridium PRO 240GB, HDD Toshiba P300 1TB, Samsung 300GB

 

https://zapodaj.net/90d529ec0b92a.png.html

https://zapodaj.net/e8cfc22aef2f6.png.html

Edytowane przez NTHs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8gb to teraz kompletne minimum do komfortowego korzystania z PC, wiec nic dziwnego ze masz takie zużycie. Sam system swoje potrzebuje. Jak włączysz przeglądarkę to już ok ramie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8 gb kompletne miniumum? Bzdura, nawet na 4gb win 10 chodzi calkiem przyzwoicie pod warunkiem posiadania ssd.

NTHS zobacz czy ci system swapa na zwykly dysk nie przeniosl tez. Sprobuj tez zainstalowac same sterowniki bez radeon software. Mialem ostatnio podobny problem, ze ram gdzies uciekal no ale u mnie format i instalacja swiezego obrazu win 10 pro pomogla.

Edytowane przez Michaelred

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem problem!

Okazało się, że pomimo tego że wyłączyłem Firewalla, to proces Firewall Module wciąż, był włączony, ale nie był widoczny w menedżerze. Ściągnąłem program Anvir Task Menager i z jego poziomu wyłączyłem proces Firewall Module. Ciekawa sytuacja, że w zwykłym menedżerze zniknął, a w innym już był.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8 gb kompletne miniumum? Bzdura, nawet na 4gb win 10 chodzi calkiem przyzwoicie pod warunkiem posiadania ssd.

NTHS zobacz czy ci system swapa na zwykly dysk nie przeniosl tez. Sprobuj tez zainstalowac same sterowniki bez radeon software. Mialem ostatnio podobny problem, ze ram gdzies uciekal no ale u mnie format i instalacja swiezego obrazu win 10 pro pomogla.

Zadna bzdura, to ze w10 działa nawet na 1GB ram to nie znaczy ze jest to komfortowo. W pracy korzystam ze starego laptopa 3GB ram i Ssd i w przeglądarkach działa on w miarę ok do 5-6 kart. Niestety ja potrzebuje 20 i więcej, a wtedy komfort jest przy 8-16gb ram.

 

Jak dochodzą kolejne programy rownolegle do obsługi to te 3GB totalnie ograniczają prace. Bez 16gb w takiej sytuacji nie ma pełnego komfortu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadna bzdura, to ze w10 działa nawet na 1GB ram to nie znaczy ze jest to komfortowo. W pracy korzystam ze starego laptopa 3GB ram i Ssd i w przeglądarkach działa on w miarę ok do 5-6 kart. Niestety ja potrzebuje 20 i więcej, a wtedy komfort jest przy 8-16gb ram.

 

Jak dochodzą kolejne programy rownolegle do obsługi to te 3GB totalnie ograniczają prace. Bez 16gb w takiej sytuacji nie ma pełnego komfortu.

Trzymaj nastepne karty w przegladarce + odpal nastepne programy to sie okaze, ze 32gb bedzie ci malo :E 8GB wystarczy spokojnie wiekszosci uzytkownikom. Nawet tych gier, ktore wyraznie lepiej dzialaja na 16gb jest narazie jak na lekrarstwo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...