Skocz do zawartości
Bartson105

Bardzo dobra sztuka Ryzena 5 3600?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od kilku tygodni jestem posiadaczem Ryzena 5 3600.

Związku z tym mam do niego kilka pytań:

Ustawiłem 4.2GHz na 1.3v, lecz niestety szybko zrezygnowałem ze względu na temperatury. 82 stopnie na Fortisie 3 przy Aidzie64 Extreme to na moje troszke dużo.

Dziś bawiłem się napieciami, coś podkusiło mnie zmniejszyć napięcie. Ustawiłem 4.2GHz na 1.15V, i tutaj dziwna sprawa. Niby małe napięcie, a przechodzi bez problemu 1h Aide64, za każdym razem Cinemabench R15 czy to R20, i największa temperatura z jaką się spotkałem to 58 stopni przy Aidzie.

 

Czy jakoś te niskie napięcie może źle wpłynąć na procesor? Nie ukrywam na komputer dość długo zbierałem ze swojej kasy, dlatego nie chce wtopić ?

Czy może jednak wrócić do wartości 3.6GHz? Jeśli tak, od jakiego najbezpieczniejszego napięcia schodzić w dół?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, od kilku tygodni jestem posiadaczem Ryzena 5 3600.

Związku z tym mam do niego kilka pytań:

Ustawiłem 4.2GHz na 1.3v, lecz niestety szybko zrezygnowałem ze względu na temperatury. 82 stopnie na Fortisie 3 przy Aidzie64 Extreme to na moje troszke dużo.

Dziś bawiłem się napieciami, coś podkusiło mnie zmniejszyć napięcie. Ustawiłem 4.2GHz na 1.15V, i tutaj dziwna sprawa. Niby małe napięcie, a przechodzi bez problemu 1h Aide64, za każdym razem Cinemabench R15 czy to R20, i największa temperatura z jaką się spotkałem to 58 stopni przy Aidzie.

 

Czy jakoś te niskie napięcie może źle wpłynąć na procesor? Nie ukrywam na komputer dość długo zbierałem ze swojej kasy, dlatego nie chce wtopić ?

Czy może jednak wrócić do wartości 3.6GHz? Jeśli tak, od jakiego najbezpieczniejszego napięcia schodzić w dół?

 

4.2 do 1,15 [V] to w/g mnie bdb sztuka , niskie napięcie nie wpłynie źle na CPU - co najwyżej stanie się niestabilny.

 

Jeżeli nie potrzebujesz wysokiego taktowania możesz zejść do np. ok. 3,9 - 4.0 [GHz] przy niższym napięciu { ok. 1.00-1.05 [V] } , lecz 4.2 przy 1.15 [V] na tym CPU jest BDB "opcją" ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

super sztuka ci się trafiła, zrób sobie przy tych nastawach test 20 min occt z włączonym avx2 duże dane, jak przejdzie bezbłędnie to o możesz tak zostawić (dla spokoju ducha dałbym 1,16v ;) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

testowanie duzych danych z AVX2 jest bez sensu, lepiej małe dane bez AVX...

A jeżeli chcesz mówić o stabilności w 100% to włącz małe dane + AVX2

Edytowane przez Kjubb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz na fortisie 82c przy 1.3v to troche dużo, musisz mieć kiepski przewiew w budzie, ja na 1.35v przy tym chłodzeniu nie przekraczałem w teście 80c

Testowanie małych danych nie ma sensu bo ten proc sie wywali od temperatury i człowiek będzie szukał tydzien ustawień niepotrzebnie i się denerwował aby tam był stabilny :E...

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przewiew raczej dobry, buda RG6V. Ewentualnie mógłbym krzywą zmienić na Fortisie.

Ale czy skoki temperatur to normalne dla Ryzena?

Zanotowana mam najniższą 28, a maxa 58 na stressie, tylko taka sama temperaturę 58 stopni osiaga mi przy ETSie 2, znaczy prawdopodobnie nie jest to stale 58 stopni tylko jakiś tam randomowy skok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Puściłem małe dane + avx2, ile go tak trzymać? Godzinka będzie git?

zostaw te małe dane, jak już musisz mieć stabilność z avx to puść duże dane na 15min jak bez errorów to wyłącz test i używaj normalnie kompa bez obaw o stabilność

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...