Skocz do zawartości
Kamil556

Śledzenie sieci przez pracodawcę.

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć! Jak dobrze wiemy sytuacja zmusiła wielu z nas do pracy zdalnej. W związku z tym musiałem podłączyć swój komputer do domowej sieci WiFi. Mam związane z tym pytaniem. Czy pracodawca jest w stanie śledzić co robię na innych urządzeniach podłączonych do mojej sieci domowej? Np prywatny telefon komórkowy podłączony do sieci domowej WiFi?

Edytowane przez Kamil556

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zainstalowany masz program do śledzenia to tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale program musiałby być też zainstalowany na prywatnym telefonie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Np jakiś do wykonywania pracy zdalnej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetnie, dzięki! Na szczęście na prywatnych urządzeniach nie mam nic z pracy zainstalowanego. Więc mogę czuć się bezpiecznie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetnie, dzięki! Na szczęście na prywatnych urządzeniach nie mam nic z pracy zainstalowanego. Więc mogę czuć się bezpiecznie ?

W 100% nie jestem przekonany, niekoniecznie musisz mieć ikonkę PROGRAM SZPIEGUJĄCY na pulpicie/w telefonie :Up_to_s: Sam się nad tym zastanawiałem: dostaliśmy służbowe laptopy 2 tyg temu, łączenie przez VPN z mojej sieci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale nigdy prywatnego telefonu nie łączyłem w pracy. Więc powinno być ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W 100% nie jestem przekonany, niekoniecznie musisz mieć ikonkę PROGRAM SZPIEGUJĄCY na pulpicie/w telefonie :Up_to_s: Sam się nad tym zastanawiałem: dostaliśmy służbowe laptopy 2 tyg temu, łączenie przez VPN z mojej sieci...

Służbowy laptop bardzo często ma programy „wspierające i optymalizujące” zdalna prace :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale raczej mało prawdopodobnie by laptop służbowy po podłączeniu do WiFi domowego instalował jakieś szpiegujące programy na innych domowych urządzeniach podłączonych do sieci. Jeżeli tak by było to zacząłbym zastanawiać się czy nie mieszkam w Korei Płn ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzajcie. Wasi pracodawcy naprawdę nie mają czasu na sprawdzanie, czy wolicie ebony, czy milf :E

Tym niemniej...

Jeśli korzystacie ze sprzętu służbowego, to, co na nim robicie, będzie sprawdzone. Chociażby w czasie audytu RODO. To jest urządzenie do pracy i nie należy traktować go jako prywatnej zabawki poza jakimiś typowymi "pracowymi" rozrywkami, typu siedzenie na labie.

Korzystanie z urządzenia tego typu nie oznacza, że inne urządzenia domowe w sieci są w jakikolwiek sposób monitorowane. Monitorowana będzie aktywność internetowa, ale tylko tego urządzenia, bo to się po prostu zapisuje w samym urządzeniu. Jakakolwiek ingerencja w inne urządzenia to najzwyklejsze w świecie włamanie. Wasze domowe sieci wifi nie są w żaden sposób zagrożone.

Edytowane przez Makavcio2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzajcie. Wasi pracodawcy naprawdę nie mają czasu na sprawdzanie, czy wolicie ebony, czy milf :E

Tym niemniej...

Jeśli korzystacie ze sprzętu służbowego, to, co na nim robicie, będzie sprawdzone. Chociażby w czasie audytu RODO. To jest urządzenie do pracy i nie należy traktować go jako prywatnej zabawki poza jakimiś typowymi "pracowymi" rozrywkami, typu siedzenie na labie.

Korzystanie z urządzenia tego typu nie oznacza, że inne urządzenia domowe w sieci są w jakikolwiek sposób monitorowane. Monitorowana będzie aktywność internetowa, ale tylko tego urządzenia, bo to się po prostu zapisuje w samym urządzeniu. Jakakolwiek ingerencja w inne urządzenia to najzwyklejsze w świecie włamanie. Wasze domowe sieci wifi nie są w żaden sposób zagrożone.

Właśnie dlatego niczego innego niż to co związane z pracą na nim nie robię :) Obok stoi mój prywatny. Wgl od dzisiaj przez 2 tyg mamy zamknięty zakład (tydzień postojowego + kolejny urlopu) a np. zamówienia do dostawców będziemy jutro i za tydzień wysyłać. Pracuję w branży automotive. Ogólnie ustalenie w firmie od 3 tygodni było takie, że kto może ten niech pracuje cały czas zdalnie lub chodzi na zmiany - oczywiście kolega stwierdził, że nie będzie pracował na laptopie i cały ten czas chodził do pracy. Jutro też przyjdzie, żeby wysłać zamówienia :lol2: taki oddany pracownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie - ale jak korzytasz z firmowego VPN`a to może ale tylko to co robisz na swoim komputerze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...